SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 Advertisement

Recenzie: Honor Band 5 / Športový náramok, ktorý uspokojí každého

0

Plastovo-silikónový náramok má štandardný dizajn, telo sa z remienka ľahko vyberá, ale nevypadáva. Remienok pekne priľne na ruku, čo zlepšuje jeho senzorické schopnosti. Občas mi trochu prekážal plastický vzor na vrchnej strane, na ktorom sa zachytával rukáv jemnejšieho oblečenia alebo drobné nečistoty. Inak sa náramok nosil príjemne, ani sa mi pod ním pri športovaní nepotila pokožka. Pri jeho kúpe by som si však nevybrala ružovú farbu, akú sme mali na testovaní, lebo na nej vidno každú špinku. Dizajn je jednoduchý, jediné ovládacie dotykové tlačidlo je pod displejom.

Ovládanie a displej

Uzatvorený systém LiteOS sa stará o chod náramku Honor Band 5, čo sa prejavuje v jednoduchom a intuitívnom ovládaní. Musím pochváliť dotykový displej AMOLED, dobre čitateľný aj na ostrom svetle. Má jasné krásne farby, dobré rozlíšenie a dobré pozorovacie uhly. Dizajn hlavnej obrazovky sa dá meniť podľa nálady iba dotykom prsta, čo som počas testovania hojne využívala. Obrazovka sa ovláda pohybom ruky, ovládanie kariet je intuitívne a príjemné: medzi ponukami sa listuje hore/dolu, o krok späť sa vrátite ťahom zľava doprava, podrobnejšie informácie sa získavajú ťukaním po displeji.

Senzory a funkcie

Karta nastavení obsahuje rôzne funkcie: časovač, stopky alebo informácie o batérii. Funkciu vyhľadávania telefónu na diaľku som prijala s vďačnosťou a hojne som ju využívala, obľúbila som si aj diaľkové ovládanie spúšte fotoaparátu. Používala som takisto funkciu notifikácií z rôznych aplikácií a o nových správach (SMS, e-mail, sociálne siete... ), hoci slúžili naozaj iba ako oznam o novej správe či prichádzajúcom hovore. Spárovanie so smartfónom je jednoduché a bezproblémové pre telefóny s Androidom, ktoré akceptujú aplikáciu Huawei Health. Keďže ide o športový náramok, očakáva sa jeho využitie pri monitorovaní funkcií zdravia, spánku a najmä športu. Čo sa spánku týka, senzory sledujú jeho kvalitu, analyzujú vzorce spánku – vedia diagnostikovať šesť typov problémov so spánkom a navrhnú opatrenia na jeho zlepšenie. Vzhľadom na môj tréningový rytmus som nevyužila funkciu pripomienky športovej aktivity, ale ponechala som si zapnuté nepretržité monitorovanie srdcového tepu. Po nejakom čase som ho však vypla, keďže má priveľkú spotrebu energie. Športových režimov je desať: beh v exteriéri, beh v interiéri, chôdza v exteriéri, chôdza v interiéri, bicyklovanie v exteriéri, bicyklovanie v interiéri, cvičenie na eliptickom trenažéri, cvičenie na roweri, plávanie v bazéne a voľný tréning. Samozrejmosti sú krokomer, sledovanie srdcového tepu, kvality spánku či monitorovanie vzdialenosti a spálených kalórií. K vyhodnocovaniu týchto režimov naozaj nemám pripomienky, boli uspokojivé.

Batéria a výdrž

Konečne sa dostávame k tomu, prečo je výrobok takej vysokej kvality taký cenovo dostupný. Výrobca ušetril na batérii v porovnaní s konkurenciou podobnej kvality. Podľa neho vydrží batéria dva týždne, pri striedmejšom používaní sa dajú dosiahnuť aj tri týždne a nabije sa za necelých pol druha hodiny. No keď som mala zapnuté skoro všetky funkcie a aplikácie, vydržala týždeň. Nabíjanie sa uskutočuje v nabíjacej kolíske so vstupom micro USB.

Potešiteľná je aj cena výrobku, ktorá ho robí prudko dostupným, pritom prináša slušnú kvalitu služieb.

Verdikt: Honor Band 5 predstavuje dostupný športový náramok naozaj pre všetkých.

Parametre:

Veľkosť: 43 × 17,2 × 11,5 mm, hmotnosť: 22 g, displej: 0,95" dotykový AMOLED, rozlíšenie: 120 × 240 bodov, konektivita: bluetooth 4.2, batéria: 100 mAh, senzory: šesťosový akcelerometer, infračervený senzor, merač srdcového tepu, 8 predinštalovaných vzhľadov ciferníka

Plusy/mínusy

+ Pridaný senzor merania okysličenia krvi, rýchlejšie nabíjanie, cena

- Menšia batéria, chýbajúca funkcia GPS, horšia práca s notifikáciami

Hodnotenie:

Dizajn a spracovanie: 85 %
Funkcie a výbava: 90 %
Výdrž batérie: 85%
Cenová dostupnosť: 95 %
Spolu: 88 %

Cena: 39 EUR

Lucia Matejíčková

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať