Image
5.1.2018 2 Comments

Ripple zaznamenáva kryptoboom, čo môže znamenať problém

Trhová kapitalizácia Ripple sa na prelome roka prehupla cez hranicu 100 miliárd dolárov. Ripple tak svojou celkovou hodnotou predbehol doteraz v poradí druhé Ethereum.

Jeden Ripple coin (XRP) mal cez víkend hodnotu 2,34 dolárov, čo je strmý nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka, kedy sa 1 XRP rovnal približne polovici amerického centu. Najhodnotnejšie kryptomena naďalej zostáva Bitcoin s hodnotou 13 580 dolárov a trhovou kapitalizáciou 231 miliárd.

Ripple sa vedľa ostatných kryptomien snaží presadiť zdôrazňovaním svojho naviazania na skutočné finančné inštitúcie. Napokon, jedným z cieľov, s ktorým bol tento systém vyvinutý, bolo urýchlenie a modernizácia platobných transakcií medzi bankami a v súčasnosti ho využíva okolo stovky bánk, vrátane Bank of America či Union Bank of Switzerland, a ďalšie pribúdajú.

A zdá sa, že narastajúca účasť inštitúcií ženie jeho hodnotu smerom nahor. Počas víkendu totiž jeho adopciu oznámili aj tri významné japonské kreditné spoločnosti. Ešte skôr však niekoľko japonských a juhokórejských bánk predstavilo pilotný projekt použitia Ripple aj pre medzinárodné platobné transakcie. Obe tieto skutočnosti podľa odborníkov v uplynulých dňoch vyhnali hodnotu Ripple nahor.

V porovnaní s "klasickými" kryptomenami je Ripple vo svojej podstate platobným systémom, s tým, že mince neťažia užívatelia, ale boli "predťažené" tvorcami systému, ktorí ich postupne uvoľňujú do obehu.

Podľa Eddyho Travii, odborníka na kryptomenu finančnej spoločnosti Coinsilium, však môže rastúca hodnota Ripple pre systém paradoxne predstavovať problém, kedy sa Ripple môže stať predmetom špekulácií a samotná technológia zostane zabudnutá.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Strojové učenie môže identifikovať hekerov a plagiátorských programátorov podľa ich „odtlačkov prstov“

16.08.2018 00:25

Programátori majú vlastné štýly, odlišné od ostatných, ale tie sa dajú zistiť len preštudovaním mnohých riadkov kódu a hľadaním stôp prezrádzajúcich autora. V budúcnosti to však nebude treba. Výskumní ...

Technológie

Nový telefón Oppo F9 má výrez, ktorý na rozdiel od konkurencie vyzerá naozaj dobre

16.08.2018 00:20

Spoločnosť Oppo ohlásila nový telefón F9 s výrezom, ktorý vyzerá skvelo. Je menší a menej rušivý ako na ostatných telefónoch. Nevyžaduje extra hrubú stavovú lištu na obrazovke a pôsobí ako prirodzená ...

Technológie 1

Komentár: 32-jadrový AMD Threadripper je výzva pre Intel v počte jadier aj cene

16.08.2018 00:15

AMD v týchto dňoch ohlásilo štyri nové modely z druhej generácie procesorov Ryzen Threadripper (nazývanej aj Threadripper 2) za zabijacke ceny vzhľadom na Intel. Druhá generácia Ryzen Threadripper 29 ...

q

2 Comments

 1. čo za žvásty zase písal opilec pcrevue? reakcia na: Ripple zaznamenáva kryptoboom, čo môže znamenať problém
  5.1.2018 02:01
  čo za žvásty zase písal opilec pcrevue?
  Reagovať
 2. 4.1.2018 Reformy Trumpa a Macrona ovplyvnia celú Európu 4.1.2018 ČR: Obchodné oznámenia a GDPR: Pozor na nové pravidlá pre zber reakcia na: Ripple zaznamenáva kryptoboom, čo môže znamenať problém
  5.1.2018 01:01
  4.1.2018
  Reformy Trumpa a Macrona ovplyvnia celú Európu
  4.1.2018
  ČR: Obchodné oznámenia a GDPR: Pozor na nové pravidlá pre zber kontaktov aj využívanie existujúcich
  4.1.2018
  ČR: Biometrické prvky v prednej linii IT bezpečnosti vo finančnom sektore
  3.1.2018
  Interaktívna zoo vo vašej obývačke
  3.1.2018
  Samsung spustil januárovú bonusovú akciu na vybrané smartfóny z radu Galaxy
  3.1.2018
  ČR: Nový výskum VMware: revolúciu v podobe zavádzania digitálneho pracovného prostredia vyvolávajú sami zamestnanci
  3.1.2018
  Takmer 40 percent ľudí na Slovensku očakáva lepší rok, ako bol ten minulý
  2.1.2018
  Honor zľavy nadeľuje aj v januári: Vlajková loď Honor 9 je po novom za 389 eur!
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button