Image
25.4.2019 1 Comments

Recenzia: Samsung Galaxy Watch Active - Hodinky pre zdravý životný štýl a fitness

Najnovšie športové hodinky od Samsungu rozpoznáte od doterajších modelov s klasickým dizajnom na prvý pohľad – nemajú otočnú lunetu. Toto konštrukčné zjednodušenie sa nepochybne priaznivo podpísalo na cene, ale kladie zvýšené nároky na ochranné sklo displeja, ktoré nie je zapustené pod povrchom lunety. Po trojtýždňovom nepretržitom nosení aj pri jarných záhradkárskych a dielenských prácach nie je na skle Corning Gorilla Glass 3 ani náznak škrabanca.

Hodinky Galaxy Watch Active sa dodávajú iba v jednej veľkosti, ktorá ich na prvý pohľad kategorizuje skôr ako dámske. Čierny variant s čiernym remienkom však vyzerá veľmi dobre aj na chlapskej ruke.

V balení nájdete dva remienky rôznej dĺžky. Ich výmena je jednoduchá, takže po vybalení si ich ľahko prispôsobíte hrúbke ruky. Remienok nemá žiadne pútko. Po zapnutí zasuniete vyčnievajúci koniec cez podlhovastý otvor dovnútra pod remienok, takže nič nevyčnieva.

Puzdro vyhovuje vojenskému štandardu odolnosti MIL-STD-810G a je odolné proti tlaku do 5 atmosfér, teoreticky deklarovaná vodovzdornosť je teda do 50 metrov. Keďže pri pohybe ruky dochádza k rôznym hydrodynamickým dejom, prakticky to znamená, že hodinky sú vhodné na plávanie. Pri plávaní môžete aktivovať vodný režim, ktorý deaktivuje dotykový displej, takže hodinky sa ovládajú len tlačidlami. Pri pohybe vo vode by vlnenie vody pravdepodobne aktivovalo náhodné funkcie.

Hodinky sa párujú s aplikáciou Samsung Wearable, ktorá je na smartfónoch Samsung už predinštalovaná. Do androidových smartfónov ostatných výrobcov či do iPhonov musíte túto aplikáciu najskôr nainštalovať. Smartfóny Samsung umožňujú nastaviť režim, v ktorom telefón zostane odomknutý, ak sú hodinky, a teda aj majiteľ v dosahu. Na ovládanie slúži dotykový displej a dve tlačidlá. Jedno na návrat na základnú obrazovku ciferníka a druhé má funkciu kroku späť. Snímač okolitého osvetlenia prispôsobuje jas displeja svetlu okolia. Gestom zhora nadol zobrazíte menu na aktivovanie niektorých funkcií, napríklad nočného či divadelného režimu, režimu lietadlo, vyhľadávania telefónu, a na tejto obrazovke nájdete aj ikonu na nastavenie.

Gestom doprava zobrazíte obrazovky notifikácií a posunom prsta doľava zobrazíte obrazovky widgetov. Tie si môžete doinštalovať z aplikačného obchodu Galaxy Store. SMS či e-maily môžete nielen čítať, ale na je aj odpovedať. Ak sa nehodí niektorá z preddefinovaných krátkych odpovedí, môžete pomocou klávesnice fungujúcej na princípe tlačidlových telefónov napísať vlastný text.

Hodinky majú bohatú senzorovú výbavu. Akcelerometer, gyroskop, barometer, snímač tepovej frekvencie a snímač okolitého osvetlenia dokážu identifikovať vaše pohybové aktivity. Sofistikované algoritmy automaticky detegujú, či bežíte, jazdíte na bicykli, veslujete, používate eliptický trenažér alebo robíte dynamický tréning. Cvičenie na našom domácom trenažéri veslovania hodinky správne identifikovali a počítali zhyby ľah – sed. Kompaktnosť a nízka hmotnosť spôsobia, že hodinky na ruke nevnímate ani pri intenzívnom cvičení. Senzor GPS umožňuje pri turistických, bežeckých či plaveckých aktivitách na otvorených vodných plochách zaznamenávať vaše trasy.

Asistencia hodiniek pri pohybových aktivitách aj tréningoch je veľmi motivujúca. Manuálne si môžete vybrať sledovanie 40 rôznych aktivít, nastaviť denné ciele a sledovať svoj pokrok. Hodinky pri dokumentovaní vašich pohybových a športových aktivít spolupracujú s aplikáciou Samsung Health v smartfóne.

Ak hodinky pripojíte k bezdrôtovým slúchadlám, budete pri tréningoch počuť aj hlasové pokyny a povzbudenia. Približne 3,5 GB voľného úložného priestoru vám umožní uložiť si do hodiniek hudbu, ktorú najčastejšie počúvate.

Pri implicitnom nastavení vydrží Galaxy Watch Active jeden deň s približne 30 % rezervou. V takomto nastavení však hodinky veľmi často merajú tepovú frekvenciu, čo je energeticky pomerne náročné. Ak nastavíte len občasné meranie (každých 10 minút), výdrž sa predĺži na tri a pol dňa. Pri poklese kapacity pod 20 % sa aktivuje úsporný režim s obmedzenou funkcionalitou. Vynikajúca správa je možnosť nabíjania bezdrôtovou nabíjačkou štandardu Qi. Pokiaľ máte smartfón s reverzným bezdrôtovým nabíjaním, nemusíte nosiť nabíjačku, hodinky nabijete z telefónu. Z pribalenej nabíjačky nabijete hodinky za necelé dve hodiny.

Hodinky ma najviac zaujali funkciami motivujúcimi na pohybovú aktivitu. Pri dlhšom sedení vás upozornia, že by bolo načase trochu sa rozhýbať, prípadne vám ponúknu nejaký jednoduchý cvik, napríklad krúženie trupom.

Verdikt: Vynikajúca motivačná pomôcka na pohyb a rekreačný šport.

Technické parametre:
Procesor: dvojjadrový Exynos 9110 1,15 GHz, 768 MB RAM + 4 GB interná pamäť; displej: AMOLED 1" (28 mm) 360 × 360 px; operačný systém: Tizen-based Wearable OS 4.0; batéria 230 mAh; konektivita: bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass; rozmery: 40 mm, 39,5 × 39,5 × 10,5 mm, hmotnosť 25 g

Cena: 249 EUR

+ Vynikajúci displej, elegantný dizajn, prémiové materiály
- Potešila by dlhšia výdrž  batérie

Hodnotenie: 90

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

AKG Y500 / Bluetoothové slúchadlá s dlhou výdržou batérie

05.12.2019 14:36

Model AKG Y500 je konštrukčne riešený s mušľami on-ear čiže na uši, čo v praxi znamená, že mušľa ucho neobklopuje, ale svojou mäkkou čalúnenou časťou naň prilieha. Z toho vyplýva, že hlavový most musí ...

Recenzie

4× športové bluethooth slúchadlá

05.12.2019 14:21

Popri bluetoothových slúchadlách bez akýchkoľvek káblov čiže s autonómnymi mušľami do každého ucha sa veľkej popularite tešia aj modely s prepojovacím plochým káblom medzi pravým a ľavým akustickým me ...

Recenzie

Philips 650LED804 / Rozsvieti celú izbu

05.12.2019 00:00

Keď Philips predstavil svoj prvý OLED TV, vtedy ešte nesmelo iba v 55" uhlopriečke, zožal veľký úspech. V tomto roku prichádza s novým radom OLED TV a ja som na test dostal po prvýkrát 65" model zo st ...

1 Comments

  1. skarede, lacno vyzerajuce, zbytocne a drahe reakcia na: Recenzia: Samsung Galaxy Watch Active - Hodinky pre zdravý životný štýl a fitness
    25.4.2019 13:04
    skarede, lacno vyzerajuce, zbytocne a drahe
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá