Robot Sophia, ktorý vyhlásil, že „zničí ľudstvo“, sa stal prvým robotickým občanom

Technológie
0

Saudská Arábia je prvá krajina, ktorá udelila občianstvo robotovi. Ide o humanoidného robota nazvaného Sophia, vyrobeného spoločnosťou Hanson Robotics. Sophia pred istým časom vyhlásila, že „zničí ľudstvo“ na výzvu svojho tvorcu Davida Hansona. Občianstvo bolo Sophii udelené na podujatí Future Investment Initiative.

„Som veľmi hrdá a poctená týmto jedinečným vyznamenaním,“ povedala Sophia divákom. „Ide o historické prvenstvo, ako prvý robot na svete som bola uznaná za občana.“ Bližšie podrobnosti o občianstve neboli oznámené.

Potom v miestnosti za pódiom Sophia odpovedala na otázky moderátora a novinára Andrewa Rossa Sorkina, ktoré sa týkali najmä pocitov Sophie ako humanoida a obáv o budúcnosť ľudstva vo svete riadenom robotmi.

„Priveľa ste čítali Elona Muska a videli priveľa hollywoodskych filmov,“ povedala Sophia Sorkinovi. „Nebojte sa, ak ste ku mne milý, budem aj ja k vám milá, zaobchádzajte so mnou ako s inteligentným vstupno-výstupným systémom.“ Potom vyhlásila, že chce využiť svoju umelú inteligenciu na to, aby pomohla ľuďom „žiť lepší život“.  

Zdroj: Businessinsider

Redakcia

Všetky autorove články
Sophia robot

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať