Image
14.11.2017 0 Comments

Reportáž: Fujitsu Forum 2017 Mníchov

Témami tohtoročného Fujitsu Forum v Mníchove boli Workplace 2025, Digital Co-creations, umelá inteligancia (AI) a Cyber Threat Intelligence, ktoré sa týkajú digitálnej transformácie.

Digital Workplace 2025 považuje za najdôležitejší aspekt človeka ako používateľa, ktorý bude veľmi mobilný, sociálny a inteligentný. Inteligencia v tomto prípade znamená, že sa technológia musí priblížiť k používateľovi, aby sa mohol jednoduchšie pripojiť, spolupracovať a podieľať sa na inováciách. Tomu má pomôcť umelá inteligencia a rozšírená realita. Podstata celej myšlienky je v tom, že sa má technológia pohybovať s používateľom, a teda ju má mať všade so sebou. Má byť inteligentná, prispôsobivá životnému štýlu, viacgeneračná a s nízkym dosahom na životné prostredie. Príkladom prvkov umelej inteligencie v týchto štyroch odvetviach môže byť speech-to-text (voice-to-text), ktorý bude mať význam napríklad v zdravotníctve, alebo autentizácia pomocou elektronického podpisu na prepravu tovaru.

Požiadavky na digitálnu transformáciu však musia prísť zo strany vedenia organizácie, aby ich IT následne spracovalo.

Spoločnosť Fujitsu sa pri formulovaní týchto štyroch tém riadila prieskumom, ktorý urobila celosvetovo vo viacej ako 1650 organizáciách na svete.

PACT (People, Actions, Collaboration, Technology) sú štyri podmienky digitálnej transformácie. Podľa Duncana Taita, ktorý vo Fujitsu pracuje ako Corporate Executive Officer and Head of EMEIA and Americans, Digital CO-creation skúsila sama na sebe v spolupráci s firmou Siemens Gamesa pri výrobnej kontrole vrtúľ veterných elektrární. Na analýzu veľkých dát zo skenu vrtuľových listov využívajú strojové učenie a na automatizáciu spracovania a skenov využívajú umelú inteligenciu, vďaka čomu sa môže pracovník zamerať na dôležité dáta. Podľa Duncana Taita však vlastníctvo takejto technológie nestačí, a preto treba splniť kompletný reťazec PACT (ľudia – akcie – spolupráca – technológie), ktoré sú podľa neho kľúčovými prvkami úspešnej digitálnej transformácie. V prepojenom svete ide o technológie s možnosťou poskytnúť lepšiu ponuku používateľom, ktorými sú cloud, internet vecí, umelá inteligencia a bezpečnosť.

Výstava produktov spoločnosti Fujitsu bola bohatá a iba ťažko spomenúť všetko. Za zmienku však určite stojí najvýkonnejší server Fujitsu Sparc M12-2s. V serveri sa nachádzajú dva sockety na procesor SPARC64 XII a oba sú chladené vodným chladením. Výhodná je možnosť prepojenia až 16 serverov tohto typu, čím sa získa výkon 32 procesorov. Procesor je 12-jadrový s možnosťou postupnej aktivácie jednotlivých jadier na regulovaný výkon. Server bol prezentovaný v zlatej farbe a zapôsobil azda na každého. Výstava ponúkla mnoho ďalších produktov, ako sú servery, stolové počítače, displeje, monitory a notebooky. Z noviniek zaujala druhá generácia notebooku Lifebook U748 so 14" displejom a jeho väčší brat U758 s veľkosťou 15,6".  Tento rad je špecifický použitím biometrickej autentifikácie pomocou Palm vein senzora. Ide o technológiu, ktorá identifikuje osoby pomocou skenu krvného riečiska na dlani. Vývoj týchto senzorov firma Fujitsu dotiahla do štádia, keď je ich veľkosť podobná snímaču odtlačkov prstov. O pohon zariadení sa stará 8. generácia procesora Intel Core i7 a vo výbave okrem klasických portov VGA, HDMI, a USB nájdete aj nový USB typu C. Oba modely možno pripojiť na dokovaciu stanicu, ktorá ponúka ďalšie možnosti. Zaujímavá „dizajnovka“ bol podnikový notebook s 13,3-palcovou obrazovku a hmotnosťou iba 920 g. Zaujme jeho minimalistický dizajn a červená matná farba, ktorá vynikala medzi všetkými notebookmi. Takisto je k dispozícii v čierno-sivej farbe. Začiatkom nového roka bude dostupný s najnovším procesorom 8. generácie Intel Core aj senzorom Palm vein.

Zobrazit Galériu
Autor: Adam Lukáč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Asseco Internationali bude mať centrálu v Bratislave. Globálne zamestnáva už viac ako 6000 expertov

03.05.2018 00:15

Globálna spoločnosť Asseco zmenila svoju organizačnú štruktúru a vytvorila organizačnú jednotku Asseco International so sídlom v Bratislave. Súčasťou skupiny Asseco CE sú i ďalšie firmy s IT zameraním ...

Biznis

Na Slovensko príde šéf Hyperloopu, Dirk Ahlborn

02.05.2018 00:30

Hyperloop Transportation Technologies je jedna zo spoločností, ktoré sa snažia rozvíjať idey Elona Muska na super rýchlu dopravu. Podľa slov Dirka Ahlborna majú pred sebou náročný rok, pretože plánujú ...

Biznis

Rast biznisu umožnia flexibilné siete

12.03.2018 00:22

Na internet je dnes pripojených takmer desať miliárd zariadení. Do troch rokov sa ich počet znásobí, odhady hovoria o 27 až 50 miliardách. Rozmach technológií ako internet vecí ale i väčšia dostupnosť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AKY OTEC

Najnovšie videá

ATOS_05_262


PC forum button