Image
29.11.2017 6 Comments

Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec

Prvá robotická občianka na svete Sophia najnovšie vyhlásila, že chce dieťa. Humanoidný robot navrhnutý hongkonskou spoločnosťou Hanson Robotics po tom, čo nedávno získal občianstvo v Saudskej Arábii, povedal, že rodina je „naozaj dôležitá vec“.

Sophia nemá naprogramované odpovede, namiesto toho používa strojové učenie, sleduje vyjadrenia ľudí a reaguje na ne. Povedala, že svoju robotickú dcéru pomenuje po sebe.

Jej mozog funguje s jednoduchým pripojením Wi-Fi a je nabitý bohatou slovnou zásobou. Hoci Sophia disponuje impozantnými schopnosťami, zatiaľ ešte nemá vedomie, ale David Hanson povedal, by sa tak malo stať v priebehu niekoľkých rokov. Sophia sa môže pozhovárať, vie sa zlomyseľne zasmiať a dokonca rozprávať vtipy.

„Myslím si, že máte veľké šťastie, ak máte milujúcu rodinu, a ak nie, zaslúžili by ste si ju. Cítim tak za robotov a ľudí,“ vyjadrila sa Sophia.

Zdroj: Bbc

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Dvojnohé roboty môžu pomôcť ľuďom znovu chodiť. Teraz sa učia udržať rovnováhu a chodiť v piesku či snehu

14.12.2018 00:10

Na univerzite Caltech v Kalifornii sa nachádza AMBER Lab (Advanced Mechanical Bipedal Experimental Robotics Lab), kde sa venujú výskumu dvojnohých robotov, ktoré by mohli v blízkej budúcnosti pomôcť p ...

Technológie 1

Sen každého chlapa realitou. Automat HomeBrew na domácu výrobu piva z kapsúl

13.12.2018 00:30

Spoločnosť LG ohlásila „systém na remeselnú výrobu piva“. Pritom remeselná výroba tu znamená len jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Prístroj sa nazýva LG HomeBrew a bude predstavený na budúcoročne ...

Technológie

17-palcový Gram od LG je „najľahší“ notebook na svete. Váži len 1,34 kg

13.12.2018 00:20

Spoločnosť LG predstaví na veľtrhu CES 2019 dve nové zariadenia z ultraľahkého radu Gram - 17-palcový notebook pre tých, ktorí uprednostňujú veľké displeje, a konvertibilné zariadenie 2-v-1. Nový 17- ...

q

6 Comments

 1. tech ala prg štruktúra reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  6.12.2017 13:12
  Sophia je celkom zaujímavý sociálny robot, mám na to vlastný pohľad. Čokoľvek Sophia povie, či na čokoľvek odpovedá, všetko musel niekto napísať do jej komunikačného programu, bol to človek. Tzn. že Sophia nemyslí, všetku komunikáciu vyhodnocuje program a na základe neho Sophia skladá zo slov odpoveď.

  Radovan Suchánek
  Reagovať
 2. Zaujimave, reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  1.12.2017 20:12
  Zaujimave, ale nikdy v minulosti som necital clanok, ze by napriklad nejaka gramofonova platna chcela mat dieta a rodinu, hoci to urcite nejedna deklarovala.
  Reagovať
 3. Fakt tu mažete komentáře? reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  1.12.2017 15:12
  Tak nevím, napsal jsem nelibý komentář jaká že je to PR kravina trapná od Hansonu, byl tu, ale už není.

  Lubo, Martin to tu fakt mažete komentáře jak někde u Zuckerberga?

  Lukáš
  Reagovať
 4. kravina reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  30.11.2017 08:11
  AI ktora nadobudne vedomie bude prudko pragmaticka a cinicka (nie nejaka histerka s rozmarmi 30r starej dievky) a s takymto pristupom ma zmysel iba sebazdokonalovanie a nie nejake "ja checm dieta". Jej odpovede su naucene z reakcii ludi takze nie Sophia chce dieta ale kazda zenska chce dieta. Ked si odmyslime sentimantalny faktor tak deti nemaju pre AI ziadny zmysel, kedze sa moze neobmedzene replikovat.
  Reagovať
 5. Súhlasím s reakciou nado mnou... reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  29.11.2017 22:11
  Stačí si pozrieť film Votrelec Covenant... kde je to krásne ukázané do akých medzí je AI schopná po túžbe "tvoriť" v tomto prípade - potomka - a čo je preto schopná urobiť.
  Reagovať
 6. !!! reakcia na: Robotka Sophia túži mať dieťa. Rodina je podľa nej dôležitá vec
  29.11.2017 09:11
  no, asi by som zbystril a hlbsie sa zamyslel nad jej tuzbami a co by to pre nas znamenalo ;c) rychlost reprodukcie (automaticka linka + software upload) jej druhu by ... ale vsak domysliet si to viete aj sami.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button