Image
8.5.2019 0 Comments

Riešenie Wi-Fi typu mesh šité pre mladých

Špeciálny projekt

Produkty pre siete typu mesh boli doposiaľ určené skôr organizáciám a rodinám vo veľkých domácnostiach. Mladí ľudia a ďalší používatelia bývajúci v malých jednopodlažných domoch zatiaľ výhody tejto technológie a celoplošného pokrytia, ktoré ponúka, veľmi nevyužívali. Mladí používatelia majú iné priority a prikladajú väčší význam rýchlosti a dizajnu. A práve im je určené Multy U, ktoré osloví svojím jednoduchým nastavením pomocou aplikácie, inteligentnou LED a minimálnymi nárokmi na inštaláciu.

Multy U hneď po vybalení zaujme svojím kompaktným vyhotovením. Zariadenie má hmotnosť 310 gramov a jeho rozmery sú iba 12,3 × 12,3 × 3 cm, čo z neho robí najmenšie trojpásmové riešenie mesh na trhu. Jeho kompaktné rozmery a atraktívny vzhľad presvedčia najmä tých používateľov, ktorých odradzuje predstava, že by interiér ich domova rušil nevzhľadný uzol nadmernej veľkosti.

Malé rozmery však v prípade Multy U rozhodne neznamenajú slabý výkon. Na rozdiel od bežných dvojpásmových riešení typu mesh je Multy-U trojpásmový produkt využívajúci 2,4 a 5 GHz pásmo plus dodatočné 5 GHz pásmo dedikované pre centrálne pripojenie. Jeho šesť interných antén je schopných dáta odosielať a prijímať rýchlosťou až 866 Mb/s. Každý uzol dokáže pokryť vyše 180 štvorcových metrov a bez meškania obsluhovať až 128 zariadení.

Multy U sa od dizajnu konvenčných produktov mesh odlišuje nielen veľkosťou, ale aj svojou diódou. Tá je praktická a súčasne aj štýlová, pričom jej farby sa menia v závislosti od stavu siete. Diódu možno jednoducho vypnúť tlačidlom na zariadení alebo pomocou aplikácie Multy U.

Súčasťou každého Multy U sú dva kusy príslušenstva na jednoduché a bleskurýchle upevnenie zariadenia. Prvý z nich je atraktívny kožený remienok v karamelovo hnedej farbe, na ktorom môže byť zariadenie Multy U vďaka svojej malej hmotnosti zavesené napr. na vešiaku alebo háčiku na obraz. Druhým je odolný stojan, ktorý sa vytiahne zo základne zariadenia a zaistí pomocou zabudovaných magnetov.

Multy U navyše podporuje riešenie Amazon Alexa, takže keď používatelia práve nemajú voľné ruky alebo si napríklad chcú pustiť film pri vynaložení len minimálnej energie, môžu svoju sieť ovládať hlasom.  Na ovládanie sietí Multy U slúži aplikácia dostupná pre zariadenia s operačnými systémami iOS a Android. Popri kľúčových funkciách, ako je napr. intuitívna inštalácia pomocou grafického sprievodcu, možno aplikáciu použiť okrem iného na spúšťanie testov rýchlosti (na diagnostiku problémov), nastavenie notifikácií o pripojení nových zariadení do siete (s možnosťou ich povoliť alebo blokovať), realizáciu vzdialenej správy, povolenie používania siete Wi-Fi pre hostí a na prijímanie technickej podpory.                                              »

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Panasonic Lumix S1R / Profesionál bez kompromisov

14.05.2019 12:35

Panasonic so svojimi modelmi Lumix S1 a S1R spôsobil medzi fotografmi veľký rozruch. My sme sa obom modelom venovali už v marcovom čísle PC REVUE, kde som vám prístroje podrobne opísal a priniesol prv ...

Recenzie

Univerzálne USB nabíjačky s rýchlym nabíjaním

14.05.2019 11:10

Nové modely rýchlych nabíjačiek Hama s výstupom USB-C sú naozaj univerzálne, podporujú obe používané technológie – Qualcomm Quick Charge 3.0 aj USB Power Delivery. To ich predurčuje na to, aby boli vh ...

Recenzie

Samsung 860 QVO (1 TB) / Prvé SSD s QLC NAND Začiatok konca HDD?

15.05.2019 10:55

Magnetické disky drží pri živote najmä nízka cena za gigabajt vyšších kapacitných variantov. Tá je stále podstatne výhodnejšia než pri vysokokapacitných SSD. Ukazuje sa však spôsob, ako už aj tak výra ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button