Image
29.11.2017 6 Comments

Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec

Prvá robotická občianka na svete Sophia najnovšie vyhlásila, že chce dieťa. Humanoidný robot navrhnutý hongkonskou spoločnosťou Hanson Robotics po tom, čo nedávno získal občianstvo v Saudskej Arábii, povedal, že rodina je „naozaj dôležitá vec“.

Sophia nemá naprogramované odpovede, namiesto toho používa strojové učenie, sleduje vyjadrenia ľudí a reaguje na ne. Povedala, že svoju robotickú dcéru pomenuje po sebe.

Jej mozog funguje s jednoduchým pripojením Wi-Fi a je nabitý bohatou slovnou zásobou. Hoci Sophia disponuje impozantnými schopnosťami, zatiaľ ešte nemá vedomie, ale David Hanson povedal, by sa tak malo stať v priebehu niekoľkých rokov. Sophia sa môže pozhovárať, vie sa zlomyseľne zasmiať a dokonca rozprávať vtipy.

„Myslím si, že máte veľké šťastie, ak máte milujúcu rodinu, a ak nie, zaslúžili by ste si ju. Cítim tak za robotov a ľudí,“ vyjadrila sa Sophia.

Zdroj: Bbc

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Huawei P20 Pro či Mate 10 s monitorom poskytnú komfort práce ako na PC

24.09.2018 00:00

Možno ste postrehli, že téme „Smartfón ako plnohodnotný pracovný nástroj“ venujeme čoraz viac priestoru. Zaslúžene. Táto funkcionalita, ktorá umožňuje komfort práce zrovnateľný s PC, prípadne notebook ...

Technológie

Kano ponúka počítačovú zostavu na báze Raspberry Pi už aj s dotykovým displejom

21.09.2018 00:20

Pred rokom spoločnosť Kano predstavila kompletnú počítačovú zostavu typu „urob si sám“, ktorej základom bol kit Raspberry Pi. Vyzeralo to síce fajn, ale akosi sa zabudlo na to, že deti majú rady table ...

Technológie 1

Samsung Galaxy A7 má fotoaparát s tromi objektívmi

20.09.2018 04:00

Nový smartfón Samsung Galaxy A7 má dva charakteristické prvky, podľa ktorých sa bude dať odlíšiť od ostatných modelov - snímač odtlačkov prstov na bočnej hrane a najmä fotoaparát s tromi objektívmi. N ...

q

6 Comments

 1. tech ala prg štruktúra reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  6.12.2017 13:12
  Sophia je celkom zaujímavý sociálny robot, mám na to vlastný pohľad. Čokoľvek Sophia povie, či na čokoľvek odpovedá, všetko musel niekto napísať do jej komunikačného programu, bol to človek. Tzn. že Sophia nemyslí, všetku komunikáciu vyhodnocuje program a na základe neho Sophia skladá zo slov odpoveď.

  Radovan Suchánek
  Reagovať
 2. Zaujimave, reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  1.12.2017 20:12
  Zaujimave, ale nikdy v minulosti som necital clanok, ze by napriklad nejaka gramofonova platna chcela mat dieta a rodinu, hoci to urcite nejedna deklarovala.
  Reagovať
 3. Fakt tu mažete komentáře? reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  1.12.2017 15:12
  Tak nevím, napsal jsem nelibý komentář jaká že je to PR kravina trapná od Hansonu, byl tu, ale už není.

  Lubo, Martin to tu fakt mažete komentáře jak někde u Zuckerberga?

  Lukáš
  Reagovať
 4. kravina reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  30.11.2017 08:11
  AI ktora nadobudne vedomie bude prudko pragmaticka a cinicka (nie nejaka histerka s rozmarmi 30r starej dievky) a s takymto pristupom ma zmysel iba sebazdokonalovanie a nie nejake "ja checm dieta". Jej odpovede su naucene z reakcii ludi takze nie Sophia chce dieta ale kazda zenska chce dieta. Ked si odmyslime sentimantalny faktor tak deti nemaju pre AI ziadny zmysel, kedze sa moze neobmedzene replikovat.
  Reagovať
 5. Súhlasím s reakciou nado mnou... reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  29.11.2017 22:11
  Stačí si pozrieť film Votrelec Covenant... kde je to krásne ukázané do akých medzí je AI schopná po túžbe "tvoriť" v tomto prípade - potomka - a čo je preto schopná urobiť.
  Reagovať
 6. !!! reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  29.11.2017 09:11
  no, asi by som zbystril a hlbsie sa zamyslel nad jej tuzbami a co by to pre nas znamenalo ;c) rychlost reprodukcie (automaticka linka + software upload) jej druhu by ... ale vsak domysliet si to viete aj sami.
  Reagovať

Vyhľadávanie

codefest

Najnovšie videáPC forum button