Image
31.1.2019 0 Comments

Recenzia: Samsung Galaxy J6+: Elegán s vtipne umiestneným reproduktorom

Mobil vďaka obalu z tvrdeného skla so zrkadlovým efektom pôsobí na prvý pohľad ako jeden z drahších modelov. 

Konštrukcia
Obal spolu so 6-palcovou obrazovkou Infinity dotvárajú luxusnejší nádych. Teda výrobca ju označuje ako Infinity, hocinemá žiadne typické parametre tohto označenia. Nepríjemné však je, že lesklá obrazovka a aj zadná strana sa veľmi rýchlo dochytá a všade sú nepekné odtlačky prstov. Ďalšia nevýhoda tohto modelu je podľa mňa veľkosť vzhľadom na možnosti uchopenia telefónu. Človek si na to musí zvyknúť alebo riskuje, že si na ňom privodí „pavučinový displej“, keď sa mu vyšmykne z ruky.

Na pravej strane sa nachádza len vypínacie tlačidlo, ktoré je zároveň aj snímačom na rozpoznávanie odtlačkov prstov. Tento snímač je dobre umiestnený, nie je však veľmi rýchly, práve naopak, navyše splýva s okolím, takže v situáciách, keď sa na to nesústredíte, ho ťažko nahmatáte. Na spodnej strane je konektor microUSB a 3,5 mm audio jack. Priložené slúchadlá sú priemernej kvality, ale poteší, že na ne výrobca nezabudol. 

Zvuk
Zvuk sa mi celkom páčil, patrí k silnejším stránkam telefónu. Reproduktor sa nachádza atypicky na pravej bočnej strane, vďaka čomu môže byť mobil takmer v každej polohe bez obmedzení reprodukcie zvuku. Zvuk je zlepšený technológiou Dolby Atmos, čo ocenia milovníci hudby. Reproduktor na telefonovanie sa nachádza na prednej strane. Rádio príjemne poteší rýchlym nájdením staníc.

Výkon a batéria
Zariadenie je vybavené batériou s kapacitou 3300 mAh. Pri testovaní v režime bežná prevádzka, pripojenie na internet cez Wi-Fi a fotenie vydržalo zariadenie bez nabitia jeden deň, večer vykazovala batéria stav nabitia 25 %. Doba nabíjania je približne dve hodiny, pretože mobil nemá funkciu rýchleho nabíjania. Okrem odomykania pomocou odtlačku prsta ponúka prístup i na základe rozpoznávania tváre. No toto rozpoznávanie sa zdĺhavo nastavuje, prerušuje sa a nie je veľmi spoľahlivé.

Interné úložisko disponuje 32 GB priestorom, jeho výhodou je možnosť rozšírenia až do 512 GB. Displej umožňuje multitasking vďaka funkcii Split Screen, ktorá umožňuje používanie dvoch aplikácií naraz na obrazovke. Priveľa aplikácií však prístroj spomaľuje, asi by výrobca lepšie urobil, keby ich neinštaloval. Potešil ma Samsung Cloud a synchronizácia nastavení. 

Fotoaparát
Samsung Galaxy J6+ sa môže pochváliť prednou 8 Mpx kamerou, prisvetľovacou LED-kou a potrebnými senzormi. Zadný duálny fotoaparát s rozlíšenim 13 Mpx a duálnym LED bleskom sa postará o kvalitné zábery i v horších svetelných podmienkach. To, že mobil aj zaostruje pomaly, kompenzujú pomerne dobré zábery. Má aj sekundárny 5 Mpx fotoaparát na zábery s rozostreným pozadím, čo je zaujímavé. Video však natáča v priemernej kvalite, v horšom svetle až podpriemernej. 

Parametre
Batéria: 3300 mAh, 6-palcový displej s pomerom strán 18,5:9, HD+ rozlíšenie 720 × 1480 pixelov, operačný systém: Android 8.1 Oreo, pamäť: 32/64 GB + 3/4 GB RAM + microSD, hmotnosť: 178 g, rozmery: 161 × 77 × 7,9 mm, zadný fotoaparát: 13 Mpx, clona f/1.9, video full HD, AF, sekundárny fotoaparát: 5 Mpx, clona f/2.2, predný fotoaparát: 8 Mpx, clona f/1.9, video full HD, LED blesk, procesor: štvorjadrový, Qualcomm Snapdragon 425 s taktom 1,6 GHz, Dual SIM, čítačka odtlačkov prstov; Antutu Benchmark skóre: 41 830

Verdikt 
Samsung Galaxy J6+ s pekným dizajnom, slušným zvukom a slabším výkonom odráža svoju cenovú hladinu. 

CENA: 229 EUR

+ Elegantný vzhľad, kvalitné fotoaparáty, nápadité a praktické umiestnenie reproduktora
- Slabší výkon, veľkosť, neprítomosť hlavného tlačidla

Hodnotenie:
Aplikácia: 80 %
Dizajn: 90 %
Funkčnosť: 75 %
Celkovo: 80 %

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: Najtenší 5TB prenosný externý disk WD My Passport

13.12.2019 00:12

Veľkú kapacitu tohoto kompaktného externého disku ocenia hlavne majitelia notebookov a predovšetkým ultrabookov s SSD diskami. Ich výrobcovia boli nútení urobiť kompromis medzi kapacitou a cenou, takž ...

Recenzie

Budúcnosť atramentovej tlače

10.12.2019 10:08

Špeciálny projekt Tieto tlačiarne po prvýkrát uviedla na trh spoločnosť Epson pod názvom EcoTank v roku 2010 v Indonézii. Odvtedy boli predstavené na trhoch vo viac ako 150 krajinách a regiónoch. Na ...

Recenzie

Kvalitné dizajnové bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 na šport, prechádzky a cestovanie

07.12.2019 00:13

Elegantný a zároveň minimalistický dizajn a špičkové technológie sú hlavnými atribútmi nových bezdrôtových slúchadiel od Huawei patriacich do kategórie true wireless s aktívnym tlmením hluku okolia. T ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá