Image
26.9.2018 0 Comments

Robotický pes ALMA si dokáže sám otvoriť dvere, pozbierať smeti alebo doniesť pohár s vodou (+ video)

Robopes spoločnosti Boston Dynamics SpotMini má konkurenta. Vytvorila ho švajčiarska firma Robotic Systems Lab a volá sa ALMA. Ide takisto o štvornohého robota, ktorého pohyblivosť zabezpečujú kĺby. A je tu ešte jedna paralela so SpotMini – aj ALMA disponuje mechanickým ramenom schopným vykonávať množstvo „manipulačných úloh“.

Nedávno uverejnené video ukazuje, ako autonómna ALMA podobne ako SpotMini s relatívnou ľahkosťou otvára dvere. Môžete vidieť, ako robot členitou „rukou“ dosahuje na kľučku dverí, chytí ju, otvorí dvere a prechádza cez ne.

Vo videu ALMA vezme z kríkov plastovú fľašu a hodí do nádoby na odpadky a pomáha človekovi zdvihnúť prepravku a odniesť ju. Robot dokáže aj držať pohár vody bez toho, aby ju rozlial.

ALMA má dostať od tímu tvorcov aj priateľskú tvár, možno preto, aby sa podporil záujem ľudí o robota so štyrmi nohami. Tím chce svoj produkt ďalej rozvíjať a dúfa, že ALMA sa bude dať použiť v oblastiach postihnutých katastrofami, na prieskum ťažko prístupných miest a doručovanie životne dôležitých dodávok tým, ktorí to potrebujú.

Aj Boston Dynamics plánuje komercializovať svojho robotického psa SpotMini, do predaja by sa mal dostať v roku 2019. Cena však ešte nebola oznámená.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Dvojnohé roboty môžu pomôcť ľuďom znovu chodiť. Teraz sa učia udržať rovnováhu a chodiť v piesku či snehu

14.12.2018 00:10

Na univerzite Caltech v Kalifornii sa nachádza AMBER Lab (Advanced Mechanical Bipedal Experimental Robotics Lab), kde sa venujú výskumu dvojnohých robotov, ktoré by mohli v blízkej budúcnosti pomôcť p ...

Technológie 1

Sen každého chlapa realitou. Automat HomeBrew na domácu výrobu piva z kapsúl

13.12.2018 00:30

Spoločnosť LG ohlásila „systém na remeselnú výrobu piva“. Pritom remeselná výroba tu znamená len jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Prístroj sa nazýva LG HomeBrew a bude predstavený na budúcoročne ...

Technológie

17-palcový Gram od LG je „najľahší“ notebook na svete. Váži len 1,34 kg

13.12.2018 00:20

Spoločnosť LG predstaví na veľtrhu CES 2019 dve nové zariadenia z ultraľahkého radu Gram - 17-palcový notebook pre tých, ktorí uprednostňujú veľké displeje, a konvertibilné zariadenie 2-v-1. Nový 17- ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button