Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Recenzia: TP-LINK ARCHER T4UH – rýchlejšie pripojenie k bezdrôtovej sieti

0

Pokiaľ sa doma alebo v práci pripájate k sieti Wi-Fi, môže byť bezdrôtový USB adaptér zaujímavý doplnok. Bezdrôtové pripojenie dosahuje v porovnaní so sieťovým káblom asi päťdesiatpercentnú rýchlosť, niekedy dokonca menej. Adaptér dokáže tieto straty znížiť.

Archer T4UH je malý bezdrôtový USB adaptér, ktorého rozmery nedosahujú ani 10 cm. Na prvý pohľad dominujú dve masívne antény, ktoré možno sklopiť, keď sa zariadenie nepoužíva. Vzhľadom na cenu nejde o žiadny dizajnérsky kúsok. Na spodnej časti sa nachádza jediné tlačidlo na pripojenie prostredníctvom WPS a pod ním je indikátor prenosu dát. Adaptér pôsobí lacno a napríklad po páde zo stola by sme sa obávali poškodenia. Tlačidlo je navyše umiestnené veľmi voľne a neustále hrkoce.

Po rozbalení vás prekvapí, že s výrobkom sa dodáva aj inštalačné CD. Ovládače sú, samozrejme, k dispozícií aj na webovej stránke. No v prípade, že bez adaptéra nemáte prístup na internet, prítomnosť CD určite oceníte. So zariadením dostanete aj kábel USB. Pripomíname, že využíva technológiu USB 3.0. Po zapojení a rýchlej inštalácii sme sa jednoducho pripojili k požadovanej bezdrôtovej sieti. Okrem predkonfigurovaného spôsobu sa možo pripojiť priamo k Wi-Fi routeru prostredníctvom WPS. Stačila jednoduchá aktivácia príslušného tlačidla na adaptéri a na routeri. Čo sa týka rýchlosti prenosu dát, namerali sme mierne zvýšenie rýchlosti pripojenia. Oproti použitiu sieťovej karty v notebooku sa rýchlosť sťahovania zvýšila o desať percent. Sieť však neustále kolísala, túto hodnotu preto považujeme za orientačnú.

Verdikt: Ide o jednoduché účelové zariadenie, ktorého hlavná funkcia je rýchle bezdrôtové pripojenie. Za primeranú cenu môže vyriešiť starosti s rýchlosťou prenosu dát alebo prístupom k internetu.

Parametre:

• Rýchlosť prenosu: 867 Mb/s + 300 Mb/s, USB 3.0, 2 antény, WPS, kábel USB v balení

• Cena: 35 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rýchlosť prenosu, USB 3.0, podpora zariadenia
- Nižšia kvalita vyhotovenia

HODNOTENIE:

Kvalita prenosu: 90 %
Vyhotovenie: 70 %
Podpora zariadenia: 80 %
Celkovo: 80 %

 

 

 

Roman Ižold

Všetky autorove články
TP-Link Archer T4UH

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať