Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Repasovaný iPhone môže byť dobrou voľbou pri pomere ceny a kvality

Tlačové správy
0

Smartfóny s charakteristickým logom nahryznutého jablka sú veľmi obľúbené a populárne, čomu logicky zodpovedá aj cena, ktorá je pri niektorých modeloch vyššia než u konkurencie. Aj Apple však má modely, ktoré sú v nižšej cenovej kategórii, no samozrejme pri zachovaní vysokej kvality. Zaujímavou voľbou pri pomere kvality a ceny môže byť repasovaný iPhone X od spoločnosti Renewd.

Ako vzniká repasovaný smartfón?

Pre znalcov moderných technológii známe slovo, pre laikov možno neznáma. Repasovanie je proces, pri ktorom sa používaný smartfón v autorizovanom servise rozoberie, následne je niekoľkokrát otestovaný a uvedený do pôvodného stavu, aspoň čo sa výkonu týka. Pri repasovaní sú v prípade smartfónu iPhone X použité výhradne nové a certifikované súčiastky od Apple. V praxi to znamená, že za nižšiu cenu získate smartfón, ktorý už síce bol používaný, no je kompletne „prepracovaný“ a ponúka najnovší softvér i plný výkon.

Prečo repasovaný smartfón?

Je to vhodná voľba napríklad aj pre podnikateľov či firmy, ktoré takto často riešia otázku služobných telefónov. V prospech repasovaného smartfónu hovorí logicky cena. Navyše, keď sa Apple podpíše pod nejaký produkt, nemalo by sa pri prísnej kontrole kvality stať, aby sa čokoľvek zanedbalo. Napríklad smartfón iPhone X 64 GB prechádza prísnou výstupnou kontrolou, kde sa kontroluje 83 kritických bodov a každá chyba by mala byť odstránená. Doplníme, že repasovanie je proces, ktorý poznáme aj z iných odvetví (napríklad vlaky, autá alebo lietadlá) a v oblasti smartfónov sa používa bežne, nejde o žiadnu novinku.

Kľúčový je softvér

Pri moderných komunikačných technológiách vrátane smartfónov je už často dôležitejší softvér než hardvér. A to je skrytá konkurenčná výhoda iPhone X. V staršom hardvéri, ktorý je repasovaný a doplnený o nové súčiastky, sa ukrýva najnovšia verzia softvéru iOS. Vďaka tomu má telefón vysoký operačný výkon a dokáže plniť očakávania, ktoré má človek od takej značky Apple prirodzene stanovené.

Zdroj obrázku: Halfpoint / Shutterstock.com

Seocentrum s.r.o.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať