Image
30.1.2019 0 Comments

Robot vás zbaví stresu pri parkovaní na letisku. Auto za vás pri odlete zaparkuje a pri prílete vám ho donesie.

Keď po dlhom lete konečne pristanete na letisku, posledná vec, ktorú by ste chceli robiť, je hľadanie vášho auta na obrovskom parkovisku. A keď dorazíte na letisko v poslednej chvíli pred odletom, nemáte čas hľadať miesto na zaparkovanie. V týchto situáciách by vám mal pomôcť robot, ktorý sa volá Stan.

Stan je autonómny parkovací robot, ktorý preberie auto z vašich rúk v okamihu, keď prídete na letisko, a zasa vám ho odovzdá, keď sa vrátite. Asistent na kolesách sa testoval v lete na Gatwicku, jednom z najrušnejších letísk v Spojenom kráľovstve.

Robot je dielom francúzskej firmy Stanley Robotics a je vybavený senzormi na analýzu tvaru a veľkosti každého vozidla pred tým, ako ho opatrne zdvihne niekoľko centimetrov nad zem a prepraví na dostupné parkovacie miesto. Pomocou smartfónovej aplikácie si môžete miesto rezervovať dopredu. Stanovi môžete oznámiť čas vášho návratu, aby bolo vaše auto pripravené, len čo dorazíte.

Na zvýšenie efektivity a zabezpečenie toho, že na Stana nikto nebude musieť čakať, možno na jednom parkovisku umiestniť viacero robotov.

Veľká výhoda pre prevádzkovateľov letísk, ktorí potrebujú čo najviac parkovacích miest, je skutočnosť, že Stan môže autá umiestniť veľmi blízko seba, pretože ich dvere netreba otvárať. Počas testu v Gatwicku bolo parkovisko so 170 miestami na dlhodobé parkovanie prerobené na 270 miest obsluhovaných robotom.

Stanley Robotics vyvíja Stana už od roku 2015. Uskutočnených bolo niekoľko úspešných testov systému na nemeckých a francúzskych letiskách vrátane Letiska Charlesa de Gaulla v Paríži.

Zdroj: digitaltrends.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 3

Video: Rubikova kocka, ktorá sa sama zloží a pritom levituje

20.09.2019 00:20

Vznášajúcu sa robotickú verziu logickej hračky, ktorú maďarský architekt Ernő Rubik predstavil v roku 1974, vyrobil japonský vynálezca označovaný na YouTube ako Human Controller. Jej prvý variant prez ...

Inovácie

Philips Hue Play dodá efekt Ambilight aj tým televízorom, ktoré ho nemajú

20.09.2019 00:15

Najnovší prírastok do ekosystému inteligentných svetiel Philips Hue je zariadenie, ktorá zladí inteligentné svetlá v miestnosti s tým, čo sa deje na obrazovke vášho televízora. Hry, filmy, streamingo ...

Inovácie

Hightech chránič zubov poslúži športovcom ako prevencia otrasov mozgu

20.09.2019 00:00

S rizikom zranení hlavy a otrasu mozgu treba počítať v každom športe. Pri tých kontaktných, ako sú hokej alebo rugby, to platí dvojnásobne. Aktuálne je to práve v druhom spomenutom - už tento piatok ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019