Riešenie Wi-Fi typu mesh šité pre mladých

0

Špeciálny projekt

Produkty pre siete typu mesh boli doposiaľ určené skôr organizáciám a rodinám vo veľkých domácnostiach. Mladí ľudia a ďalší používatelia bývajúci v malých jednopodlažných domoch zatiaľ výhody tejto technológie a celoplošného pokrytia, ktoré ponúka, veľmi nevyužívali. Mladí používatelia majú iné priority a prikladajú väčší význam rýchlosti a dizajnu. A práve im je určené Multy U, ktoré osloví svojím jednoduchým nastavením pomocou aplikácie, inteligentnou LED a minimálnymi nárokmi na inštaláciu.

Multy U hneď po vybalení zaujme svojím kompaktným vyhotovením. Zariadenie má hmotnosť 310 gramov a jeho rozmery sú iba 12,3 × 12,3 × 3 cm, čo z neho robí najmenšie trojpásmové riešenie mesh na trhu. Jeho kompaktné rozmery a atraktívny vzhľad presvedčia najmä tých používateľov, ktorých odradzuje predstava, že by interiér ich domova rušil nevzhľadný uzol nadmernej veľkosti.

Malé rozmery však v prípade Multy U rozhodne neznamenajú slabý výkon. Na rozdiel od bežných dvojpásmových riešení typu mesh je Multy-U trojpásmový produkt využívajúci 2,4 a 5 GHz pásmo plus dodatočné 5 GHz pásmo dedikované pre centrálne pripojenie. Jeho šesť interných antén je schopných dáta odosielať a prijímať rýchlosťou až 866 Mb/s. Každý uzol dokáže pokryť vyše 180 štvorcových metrov a bez meškania obsluhovať až 128 zariadení.

Multy U sa od dizajnu konvenčných produktov mesh odlišuje nielen veľkosťou, ale aj svojou diódou. Tá je praktická a súčasne aj štýlová, pričom jej farby sa menia v závislosti od stavu siete. Diódu možno jednoducho vypnúť tlačidlom na zariadení alebo pomocou aplikácie Multy U.

Súčasťou každého Multy U sú dva kusy príslušenstva na jednoduché a bleskurýchle upevnenie zariadenia. Prvý z nich je atraktívny kožený remienok v karamelovo hnedej farbe, na ktorom môže byť zariadenie Multy U vďaka svojej malej hmotnosti zavesené napr. na vešiaku alebo háčiku na obraz. Druhým je odolný stojan, ktorý sa vytiahne zo základne zariadenia a zaistí pomocou zabudovaných magnetov.

Multy U navyše podporuje riešenie Amazon Alexa, takže keď používatelia práve nemajú voľné ruky alebo si napríklad chcú pustiť film pri vynaložení len minimálnej energie, môžu svoju sieť ovládať hlasom.  Na ovládanie sietí Multy U slúži aplikácia dostupná pre zariadenia s operačnými systémami iOS a Android. Popri kľúčových funkciách, ako je napr. intuitívna inštalácia pomocou grafického sprievodcu, možno aplikáciu použiť okrem iného na spúšťanie testov rýchlosti (na diagnostiku problémov), nastavenie notifikácií o pripojení nových zariadení do siete (s možnosťou ich povoliť alebo blokovať), realizáciu vzdialenej správy, povolenie používania siete Wi-Fi pre hostí a na prijímanie technickej podpory.                                              »

Wi-Fi ZyXEL

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať