Recenzia: HyperX CloudX Revolver - headset pre herných fajnšmekrov

1

Je dlhodobo známe, že hráči patria do skupiny ľudí, ktorí kladú na techniku najvyššie požiadavky. Tí najvášnivejší si na svojom príslušenstve hneď všimnú aj najmenší nedostatok. Dokážu tieto slúchadlá vyhovieť tvrdým podmienkam hráčov?

Dizajn a komfort
Po vybraní zo štýlovej škatule na prvý pohľad upúta elegantný dizajn slúchadiel, ktoré sa nesú v duchu motívov hry Gears Of War 4. Vyblednuté textúry im dávajú autentický vojenský vzhľad, čo ocenia hlavne priaznivci tejto hernej série. Slúchadlá sú vyrobené z ocele pokrytej kožou. Hoci sú ľahké a pružné, na dotyk sú veľmi pevné a pôsobia drahým dojmom. Hlavový nadstavec sa vďaka pružinám prispôsobí tvaru vašej hlavy. Mušle sú vyrobené z pamäťovej peny obtiahnutej kožou. Slúchadlá preto ani pri dlhšom nosení netlačia, naopak, budete mať pocit dokonalého pohodlia. Jediná drobnosť, ktorá by sa dala dizajnu slúchadiel vyčítať, je tá, že zvuk vedený oceľou ide priamo do mušlí na uši, ak ležíte. Môže to totiž mierne zhoršiť kvalitu zvuku. 

Herný výkon
Najdôležitejšia podmienka hráčov je nepochybne to, ako slúchadlá zvládnu reprodukovať výstup z hier. Hneď na začiatku môžeme konštatovať, že slúchadlá CloudX Revolver sa s ňou vyrovnali veľmi dobre. Dodajú hernému zážitku potrebnú dynamiku vďaka veľmi kvalitným 50 mm meničom. Hĺbky sú naozaj na skvelej úrovni, slúchadlá navyše neprodukujú nijaký šum. Pri hraní preto počuť každý krok či šuchot spoluhráčov (resp. súperov). Slúchadlá sme testovali na Windows 10 s najnovšími aktualizáciami, rovnako kompatibilné sú však aj s PlayStation 4 či Xbox One. Vyčítať by sme im mohli jedine absenciu priestorového zvuku 7.1, lacnejší model tohto headsetu ním totiž disponuje.

Mikrofón
Headset prichádza aj s pribaleným odnímateľným mikrofónom, ktorý operačný systém automaticky rozpozná po zapojení do slúchadiel. Mikrofón disponuje funkciou eliminácie šumu, po jeho zapnutí teda zvuk v slúchadlách ostáva krištáľovo čistý. Rovnako čisto nás počuli aj naši on-line priatelia na Skype, Discorde, TeamSpeaku či na hociktorej inej populárnej komunikačnej platforme, ktorú slúchadlá podporujú. Mikrofón je flexibilný, môžete si nastaviť ideálnu vzdialenosť od úst. Vyhnete sa tým napríklad zbytočnému fúkaniu do mikrofónu.

Verdikt
HyperX CloudX revolver sú špičkové slúchadlá. Potešia nielen dizajnom v štýle Gears of War, ale hlavne vynikajúcou zvukovou kvalitou. Sú vhodné najmä pre zarytých hráčov, ktorí strávia s nimi celé hodiny, ale aj pre tých menej vášnivých, ktorých poteší fakt, že slúchadlá sú vhodné aj na prehrávanie hudby či filmov. Mikrofón sa hodí skôr na komunikáciu so spoluhráčmi, na profesionálnejšiu tvorbu videí či streamov určite nebude stačiť. Jedinou výraznou nevýhodou ostáva absencia priestorového zvuku 7.1, ktorý by mal byť v tejto cenovej relácii samozrejmosť. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, dizajn, komfort, dobrá kompatibilita mikrofónu
- Chýba 7.1 audio

HODNOTENIE:

Používateľská skúsenosť: 95 %
Kvalita: 95 %
Dizajn: 100 %
Celkovo 97 %

Parametre:

• Typ pripojenia: 3,5 mm jack, odnímateľný mikrofón: áno, vybavenie: ovládanie hlasitosti, frekvencia slúchadiel: 12 Hz – 28 000 Hz, frekvencia mikrofónu: 50 Hz – 18 000 Hz, hmotnosť: 360 g

Cena: 130 EUR

 

Adrián Štefánik

Všetky autorove články
HyperX CloudX Revolver

1 komentár

pekná stručná recenzia. Viac takých! reakcia na: Recenzia: HyperX CloudX Revolver - headset pre herných fajnšmekrov

21.4.2017 02:04
pekná stručná recenzia. Viac takých!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať