Image
9.10.2018 0 Comments

Ricoh SP C361SFNw: Pracant s kvalitnou tlačou

Ricoh SP C361SFNw je nové farebné ­multifunkčné zariadenie zamerané na malé a stredné pracovné skupiny. Zariadenie ­dokáže tlačiť až 30 str./min monochro­maticky aj farebne a obsahuje štandardné funkcie tlače, kopírovania, skenovania a faxovania.

Výbava a možnosti

Zariadenie je vybavené 7" dotykovým dis­plejom, ktorý umožňuje kompletné ovládanie. Okrem neho na tele tlačiarne nájdete iba tlačidlo zapnutia. Ovládací panel obsahuje predinštalované aplikácie na prístup k bežne po­užívaným pracovným postupom. Vzhľad panela možno prispôsobiť a môžete si do pozadia nahrať aj firemné logo.
O pohon sa stará procesor s frekvenciou 1,2 GHz a 2 GB pamäte. Tlačiareň využíva technológiu LED a pracuje s rozlíšením 1200 × 1200 DPI. Zohrievanie trvá 25,1 s a prvá stránka sa vytlačí za 8,6 s vo farbe a za 7,5 sekundy čiernobielo. Dodávané tonery majú kapacitu na 7000 strán čiernej a 5000 stránok farebnej tlače. Zariadenie sa však dodáva s 2500-stránkovým čiernym a 1500 stránkovým farebným štartovacím tonerom. Podporované sú tlačové protokoly PCL, ­PostScript aj PDF. Na pripojenie možno využiť gigabitový eternet, USB, Wi-Fi, bluetooth a podporovaná je aj technológia NFC. Tlačiareň umožňuje aj prácu s mobilnými aplikáciami prostredníctvom Apple AirPrint, Mopria, Google Cloud Print a Smart Device Connector spoločnosti Ricoh.


Dotykový displej slúži na kompletné ovládanie, vzhľad a rozmiestnenie menu sú konfigurovateľné


V základnej konfigurácii má zariadenie 250-listový spodný zásobník a bočný vstup umiestnený na prednej strane na 100 listov. Ricoh ponúka voliteľný zásobník papiera na 500 listov, čím dosiahnete celkovú kapacitu 850 listov. Bočný zásobník je určený na tlač obálok a banerov, zatiaľ čo ostatné zásobníky podporujú papier do rozmeru A4. Vo všetkých zásobníkoch možno používať médiá s gramážou 56 – 220 g/m2. Zariadenie podporuje úplný duplex v tlači, skenovaní aj kopírovaní. Kapacita výstupného zásobníka papiera je 150 listov. K zariadeniu nemožno doplniť žiadny finišer. Plánovaná mesačná záťaž je 75 000 strán. Možné je skenovanie do e-mailu, do priečinka, kopírovanie a sieťové skenovanie. Podporované formáty súborov zahŕňajú JPEG, jednostránkový a viacstránkový TIFF a PDF. Skener má duplexný podávač.
Funkcia faxovania zahŕňa modem 33,6 kb/s a až 2 GB faxovej pamäte. Podporovaný je LAN fax a LDAP.

Skúsenosti z testovania

Tlačiarne Ricoh som zatiaľ netestoval, a tak som bol na tento prístroj zvedavý. Ako píšem v úvode, zariadenie je určené predovšetkým na inštitucionálne použitie pre malé pracovné skupiny. Ovládanie je veľmi jednoduché a príjemne prekvapila vysoká kvalita výstupov. Tlačová technológia LED zaručuje konštantnú rýchlosť tlače a nízku spotrebu energie. Ovládanie cez dotykový displej je intuitívne a zariadenie poskytuje všetky štandardné funkcie.
Pochopiteľne, okrem bežného tlačenia ide aj o veľmi kvalitnú farebnú kopírku. Vďaka duplexnému skenovaniu aj tlači nie je problém z jednostranného dokumentu vytlačiť obojstranný a šetriť tak náklady na tlač. Samozrejme, v prípade potreby to ide aj opačne. Rýchlosť zariadenia nie je oslnivá, patrí však k bežnému štandardu v tejto oblasti.
Z mobilného zariadenia možno tlačiť prostredníctvom Wi-Fi Direct aj cez bežné pripojenie k sieti. Na rýchlu tlač sa mobil ­spáruje so zariadením cez bluetooth alebo NFC. Môžete tak jednoducho vytlačiť dokumenty priamo z mobilu či tabletu. Nastavenia tlače sú totožné, akoby ste tlačili cez PC alebo kopírovali priamo. Výstupný zásobník pojme 150 listov, čo zväčša postačí. Škoda len, že k zariadeniu sa nedá pripojiť žiadny finišer a vo výbave nie je ani možnosť vstavania HDD.

Parametre:

• Model: Ricoh SP C361SFNw; funkcie: obojstranná tlač, kopírovanie, skenovanie, Wi-Fi, bluetooth, NFC; max. rozlíšenie tlače: 1200 × 1200 dpi; podporované formáty médií: 140 × 140 mm – 216 × 600 mm; odhadovaná výťažnosť pri 5 % pokrytí: 7000 strán čierna, 5000 strán farby; zásobník na papier: 250 ks spodný + 100 ks bočný, výstupný 150 ks; skener: CIS, 600 × 600 dpi; spotreba Č/B tlač, farebná tlač, stand-by: 469 W/ 512 W/ 1,4 W; rozmery: 420 × 540 × 547 mm, hmotnosť 41,5 kg
• Cena: 676 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita tlače, jednoduchá obsluha, ponuka funkcií, úplný duplex, mobilná tlač
- Nemožno pripojiť finišer ani HDD

HODNOTENIE:

Kvalita tlače: 100 %
Rýchlosť: 80 %
Výbava: 85 %
Ovládanie: 95 %
Vyhotovenie: 98 %
Celkovo: 92 %

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Creative Stage Air: Kompaktný soundbar pod monitor

09.04.2019 09:42

Bolo až prekvapujúce, ako málo miesta tento soundbar zaberie a ako ľahko ho možno integrovať na plochu pracovného stola, kde sa vďaka malej výške dá dobre umiestniť, prípadne ho môžete vhodne zakompon ...

Recenzie

Recenzia: ASRock X399M Taichi - Najmenšia doska k Threadripperu

22.02.2019 00:15

Tentoraz odbočíme od mainstreamových základných dosiek, a to k jednej unikátnej, určenej do pracovných staníc postavených na platforme AMD. Hoci zmenšených odrôd dosiek formátu ATX postavených na kon ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button