Image
15.11.2017 1 Comments

Regulácia by mala vedieť reagovať na nové formy podnikania, vraví Pellegrini

Regulácia v informatizácii by mala vedieť reagovať na nové formy podnikania. Uviedol to v rámci 16. ročníka Medzinárodného kongresu ITAPA 2017 s podtitulom Technology & HumanITy podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. "Regulácia musí byť dynamická, musí byť schopná reagovať na rýchle zmeny, pružne, bez toho, aby legislatívny proces trval extrémne dlho. Preto musíme tvoriť aj na európskej úrovni také typy dokumentov, ktoré dávajú len základný rámec, alebo vymedzujú priestor, v akom sa máme hýbať," povedal.

Témou, ktorou sa treba zaoberať, je podľa podpredsedu vlády aj zdaňovanie digitálnych služieb a nových foriem podnikania. "Máme problém s tým, že digitálne služby generujú zisky na úrovni celej Európskej únie, ale dane odchádzajú niekedy nielenže do jednej z krajín, ale častokrát opúšťajú územie Európskej únie a plynú do úplne iných krajín," upozornil Pellegrini.

Podľa neho treba hovoriť na úrovni celej EÚ, aké riešenia sa pre tento novodobý fenomén prijmú. "Nemôžeme tolerovať, aby sa v našich krajinách generovali zisky, aby naši občania platili za služby, niekomu platili pridanú hodnotu a tento z tej pridanej hodnoty na Slovensku, v Maďarsku, Poľsku, alebo v Čechách neodvedie ani cent," dodal.

V rámci regulácie sa podľa šéfa slovenskej digitalizácie treba vysporiadať aj s oblasťou dát. "Dnes je k dispozícii obrovské množstvo dát. Súkromné spoločnosti zbierajú enormné množstvo dát o našich občanoch, o našom správaní sa. Musíme vážne hovoriť o tom, ako sa s týmito dátami narába, kde sú uchovávané, kto k nim má prístup, kto k nim nemá," objasnil Pellegrini.

Problémom podľa Pellegriniho je úroveň digitálnych zručností. "Na Slovensku nám rapídne klesá počet študentov, ktorí chcú študovať technické odbory, a aj tento rok vidíme ďalší pokles. S týmto musíme niečo robiť," apeloval podpredseda vlády. Vicepremiér vyzdvihol signatárov Digitálnej koalície. Ide o subjekty naprieč celým spektrom od verejnej správy, vlády, cez biznis po univerzity, ktorí sa zaviazali podniknúť konkrétne kroky na to, aby sa zvýšil počet dobre pripravených IT ľudí.

 

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

PR: BridgeWaterBlu vstupuje na slovenský trh

11.09.2018 00:00

Česká spoločnosť BridgeWaterBlu, ktorá je súčasťou najväčšej súkromnej vzdelávacej skupiny EDUA Group, vstupuje na slovenský trh. BridgeWaterBlu pôsobí v oblasti IT personalistiky a stavia svoj brand ...

Biznis

Svetové ekonomické fórum: Umelá inteligencia môže spôsobiť kolaps globálneho finančného systému

21.08.2018 00:15

Umelá inteligencia bezpochyby zmení svet, ako ho poznáme. Prinesie revolúciu v spôsobe podnikania, komunikácie či vzdelávania. Predpokladá sa, že prínosy prevážia jej zlé stránky. Nová správa Svetovéh ...

Biznis

Inovovaná služba Orange TV je k dispozícii aj cez satelit

17.08.2018 00:00

Orange významne inovoval ponuku televíznych programov a okrem optiky a internetu pribudla možnosť príjmu vez satelit, takže služba je dostupná pre 99% domácností na Slovensku. Na začiatku tlačovej kon ...

q

1 Comments

  1. nechať všetko po starom reakcia na: Regulácia by mala vedieť reagovať na nové formy podnikania, vraví Pellegrini
    15.11.2017 11:11
    Rozdelenie vnútorného riadenia, Rozdelenie výuky, Rozdelenie výstavby a rozvoja, Rozdelenie prenášania znalostí, štvorlístok priamej kontroly a priameho riadenia v rukách spoločenstva ústavy, štvorlístku, všetky zložky štátu vyjadrujú svojím konaním spoluprácu v zmysle priamej kontroly a priameho riadenia v rukách spoločenstva ústavy. Každé z rozdelení, ak sú ich jednania v súzvuku s ich zameraním, je príčinou prosperity kraja, tvoriacich krajinu spoločenstva ústavy. Každé rozdelenie sa delí na dve oddelenia, stredný úrad a krajinný úrad, jeden spája, každý pojí spája administráciu povinností a práv priamej kontroly a priameho riadenia v rukách spoločenstva ústavy. Všetko ostane po starom, nič netreba meniť, čo je potrebné, je Rozdelenie vnútorného riadenia, Rozdelenie výuky, Rozdelenie výstavby a rozvoja, Rozdelenie prenášania znalostí, štvorlístok priamej kontroly a priameho riadenia v rukách spoločenstva ústavy, štvorlístku, všetky zložky štátu vyjadrujú svojím konaním spoluprácu v zmysle priamej kontroly a priameho riadenia v rukách spoločenstva ústavy.
    Reagovať

Vyhľadávanie

IWAYDAY_2018

Najnovšie videáPC forum button