Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Reportáž: ReactiveConf 2016

0

Vlani vyvolala medzinárodná konferencia ReactiveConf vlnu pozitívnych reakcií, takže organizátori pokračovali v nastúpenom trende spojiť kreatívnych a inšpiratívnych ľudí aj tento rok, a to nielen v prostredí React, ale aj vo všetkých príbuzných technológiách a platformách.

ReactJS, javascriptová open source knižnica, ktorú spolu vytvorili Facebook, Instagram a ďalší, aby si uľahčili tvorbu používateľských rozhraní, sa stala medzi vývojármi veľmi obľúbenou a používa ju čoraz viac firiem aj u nás. React sa dá portovať na takmer akúkoľvek platformu, či už beží na webe, Androide, iOS, Mac OS, alebo Windows. Zároveň táto platforma vďaka popularite vyplývajúcej z jednoduchosti naštartovala rôzne podujatia po celom svete, medzi ktoré patrí aj druhý ročník bratislavskej konferencie. 

Podujatie bolo okrem zaujímavých prednášok odborníkov z celého sveta vrátane zamestnancov spoločností ako Facebook, Google, Microsoft a Airbnb zamerané aj na workshopy pod vedením špecialistov na tzv. reactive programming. Postrehli sme, že veľa účastníkov si kód prezentovaný na workshopoch priebežne kopírovalo a skúšalo vo svojich projektoch. Zo zvučných mien lektorov spomenieme Davida Nolena, vedúceho vývojára ClojureScriptu, Richarda Feldmana, popularizátora jazyka Elm, či Michaela Glukhovského, odborníka stojaceho za RethinkDB.

Hlavný dôvod, prečo renomované firmy používajú React, je ten, že umožňuje využívať legacy kód a portovať iba malú časť aplikácie. Takto môžu programátori experimentovať bez väčších rizík. Došlo aj k synergii podujatí. Organizátori EuroClojure, najväčšej konferencie o Clojure v Európe, boli natoľko inšpirovaní úspechom ReactiveConf, že sa rozhodli EuroClojure tento rok zorganizovať v Bratislave v spolupráci s ReactiveConf.

 

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
ReactiveConf 2016

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať