Image
20.11.2018 1 Comments

Recenzia: Štýlový tréner - Fitbit Versa

Model Versa s pekným dizajnom je primárne určený pre ľudí s aktívnym životným štýlom.

Hodinky sú zhotovené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá podčiarkuje ich odolné spracovanie. Na okrajoch majú tlačidlá na ovládanie základných funkcií, ostatné sa ovládajú dotykovo. Remienok hodiniek je z gumy, no dá sa dokúpiť aj látkový, kožený alebo oceľový. Versa má farebný OLED displej s vysokým jasom (1000 nit), takže je dobre čitateľný aj za slnečného jasu. Obrazovka sa dá prispôsobiť výberom z rôznych ciferníkov určených pre rôzne príležitosti.

Hodinky fungujú na vlastnom operačnom systéme Fitbit OS a dajú sa spárovať so všetkými mobilnými platformami pomocou vlastnej aplikácie. Táto aplikácia je príjemná, vzhľadom aj funkcionalitou. Možno v nej nájsť kompletné dáta spolu s ich históriou, ktorá sa na hodinkách po siedmych dňoch premazáva. Connected GPS zasa využíva GPS smartfónu na záznam trasy a zobrazenie aktuálnej rýchlosti. Už samozrejmosťou sú inteligentné upozornenia na prichádzajúce hovory, textové správy, upozornenia z mejlového konta či sociálnych sietí. Fitbit Versa sa automaticky a bezdrôtovo synchronizuje do počítačov a 200 zariadení s iOS, Android a Windows pomocou bezdrôtovej technológie bluetooth LE.

Funkcie pre aktívnych
Príjemná je nová generácia technológie Purepulse na nepretržité sledovanie pulzu alebo snímač SpO2 pre monitorovanie zdravia a zaznamenávanie príznakov spánkového apnoe počas spania. Čoraz viac využívanou sa stala funkcia ženské zdravie, zaznamenávajúca ženský cyklus, pričom ho porovnáva s inými zdravotnými štatistickými údajmi, napríklad spánkom, aktivitou či hmotnosťou. Ďalšou, no kompletne originálnou a nezvyčajnou funkciou je vlastný tréner v podobe rôznych zobrazovaných workoutov. S hodinkami som si precvičil naozaj celé telo, od brucha po kardio. Vo chvíľach relaxu a oddychu je zase vhodná dýchacia chvíľka s hodinkami, ktoré ukazujú, ako dlho treba daný dychový cvik robiť.

Zariadenie je vhodné pre monitorovanie 15 druhov športu vrátanie plávanie, pretože je vodotesné až do hĺbky 50 metrov. Športové módy sledujú špecifické tréningy v režimoch ako Beh, Bicykel alebo Posilňovanie a zobrazujú štatistiky v reálnom čase na obrazovke, po tréningu zasa spravia súhrny. Páčilo sa mi napríklad zaznamenávanie vzdialenosti a spálených kalórií pri plávaní.

Hodinky vďaka spárovaniu využívajú GPS signál telefónu. Taktiež je možné si spárovať svoje albumy z telefónu a pustiť si ich počas cvičenia bez potreby vyťahovať telefón. Okrem toho umožňujú platiť cez platobnú bránu Fitbit Pay.

Výdrž viac ako dostatočná
Fitbit síce neuvádza kapacitu batérie, avšak zaručuje ich 4-dňovú výdrž. Z vlastnej skúsenosti dávam Fitbitu za pravdu. Výdrž je naozaj dobrá, nabitie na 100% kapacitu po dvoch hodinách nabíjania je slušné.

Verdikt
Model Versa ponúka pre ľudí s aktívnym životným štýlom dizajnové a odolné športové hodinky s množstvom funkcií.

Cena: 199 EUR

Špecifikácie
Displej 1,34”, rozlíšenie 300 x 300 pixelov, pamäť 7 dní zaznamenávania pohybu, batéria Li-po s výdržou 4 dni, trojosový akcelerometer, trojosový gyroskop, optický senzor srdcového rytmu, SpO2 senzor, altimeter, senzor okolitého osvetlenia, bluetooth 4.0

Plusy a mínusy
zhotovenie, funkcie, výdrž
- žiadne podstatné

Hodnotenie
Zhotovenie 95%
Odolnosť 94%
Displej 96 %
Výdrž 97 %
Funkcionalita 96%

Celkovo 96 %

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie 2

Wifi reproduktory IKEA Sonos Symfonisk

21.01.2020 00:00

Reproduktory tejto série boli vyvinuté v spolupráci s firmou Sonos. Určite to prospelo aj elektronickej a hlavne akustickej konštrukcii, no hlavným prínosom je možnosť napojenia na služby Sonos, využí ...

Recenzie 2

Detské hodinky TCL MOVETIME Family Watch MT40 so 4G pripojením a funkciou videohovorov

20.01.2020 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 9 rokov. Umožňujú deťom komunikovať s rodičmi a rodičom poskytujú prehľad o aktuálnej polohe dieťaťa. Aplikácia pre rodičov je k disp ...

Recenzie

TCL PLEX – vynikajúco vybavený smartfón za dobrú cenu

18.01.2020 00:10

TCL PLEX je prvý smartfón, ktorý čínska spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry uviedla pod vlastnou značkou. V strednej triede, kam podľa cenovky patrí sa TCL PLEX sn ...

1 Comments

  1. FitBit reakcia na: Recenzia: Štýlový tréner - Fitbit Versa
    10.2.2019 20:02
    Príjemná je nová generácia technológie Purepulse na nepretržité sledovanie pulzu alebo snímač SpO2 pre monitorovanie zdravia a zaznamenávanie príznakov spánkového apnoe počas spania. Čoraz viac využívanou sa stala funkcia ženské zdravie, zaznamenávajúca ženský cyklus, pričom ho porovnáva s inými zdravotnými štatistickými údajmi, napríklad spánkom, aktivitou či hmotnosťou. Ďalšou, no kompletne originálnou a nezvyčajnou funkciou je vlastný tréner v podobe rôznych zobrazovaných workoutov. S hodinkami som si precvičil naozaj celé telo, od brucha po kardio. Vo chvíľach relaxu a oddychu je zase vhodná dýchacia chvíľka s hodinkami, ktoré ukazujú, ako dlho treba daný dychový cvik robiť. Zariadenie je vhodné pre monitorovanie 15 druhov športu vrátanie plávanie, pretože je vodotesné až do hĺbky 50 metrov. Športové módy sledujú špecifické tréningy v režimoch ako Beh, Bicykel alebo Posilňovanie a zobrazujú štatistiky v reálnom čase na obrazovke, po tréningu zasa spravia súhrny. Páčilo sa mi napríklad zaznamenávanie vzdialenosti a spálených kalórií pri plávaní.

    Hodinky vďaka spárovaniu využívajú GPS signál telefónu. Taktiež je možné si spárovať svoje albumy z telefónu a pustiť si ich počas cvičenia bez potreby vyťahovať telefón. Okrem toho umožňujú platiť cez platobnú bránu Fitbit Pay.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá