Recenzie: Carneo prime platinum / Hodinky ako dizajnový doplnok

0

Na prvý pohľad sa mi hodinky nezdali veľké, no po nasadení na ruku som sa presvedčila o opaku. Pri bežnom nosení mi mierne prekážali, pri písaní takisto a na nejaký aktívnejší pohyb by som ich vyslovene neodporúčala. Dizajn hodiniek je však pekný. Testovala som zlato-ružový model, ktorý ulahodí oku väčšiny používateliek. Hodinky sú dostupné ešte aj v čiernom vyhotovení. Vcelku pôsobia elegantne, takže sa dajú nosiť ako dizajnový doplnok pokojne aj do práce. Farebný 1,3" dotykový displej IPS sa aktivuje jednoduchým otočením ruky.

Nabíjanie hodiniek trvalo pomerne dlho. Na vine mohla byť nie úplná kompatibilita nabíjacieho kábla a adaptéra, ktorý som mala doma. Keď sa však nabili, vydržali väčšinou nabité tri a viac dní. Rekord bol 10 dní, pretože som niektoré funkcie vypla. Pri veľkej frekvencii používania však vydržala batéria iba deň. Najrýchlejšie sa vybíjala, keď som cez hodinky prehrávala hudbu zo smartfónu. K dispozícii sú tri reproduktory. Ich zvuk je v interiéri pomerne dobre počuteľný, vonku veľmi ľahko zanikne v hluku okolitého prostredia. To isté platí aj pri telefonovaní.

Príjemne ma pri tomto modeli prekvapil snímač pulzovej frekvencie, pretože nie je bežný pri hodinkách, ktoré nie sú vyslovene určené na šport. Rovnako ma zaujal monitor spánku. Spánok delí na hlboký a ľahký, v prípade, že znázorňuje neočakávane nízke čísla, aspoň je na čo ráno zvaliť zlú náladu. Dnes sú už bežnou súčasťou smart zariadení funkcie krokomera alebo kontroly pitného režimu, či predpoveď počasia. Ďalšia funkcia AntiLost zasa vibrovaním upozorní na vzdialenie spárovaného zariadenia od hodiniek. Okrem toho hodinky disponujú štandardnými funkciami, ako je zobrazovanie notifikácií zo smartfónu, budík, kalendár, kalkulačka a pod. Už pomaly samozrejmosť je telefonovanie a písanie správ priamo z hodiniek prostredníctvom technológie bluetooth.

Hodinky sú kompatibilné s telefónmi s operačným systémom Android aj iOS. Všetky snímané hodnoty vyhodnocuje aplikácia Carney Fit, keď si ju človek stiahne do smartfónu.

VERDIKT: Atraktívne zariadenie za dostupnú cenu. Ničím veľkolepým síce neprekvapí, ale určite nesklame.

CENA: 79 EUR

PARAMETRE:

Obrazovka: 1,3-palcový okrúhly dotykový displej IPS, rozlíšenie:240 × 240, procesor: MediaTek MTK6260A so 64 MB RAM a 128 MB vnútornej pamäte, batéria: nabíjateľná Li-ion, 300 mAh, BT: 4.0, odolnosť: proti dažďu – IPX2, materiál: kov + silikónový náramok, hmotnosť: 40 g

PLUSY, MÍNUSY:

+ Elegantný dizajn, pomerne dlhá výdrž batérie, zabudovaný dobrý reproduktor, spárovanie so smartfónom bez ďalšej aplikácie
- Pomerne veľké na ženskú ruku, nabíjačka musela byť v presnej polohe, inak sa odpájala

HODNOTENIE:

Aplikácia: 90 %
Dizajn: 80 %
Funkčnosť: 95 %
Celkovo: 95 %

Miriam Cidoríková

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať