Image
26.9.2018 0 Comments

Robotický pes ALMA si dokáže sám otvoriť dvere, pozbierať smeti alebo doniesť pohár s vodou (+ video)

Robopes spoločnosti Boston Dynamics SpotMini má konkurenta. Vytvorila ho švajčiarska firma Robotic Systems Lab a volá sa ALMA. Ide takisto o štvornohého robota, ktorého pohyblivosť zabezpečujú kĺby. A je tu ešte jedna paralela so SpotMini – aj ALMA disponuje mechanickým ramenom schopným vykonávať množstvo „manipulačných úloh“.

Nedávno uverejnené video ukazuje, ako autonómna ALMA podobne ako SpotMini s relatívnou ľahkosťou otvára dvere. Môžete vidieť, ako robot členitou „rukou“ dosahuje na kľučku dverí, chytí ju, otvorí dvere a prechádza cez ne.

Vo videu ALMA vezme z kríkov plastovú fľašu a hodí do nádoby na odpadky a pomáha človekovi zdvihnúť prepravku a odniesť ju. Robot dokáže aj držať pohár vody bez toho, aby ju rozlial.

ALMA má dostať od tímu tvorcov aj priateľskú tvár, možno preto, aby sa podporil záujem ľudí o robota so štyrmi nohami. Tím chce svoj produkt ďalej rozvíjať a dúfa, že ALMA sa bude dať použiť v oblastiach postihnutých katastrofami, na prieskum ťažko prístupných miest a doručovanie životne dôležitých dodávok tým, ktorí to potrebujú.

Aj Boston Dynamics plánuje komercializovať svojho robotického psa SpotMini, do predaja by sa mal dostať v roku 2019. Cena však ešte nebola oznámená.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Čo znamená High Availability v Oracle databáze?

18.06.2019 00:10

Špeciálny projekt Čo znamená High Availability pre biznis? Aká je úroveň tolerovaného rizika? Aká strata dát je akceptovaná? Existujú aktuálne problémy so zálohou alebo reportovaním? Všetky tieto otá ...

Technológie

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

13.06.2019 00:00

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologic ...

Technológie 1

Dron Skai na vodíkový pohon prepraví ako lietajúci taxík až 4 cestujúcich

13.06.2019 00:00

Na zoznam spoločností vyvíjajúcich lietajúce autá sa pridal ďalší startup Alaka’i Technologies. Jeho lietadlo Skai sa môže používať podobne ako konkurenčné produkty v úlohe leteckého taxíka alebo na d ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button