Image
5.3.2019 0 Comments

Recenzia: Trust GXT 840 Myra - Na prácu aj na hranie

Trust je jeden z výrobcov herného príslušenstva v nižších cenových hladinách. Do tejto kategórie patrí aj herná klávesnica, ktorá sa nám dostala na test, model GXT 840 Myra. Hráči si potrpia na rôzne efekty a nápaditý dizajn a myslím, že v tomto smere klávesnica určite splní ich očakávania. Ponúka pomerne veľké rozmery s ostro tvarovanými rysmi a trojfarebné podsvietenie.

Môžete si voliť medzi modrou, červenou a fialovou farbou. Ak vám ani jedno nevyhovuje, dá sa aj vypnúť. Intenzitu podsvietenia nastavovať nemožno, je však zvolená vcelku dobre a ani v tme neoslňuje. Podsvietenie klávesov dopĺňajú podsvietené šípovité prvky po krajoch spodnej časti, naznačujúcej opierky zápästí, kde vytvárajú štylizované oči. 

Klávesnica využíva membránové kontaktné pole a je dlhého typu, takže obsahuje samostatný numerický blok. Na ľavej strane je umiestnená pätica programovateľných klávesov na makrá. Dovedna je špeciálnych klávesov šesť, pričom najvyšší slúži streamerom na aktiváciu záznamu z hry. Umiestnenie klávesov však nie je veľmi šťastné, často som si ich plietol s CTRL a ESC. Navyše nie sú ani tvarovo odlíšené.

Programovanie klávesov aj ovládanie podsvietenia sa nastavuje priamo na klávesnici, prídavná aplikácia nie je k dispozícii. Napriek hernému určeniu klávesnica nemá zvýraznené klávesy WASD, používané pri ovládaní hier. Na druhej strane tu nájdete nápisy s českou aj slovenskou diakritikou, aj keď trochu netypicky písané veľkými písmenami. Na pomery herných klávesníc je tento model pomerne ľahký a konštrukcia nepatrí k najpevnejším. Pri zatlačení v strede zaznamenáte jemný prehyb. Nič však nevŕzga, takže to až tak neprekáža.

Pri postavení na stole sú k dispozícii zadné vyklápacie nožičky. Gumové pätky zabezpečujú, že sa klávesnica po stole nekĺže. Na rozdiel od klávesníc s mechanickými spínačmi je práca tichá, takže ani pri nočnom hraní nebudete burcovať celý dom. Zdvih klávesov je primerane vysoký a veľmi dobre sa hodí aj na písanie. Prídavné multimediálne funkcie nemajú zvláštne klávesy a ovládajú sa funkčnými v kombinácii s Fn. 

Výrobca nezabudol ani na anti-ghosting, ktorý v tomto prípade zvláda 8 klávesov a umožňuje aj uzamknutie klávesu Win. Klávesnica sa pripája cez port USB pomocou dostatočne dlhého vstavaného opletaného kábla. 

Po niekoľkých dňoch používania musím konštatovať, že Trust GXT 840 Myra vyhovie požiadavkám na nenáročnú klávesnicu, na ktorej môžete cez deň bez problémov pracovať a večer si zahrať nejaké hry. Na prácu by sa síce viac hodilo biele podsvietenie, ale dá sa zvyknúť aj na to farebné. 

Verdikt:
Kvalitná klávesnica na prácu aj príležitostné hranie. 

Rozmery: 513 × 34 × 213 mm, hmotnosť: 482 g, klávesnica: membránová s úplným rozložením, farba: čierna, podsvietenie: modré, červené, fialové

Cena: 28 EUR

Zapožičal: Trust

+ Podsvietenie, príjemný a istý zdvih klávesov, opletaný kábel, lokalizácia
- Nevhodne umiestnené klávesy na makrá

Hodnotenie celkovo: 80

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: NVIDIA RTX 2070 Super Founders Edition - Keď ray tracing začína dávať zmysel

17.10.2019 00:00

Vzostupne od najlacnejších grafických kariet GeForce majú podporu real-time ray tracingu modely RTX 2060, RTX 2060 Super i RTX 2070. Nad týmito tromi však ešte visí výkonnostný otáznik. Ray tracing to ...

Recenzie

Chieftronic PowerPlay Gold GPU-550FC / Svieži vietor medzi napájacími zdrojmi

15.10.2019 11:09

Chieftronic je nová herná značka firmy Chieftec, ktorá sa radí k najskúsenejším, čo sa týka výroby počítačových skriniek a zdrojov. Zdroje Chieftronic sú dostupné zatiaľ v dvoch radoch – účinnejšie a  ...

Recenzie

Chieftronic G1 / Návrat ku koreňom. Skrinka so zdrojom hore

15.10.2019 11:02

Vežovité skrinky s napájacím zdrojom navrchu boli pred pár rokmi bežné, no zo súčasného pohľadu už možno hovoriť o rarite. A najmä vtedy, ak nejde o kancelársky model, ale taký, v ktorom sa očakávajú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019