Red Hat v Brne otvoril novú budovu. Plánuje zamestnávať až 1500 ľudí

0

V Brnianskom technologickom parku sme sa zúčastnili na slávnostnom otvorení novej, v poradí už štvrtej budovy českej pobočky spoločnosti Red Hat. Má kapacitu pre 400 pracovníkov. Rozširovanie vývojového centra Red Hatu je reakcia na rastúci záujem firiem a organizácií využívajúcich výhody open source technológií. Záujem o IT inovácie je motivovaný predovšetkým snahou úspešne prejsť digitálnou transformáciou.

V spoločnosti Red Hat sa Brno už dlho vníma ako významné centrum inovácií, pričom slúži ako jedno z kľúčových inžinierskych centier spoločnosti v globálnom rozsahu. Druhé vývojové centrum má spoločnosť v Izraeli. Brnianske vývojové centrum spoločnosti Red Hat je koncipované tak, aby podporovalo ďalšiu generáciu vývojárov a inžinierov, čo zahŕňa aj úzku spoluprácu s lokálnymi univerzitami, v rámci ktorej Red Hat študentom poskytuje technológie s otvoreným zdrojovým kódom a podporu, aby mohli získavať významné praktické skúsenosti.

Brnianske centrum je zaujímavé aj pre slovenských vývojárov a IT špecialistov, veď Brno je od Bratislavy vzdialené len na 1,5 hodiny cesty. O prácu v spoločnosti je veľký záujem, Red Hat je pravidelne oceňovaný ako jeden z najlepších zamestnávateľov v regióne. Nová budova spoločnosti Red Hat v Technologickom parku v Brne sa rozkladá na ploche zhruba 4180 štvorcových metrov, má kapacitu 400 tradičných pracovných miest a v rámci konceptu The Red Hat Work Your Way ponúka aj 50 pracovných staníc s možnosťou pracovať v sede aj v stoji.

Budova disponuje 70 rôznymi typmi priestorov na vzájomné stretávanie vrátane miestností na oddelené rokovania, projekčných priestorov, konferenčných priestorov všetkých tvarov a veľkostí, telefónnych búdok, knižnice s krbom a atraktívnych relaxačných priestorov. V budove sa nachádza aj rozsiahla telocvičňa, wellness a hygienické zázemie. Športovo založení pracovníci môžu využívať aj uzamykateľnú miestnosť na bicykle.

Témou, ktorá zjednocuje budovu z dizajnovej stránky, sú štyri ročné obdobia - farby a obrazy odrážajúce jar, leto, jeseň a zimu boli aj ústredným motívom fotografickej súťaže, ktorá sa uskutočnila medzi zamestnancami a spolupracovníkmi a v ktorej mohli účastníci navrhovať aj vyberať obrazy, ktoré chcú použiť na výzdobu budovy. Interiér budovy navrhla spoločnosť London Interior Architects (IA), globálna firma zložená z architektov, návrhárov, strategických pracovníkov a špecialistov na oblasť interiérového dizajnu a architektúry.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Red Hat

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať