Image
31.7.2019 1 Comments

Robot Sophie pripraví polievku Laksa za 45 sekúnd

Singapurská spoločnosť vytvorila robota Sophie, ktorý dokáže za 45 sekúnd robota pripraviť a naservírovať horúcu misku laksy, čo je jeden z najznámejších pokrmov juhovýchodnej Ázie. Sophie dokáže vyprážať rezance a pridávať k nim predvarené krevety, spolu s nabratím pikantnej kokosovej polievky, a to všetko s minimálnym rozliatím a rýchlosťou približne 80 misiek za hodinu.

Excelencia Sophie bola vyzdvihnutá minulý týždeň počas otváracej udalosti, keď jeden z návštevníkom povedal, že nenašiel žiadny rozdiel medzi pokrmom ktorý bol pripravený robotom a ktorý človekom. Robot bol navrhnutý aby pomohol kuchárom zredukovať čas, ktorý oni využijú na lepšiu komunikáciu a pochopenie potrieb zákazníkov.

Sophie zníži počet zamestnancov prevádzky, kde sa laksa pripravuje, a to z dvoch šéfkuchárov na jedného, ​​pričom jeho hlavnou úlohou bude dopĺňať ingrediencie a udržiavať stanicu v čistote. Tan taktiež uviedol, že spoločnosť sa rozhodla vyrobiť robota, ktorý sa bude špecializovať iba na jeden pokrm, laksa, nakoľko to bolo ich najpopulárnejšie jedlo.

Momentálne sa však pracuje na rozšírení a prispôsobení dizajnu tak, aby dokázal naservírovať aj tradičný vyprážaný pokrm a krevetovú polievku.

Zdroj: scmp.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Notebooky budú podstatne výkonnejšie. Intel do nich zabuduje umelú inteligenciu

19.11.2019 00:15

Umelú inteligenciu používate takmer určite, hoci si to ani neuvedomujete. Hardvér s umelou inteligenciou v smartfóne umožňuje napr rozpoznávanie hlasu či zameriavanie jeho fotoaparátu na tváre vašich ...

Technológie

Spleeter dokáže pomocu UI oddeliť vokály v akejkoľvek pesničke

08.11.2019 00:05

Rozdeliť pieseň na samostatné vokály a nástroje bol pre producentov či DJov vždy veľký problém. Existuje síce veľa spôsobov, ako to urobiť, ale tento proces môže byť časovo náročný a výsledky sú často ...

Technológie 3

Firmy začínajú pri nábore pracovníkov skenovať tváre uchádzačov a vyhodnocovať ich pomocou UI

04.11.2019 00:10

Spoločnosť HireVue s úspechom predáva nástroj, ktorý využíva technológiu rozpoznávania tváre a umelú inteligenciu na preosievanie uchádzačov o zamestnanie a odporúčanie, koho z nich zamestnať. Produk ...

1 Comments

  1. Tak to je hovadina reakcia na: Robot Sophie pripraví polievku Laksa za 45 sekúnd
    5.8.2019 21:08
    Tu polievku co pripravuje ten robot rozoznam od Laksy pripravenej dobrym kucharom aj zo zavretymi ocami. Ten test prebiehal, tak, ze ten robot aj clovek pripravovali tu polievku nie podla chuti ale z rovnakych ingrediencii. To by ju mohla namiesat aj opica. O com su tieto clanky na webw zameranom na pc? Koho zaujima nejaky tupy jednoucelovy robot? A ja tu dole musim odfajknut, ze nie som robot. Chore!!!!
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá