Robot Sophie pripraví polievku Laksa za 45 sekúnd

Technológie
1

Singapurská spoločnosť vytvorila robota Sophie, ktorý dokáže za 45 sekúnd robota pripraviť a naservírovať horúcu misku laksy, čo je jeden z najznámejších pokrmov juhovýchodnej Ázie. Sophie dokáže vyprážať rezance a pridávať k nim predvarené krevety, spolu s nabratím pikantnej kokosovej polievky, a to všetko s minimálnym rozliatím a rýchlosťou približne 80 misiek za hodinu.

Excelencia Sophie bola vyzdvihnutá minulý týždeň počas otváracej udalosti, keď jeden z návštevníkom povedal, že nenašiel žiadny rozdiel medzi pokrmom ktorý bol pripravený robotom a ktorý človekom. Robot bol navrhnutý aby pomohol kuchárom zredukovať čas, ktorý oni využijú na lepšiu komunikáciu a pochopenie potrieb zákazníkov.

Sophie zníži počet zamestnancov prevádzky, kde sa laksa pripravuje, a to z dvoch šéfkuchárov na jedného, ​​pričom jeho hlavnou úlohou bude dopĺňať ingrediencie a udržiavať stanicu v čistote. Tan taktiež uviedol, že spoločnosť sa rozhodla vyrobiť robota, ktorý sa bude špecializovať iba na jeden pokrm, laksa, nakoľko to bolo ich najpopulárnejšie jedlo.

Momentálne sa však pracuje na rozšírení a prispôsobení dizajnu tak, aby dokázal naservírovať aj tradičný vyprážaný pokrm a krevetovú polievku.

Zdroj: scmp.com.

Redakcia

Všetky autorove články
stroj robot buducnost jedlo

1 komentár

Tak to je hovadina reakcia na: Robot Sophie pripraví polievku Laksa za 45 sekúnd

5.8.2019 21:08
Tu polievku co pripravuje ten robot rozoznam od Laksy pripravenej dobrym kucharom aj zo zavretymi ocami. Ten test prebiehal, tak, ze ten robot aj clovek pripravovali tu polievku nie podla chuti ale z rovnakych ingrediencii. To by ju mohla namiesat aj opica. O com su tieto clanky na webw zameranom na pc? Koho zaujima nejaky tupy jednoucelovy robot? A ja tu dole musim odfajknut, ze nie som robot. Chore!!!!

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať