Image
1.3.2019 0 Comments

Recenzia: Riotoro Uruz Z5 Classic - Herná myš „pod tridsať“

Ergonómia je obojručná a symetrická. Bočné tlačidlá sú však iba na ľavej strane (teda uspôsobené pre pravákov). S dĺžkou 130 mm, šírkou úchopu okolo 60 mm a výškou bruška zhruba 42 mm ide veľkostne o ľahký nadpriemer a sťažovať sa zrejme nebudú ani používatelia s väčšími rukami. A vďaka širokému záberu hlavných tlačidiel nerobí ťažkosti ani v menších rukách.

Tvar tela je prispôsobivý na všetky typy držania, i na ten bez opory v dlani, keď si myš len pohadzujete medzi prstami. Tak akurát je na takéto používanie i hmotnosť (112 g).

Pevnosť je zodpovedajúca nižšej cenovej relácii. Použité materiály nie sú honosné – vrch je z pomerne obyčajného plastu a bočné gripy so stále jemnou povrchovou úpravou sú pogumované. Všetky časti pekne lícujú, nikde sa nič neprebára, no pri pevnejšom zovretí môže dochádzať k jemnému vŕzganiu. V kategórii okolo tridsať eur napriek tomu vyhotovenie hodnotím kladne.

Dôležité je, že všetky spínače vrátane toho pod kolieskom majú istý stisk. Koliesko sa vyznačuje stredne jemným krokovaním a potiahnuté je vrúbkovanou gumou. Odpor je nastavený primerane a s výnimkou laxnejšieho zasadenia na osku (na ktorej je vôľa) funguje všetko spoľahlivo, dokonca rolovanie je i pomerne tiché. Ostatné tlačidlá sú zapasované už dobre.

Obslužný softvér je jednoduchší, no zo základných vecí umožňuje nastaviť všetko potrebné. Mnohé takéto lacné myšky ovládače zvlášť nemajú vôbec. Na preprogramovanie tlačidiel je k dispozícii dokonca rozširujúci režim druhej funkcie cez kláves Shift. Nechýbajú ani pozície na profily, tých je päť. O makrá však už budete ochudobnení.

Efekt osvetlenia RGB je tu iba jeden – prelievanie z farby do farby, no poteší možnosť zadať si svoj obľúbený odtieň voľbou „súradníc“ pre každý z farebných kanálov. A v piatich krokoch si môžete prispôsobiť i intenzitu jasu. Ak niekoho tieto svetielka rušia, môže si ich pokojne vypnúť. A to i bez potreby nainštalovaných ovládačov mechanickým prepínačom zospodu.

Použitý snímač má prispôsobiteľné DPI v rozsahu 250 – 4000 DPI. Stopu nestráca ani v najvyššom rozlíšení. Vrchná hranica je však už dosiahnutá masívnou interpoláciou a testy poukazujú na nejaké rezervy v presnosti. Pri kreslení testovacieho obrazca (špirály) už badať pomerne zubaté kontúry trajektórie.

Špirály nakreslené myšami Riotoro Uruz Z5 Classic (vľavo) a so špičkovou Corsair M65 RGB Elite (vpravo). DPI je nastavené rovnako na 4000. Trajektória Uruz Z5 je výrazne zubatejšia

Riotoro hovorí o Uruz Z5 ako o hernej myši, čomu oponovať nebudem. Len spresním, že je v poriadku na rekreačné hranie. Aktívnych e-športovcov už môže obmedzovať a trápením bude takisto pre grafikov.

„Cenovo výhodná možnosť pre bežných používateľov/hráčov.“

+ Šikovný návrh pre každú ruku, spoľahlivý stisk spínačov, vzhľadom na cenovú kategóriu dobré možnosti nastavení a takisto solídna konštrukcia (zdá sa, že niečo vydrží), regulovateľné osvetlenie RGB
- Slabší softvér, snímač s nižšou presnosťou, čo je však pri 30-eurovej myši prirodzené

Cena: 27 EUR

Hodnotenie:
Ergonómia: 90 %
Vyhotovenie: 80 %
Funkcionalita: 80 %
Optika: 70 %
Celkovo: 80 %

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Recenzie

Recenzia: Najtenší 5TB prenosný externý disk WD My Passport

13.12.2019 00:12

Veľkú kapacitu tohoto kompaktného externého disku ocenia hlavne majitelia notebookov a predovšetkým ultrabookov s SSD diskami. Ich výrobcovia boli nútení urobiť kompromis medzi kapacitou a cenou, takž ...

Recenzie

Budúcnosť atramentovej tlače

10.12.2019 10:08

Špeciálny projekt Tieto tlačiarne po prvýkrát uviedla na trh spoločnosť Epson pod názvom EcoTank v roku 2010 v Indonézii. Odvtedy boli predstavené na trhoch vo viac ako 150 krajinách a regiónoch. Na ...

Recenzie

Kvalitné dizajnové bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 na šport, prechádzky a cestovanie

07.12.2019 00:13

Elegantný a zároveň minimalistický dizajn a špičkové technológie sú hlavnými atribútmi nových bezdrôtových slúchadiel od Huawei patriacich do kategórie true wireless s aktívnym tlmením hluku okolia. T ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá