Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Robotický pes Samsungu je fascinujúci domáci miláčik bez tváre

1

Vďaka pokrokom v oblasti umelej inteligencie budú robotické psy určite stále inteligentnejšie a efektívnejšie. Budú pravdepodobne hybridom inteligentného domáceho maznáčika a pomocníka v domácnosti, namiesto očí môžu mať bezpečnostné kamery. Na rozdiel od skutočných psov nebudú náročné na starostlivosť, nebudú sa dožadovať prechádzky, keď ste chorí, a nemusí vás prepadnúť panika, ak ich v záplave mimoriadnych povinností zabudnete nakŕmiť.

Jeden koncept robotického psa predstavil aj Samsung. Namiesto hlavy má obrazovku. Tá mu umožňuje vyjadriť emócie v podobe otáznika či výkričníka. Použitie obrazovky ako interaktívneho rozhrania ušetrí veľa materiálu, napr. plastu na replikáciu skutočnej hlavy. Ako ukazujú rendery, vďaka umelej inteligencii bude robotický pes schopný naháňať loptičku a privítať vás pri vašom príchode. No Samsung mu určil skôr funkciu strážneho psa.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

uff reakcia na: Robotický pes Samsungu je fascinujúci domáci miláčik bez tváre

16.1.2021 00:01
Stretnúť toto na ulici tak to umlátim dopravnou značkou, ktorú by som asi v panike vytrohol aj s betónovou základňou... vážne Samsung? Niečo menej "nightmare fuelish" vás nenapadlo?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať