Image
31.7.2019 1 Comments

Robot Sophie pripraví polievku Laksa za 45 sekúnd

Singapurská spoločnosť vytvorila robota Sophie, ktorý dokáže za 45 sekúnd robota pripraviť a naservírovať horúcu misku laksy, čo je jeden z najznámejších pokrmov juhovýchodnej Ázie. Sophie dokáže vyprážať rezance a pridávať k nim predvarené krevety, spolu s nabratím pikantnej kokosovej polievky, a to všetko s minimálnym rozliatím a rýchlosťou približne 80 misiek za hodinu.

Excelencia Sophie bola vyzdvihnutá minulý týždeň počas otváracej udalosti, keď jeden z návštevníkom povedal, že nenašiel žiadny rozdiel medzi pokrmom ktorý bol pripravený robotom a ktorý človekom. Robot bol navrhnutý aby pomohol kuchárom zredukovať čas, ktorý oni využijú na lepšiu komunikáciu a pochopenie potrieb zákazníkov.

Sophie zníži počet zamestnancov prevádzky, kde sa laksa pripravuje, a to z dvoch šéfkuchárov na jedného, ​​pričom jeho hlavnou úlohou bude dopĺňať ingrediencie a udržiavať stanicu v čistote. Tan taktiež uviedol, že spoločnosť sa rozhodla vyrobiť robota, ktorý sa bude špecializovať iba na jeden pokrm, laksa, nakoľko to bolo ich najpopulárnejšie jedlo.

Momentálne sa však pracuje na rozšírení a prispôsobení dizajnu tak, aby dokázal naservírovať aj tradičný vyprážaný pokrm a krevetovú polievku.

Zdroj: scmp.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Nová virálna aplikácia dokáže vložiť vašu tvár do filmov a televíznych relácií

04.09.2019 00:15

V Číne žne úspechy bezplatná aplikácia Zao, ktorá s využitím jedinej fotografie dokáže vložiť vašu tvár do scén zo stoviek filmov a televíznych relácií. Aplikácia sa po svojom uvedení rýchlo dostala ...

Technológie

Umelá inteligencia píše lepšie reklamné slogany ako copywriteri

26.08.2019 00:10

V duchu blížiacej sa robotizácie povolaní, JPMorgan Chase podpísal päťročnú dohodu so softvérovým startupom, ktorý využíva umelú inteligenciu na písanie marketingových textov. V pilotných testoch JPM ...

Technológie 1

Takto uľahčuje umelá inteligencia v Huawei P30 lite každodenný život

01.08.2019 13:44

Najmladší člen série smartfónov Huawei P30 kráča v šľapajach podstatne drahších súrodencov. Do strednej triedy prináša nielen prémiový dizajn s efektnými farebnými prevedeniami, ale aj schopnosti podk ...

q

1 Comments

  1. Tak to je hovadina reakcia na: Robot Sophie pripraví polievku Laksa za 45 sekúnd
    5.8.2019 21:08
    Tu polievku co pripravuje ten robot rozoznam od Laksy pripravenej dobrym kucharom aj zo zavretymi ocami. Ten test prebiehal, tak, ze ten robot aj clovek pripravovali tu polievku nie podla chuti ale z rovnakych ingrediencii. To by ju mohla namiesat aj opica. O com su tieto clanky na webw zameranom na pc? Koho zaujima nejaky tupy jednoucelovy robot? A ja tu dole musim odfajknut, ze nie som robot. Chore!!!!
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019