Image
30.1.2019 0 Comments

Robot vás zbaví stresu pri parkovaní na letisku. Auto za vás pri odlete zaparkuje a pri prílete vám ho donesie.

Keď po dlhom lete konečne pristanete na letisku, posledná vec, ktorú by ste chceli robiť, je hľadanie vášho auta na obrovskom parkovisku. A keď dorazíte na letisko v poslednej chvíli pred odletom, nemáte čas hľadať miesto na zaparkovanie. V týchto situáciách by vám mal pomôcť robot, ktorý sa volá Stan.

Stan je autonómny parkovací robot, ktorý preberie auto z vašich rúk v okamihu, keď prídete na letisko, a zasa vám ho odovzdá, keď sa vrátite. Asistent na kolesách sa testoval v lete na Gatwicku, jednom z najrušnejších letísk v Spojenom kráľovstve.

Robot je dielom francúzskej firmy Stanley Robotics a je vybavený senzormi na analýzu tvaru a veľkosti každého vozidla pred tým, ako ho opatrne zdvihne niekoľko centimetrov nad zem a prepraví na dostupné parkovacie miesto. Pomocou smartfónovej aplikácie si môžete miesto rezervovať dopredu. Stanovi môžete oznámiť čas vášho návratu, aby bolo vaše auto pripravené, len čo dorazíte.

Na zvýšenie efektivity a zabezpečenie toho, že na Stana nikto nebude musieť čakať, možno na jednom parkovisku umiestniť viacero robotov.

Veľká výhoda pre prevádzkovateľov letísk, ktorí potrebujú čo najviac parkovacích miest, je skutočnosť, že Stan môže autá umiestniť veľmi blízko seba, pretože ich dvere netreba otvárať. Počas testu v Gatwicku bolo parkovisko so 170 miestami na dlhodobé parkovanie prerobené na 270 miest obsluhovaných robotom.

Stanley Robotics vyvíja Stana už od roku 2015. Uskutočnených bolo niekoľko úspešných testov systému na nemeckých a francúzskych letiskách vrátane Letiska Charlesa de Gaulla v Paríži.

Zdroj: digitaltrends.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Microsoft vám odteraz už automaticky nainštaluje najnovšiu aktualizáciu Windows 10

19.07.2019 00:10

Microsoft v týchto dňoch spustil automatizované aktualizácie Windows 10 pre tých používateľov, ktorí z rôznych dôvodov neaktualizovali svoj systém a používajú verziu, ktorej podpora sa blíži ku koncu. ...

Inovácie

Xiaomi Mi A3 má AMOLED displej, Snapdragon 665 a cenovku 250 eur

19.07.2019 00:00

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi predstavil svoj nový model Mi A3, čo je vlastne prerobený model Mi CC9e, ibaže s čistým Androidom One. Má 6,1-palcový displej AMOLED s rozlíšením 720 × 1560 px, čo zna ...

Inovácie

Robotická ruka Eva nestojí veľa a naprogramovať ju môže ktokoľvek za 15 minút

18.07.2019 00:10

Odvetvie priemyselných robotov nie je v žiadnom prípade malé. Podľa údajov  Medzinárodnej federácie robotiky  (International Federation of Robotics) bolo v roku 2017 na celom svete dodaných 387 000 ro ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá