Recenzie: Carneo S7 / Tóny obklopené tichom

0

Hlavový most týchto bezdrôtových slúchadiel s tlmením hluku je pevný kovový a s možnosťou prispôsobenia veľkosti hlavy. Predávajú sa dva farebné varianty, čierny a biely.

Mušle sa dajú otáčať do 90°. Sú pomerne malé, takže netesnia okolité zvuky. Prítlak je dosť vysoký, a tak zhruba po hodine používania je už počúvanie nepohodlné. K počítaču, tabletu či smartfónu môžete slúchadlá pripojiť cez bluetooth 4.1 alebo cez plochý, veľmi ohybný kábel.

Na ľavej mušli sú umiestnené štyri tlačidlá na reguláciu hlasitosti, prepínanie skladieb, prijatie hovoru či prepnutie módu. Je tam aj 3,5 mm konektor, port micro USB na nabíjanie a takisto port na vloženie karty microSD. Slúchadlá disponujú aj možnosťou počúvania rádia FM. Veľmi dobre funguje noice cancelling, teda funkcia, ktorá redukuje okolité zvuky, tie najslabšie úplne a tie najsilnejšie na minimum, vďaka čomu sa budete môcť ponoriť do sveta hudby bez vyrušovania okolím.

Zvuk je prekvapivo čistý i pri vysokej hlasitosti. Jeho vyváženosť oceníte pri počúvaní rockových, tanečných i popových skladieb. Slúchadlá s tlmením okolitého hluku mi veľmi spríjemňovali cestovanie v MHD. Výrobca udáva výdrž batérie maximálne 5 hodín s jednohodinovou dobou následného nabíjania. Pri pasívnom používaní, t. j. po pripojení kábla AUX, môžete slúchadlá používať aj s vybitou batériou.

Technické špecifikácie:

Carneo S7: frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, citlivosť 96 dB, impedancia: 16 ohmov, výdrž batérie: 5 h, doba nabíjania: 1 h, podporované profily: HSP/HPF/A2DP/AVRCP

Cena: 34,90 EUR

Hodnotenie:

+ Kvalitný zvuk, konštrukcia
- Výdrž batérie, veľký prítlak na uši
Zvuk: 80
Ovládanie: 95
Výbava: 90
Vyhotovenie: 85
Celkovo: 87,5

 

Kristína Heráková

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať