Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Recenzia: Huawei Watch GT

15

Začnem kľúčovou informáciou pre mnohých záujemcov o inteligentné hodinky. Huawei Watch GT vydržia v bežnom režime na jedno nabitie 14 dní. K dlhej výdrži na batériu prispieva predovšetkým dual-chip architektúra, ktorá v porovnaní s predchádzajúcou generáciou hodiniek ušetrí viac než 80 % energie, a takisto optimalizovaný softvér využívajúci umelú inteligenciu a strojové učenie. Inteligentný algoritmus šetrenia energie dokáže dynamicky prepínať medzi režimami výkonu a efektivity v závislosti od aktivít používateľa.

Pomohla zrejme aj výmena dosiaľ používaného operačného systému Google Wear OS za LiteOS, ktorý Huawei vyvíja pre IoT. Hodinky sa párujú cez bluetooth s aplikáciou Huawei Health v smartfóne. Pri trvalo zapnutom GPS sa výdrž zníži na 22 hodín. V úspornom režime vydržia hodinky 30 dní. Na porovnanie, hodinky Apple Watch S4 vydržia na jedno nabitie deň a pri zapnutom GPS 6 hodín.

K dispozícii je rôzny dizajn ciferníkov

Watch GT sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s povrchovou úpravou DLC, ktorá sľubuje trvanlivosť na niekoľko desiatok rokov. Remienok má štandardné 22 mm uchytenie, takže ak vám nevyhovuje remienok z balenia, môžete si kúpiť iný. Na testovanie som mal verziu Classic, ktorá sa hodí aj k spoločenskému obleku.

Vďaka hrúbke 11,8 mm, pomerne malej na inteligentné hodinky, a dobre vytvarovanej zadnej stene sa tento model príjemne nosí. Zadná stena je z matného plastu, takže vás hodinky na ruke nechladia. Nabíjajú sa kontaktne pomocou valcového prípravku s magnetickým uchytením. 

Na plnú kapacitu sa nabijú za 55 minút. Displej OLED so živými farbami a vysokým kontrastom má priemer 1,39 palca a v horizontálnom aj vertikálnom smere má v najširšom mieste 454 pixelov. Hustota pixelov je teda 326 PPI. Regulácia jasu je automatická a väčšine používateľov bude vyhovovať. Krycie sklo displeja je chránené miernym zapustením pod obrubu. Pri nechcenom náraze (v mojom prípade do zárubne) úder zachytila obruba.   

Monitorovanie spánku a fyzických aktivít

Na pravej strane sú dve robustné oceľové tlačidlá, ktoré sa dobre stláčajú aj v rukaviciach. Displej na dotyk v hrubších rukaviciach nereaguje, ale to neprekáža, aj tak by ste v nich nemali potrebný cit na gestá na malom displeji. Horným tlačidlom sa dostanete do hlavného menu. Gestom po ciferníku nadol sa zobrazí ponuka najčastejšie používaných funkcií a gestom nahor notifikácie.

Hlavné menu a ponuka najčastejšie používaných funkcií

Samozrejmé je zobrazovanie notifikácií o prichádzajúcich hovoroch, prijatých správach, udalostiach v kalendári a sledovanie počtu krokov. Dôležitá pridaná hodnota je virtuálny tréner, ktorý vás motivuje pri rôznych druhoch tréningov vrátane plávania, cyklistiky či indoorového cvičenia, či už na bežeckom simulátore, v posilňovni, alebo pri dynamických športoch, ako je napríklad box.

Typ športovej aktivity sa vyberá po zatlačení spodného tlačidla. Tréning, napríklad bežecký, je motivačne rozdelený na viac úsekov, počas ktorých sa strieda typ pohybu, napríklad rýchla chôdza, beh a šprint. Typická doba tréningu je 30 minút.

Parametre tréningu si môžete nastaviť

 Pri outdoorových aktivitách sa sleduje aj VO2Max, čiže aeróbna kapacita. Po ukončení aktivity si môžete v prehľadnej podobe pozrieť všetky namerané údaje. K dispozícii máte aj týždňový súhrn. 

Reálna vodotesnosť je do 15 metrov, takže sa s hodinkami môžete aj potápať. Pri plávaní hodinky rozlišujú medzi krytým a otvoreným bazénom, prípadne vodnou plochou. Na otvorenej vodnej ploche hodinky pomocou GPS merajú nielen tempá, ale aj preplávanú vzdialenosť. Keď už spomínam meranie vzdialenosti, hodinky majú aj barometer, takže pri behu, turistike či lezení monitorujú aj prekonané prevýšenie. GPS v hodinkách na čo najpresnejšie sledovanie polohy využíva súčasne GPS, Galileo aj Glonass.

Veľmi presné je meranie tepovej frekvencie. Môžete nastaviť režim, pri ktorom sa meria každú sekundu, čo je dôležité hlavne pri monitorovaní a následnej analýze športových výkonov a tréningov. Hodinky monitorujú nielen pohybové aktivity, ale aj spánok. K dispozícii sú štyri typy zobrazenia výsledkov monitorovania a hodinky dokážu indikovať niekoľko typov problémov so spánkom. Počas spánku sa na monitorovanie pulzu využíva infračervené svetlo.

Monitorovanie kvality spánku, sumár na hlavnej obrazovke, vpravo priebeh spánkových fáz počas noci

Pri bežnom používaní s častými aktivitami typu prechádzka alebo plávanie a jednou dvojhodinovou turistikou so zapnutým GPS mi hodinky na jedno nabitie vydržali týždeň. Monitorovanie behu na trenažéri, rýchlej chôdze aj plávania je presné a GPS funguje, aj keď sú hodinky prekryté rukávom bundy. Ako človek s prevažne sedavým zamestnaním by som uvítal, keby ma hodinky periodicky upozorňovali, že je čas trochu sa pohybovať, prípadne si zacvičiť. 

Verdikt:
Elegantný doplnok pre ľudí, ktorých mottom je fyzická aktivita.

Technické parametre:
RAM 16 MB, úložná kapacita 128 MB, batéria 420 mAh, hrúbka 11,8 mm, hmotnosť 46 g 

Cena: 219 EUR (Sport), 229 EUR (Classic) 

+ Výdrž na batériu, vynikajúci displej, prémiový dizajn, pohodlné nosenie, vhodné na plávanie, štandardný remienok
- Chýba upozornenie pri dlhšej neaktivite

Hodnotenie: 92

Tip redakcie: Výdrž na batériu

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei smart hodinky displej app aplikácia Watch

15 komentárov

Tibor12 reakcia na: Recenzia: Huawei Watch GT

23.12.2020 06:12
Dobré ránko. Mne na Huawei GT prestalo reagovať pravá strana displeja.Vie niekto riešenie? Ďakujem
Reagovať

strava integration reakcia na: Recenzia: Huawei Watch GT

6.8.2019 10:08
please sign the petition if you agree that this watch needs Strava integration https://www.ipetitions.com/petition/huawei-please-add-gpxtcx-export-and-sync-to
Reagovať

Monitorovanie spánku a fyzických aktivít reakcia na: Recenzia: Huawei Watch GT

18.6.2019 20:06
Obrazky nad "Monitorovanie spánku a fyzických aktivít" , co znamena to zelene ktore je vyjadrene v /min? Stale tam mam 0 aj ked cvicim. Dakujem za info
Reagovať

NFC reakcia na: Recenzia: Huawei Watch GT

3.1.2019 16:01
Chcel by som sa spytat ci hodinky maju funkciu NFC ?lebo v niektorych recendziach to uvedene je ide nie.
Reagovať

RE: NFC reakcia na: NFC

5.1.2019 17:01
Áno hodinky majú NFC
Reagovať

RE: RE: NFC reakcia na: RE: NFC

11.6.2019 12:06
Ako to zistím, či majú alebo nemajú NFC? V menu hodiniek nie je o tom nič, ani v spárovanej aplikácii som nenašiel.
Reagovať

RE: RE: NFC reakcia na: RE: NFC

5.1.2019 18:01
Ale platit sa s nimi asi neda nie ?
Reagovať

RE: RE: RE: NFC reakcia na: RE: RE: NFC

7.1.2019 16:01
To závisí na dohodách s bankami a emitentmi platobných kariet. Preposielam Vašu otázku do Huawei

Aktivita reakcia na: Recenzia: Huawei Watch GT

1.1.2019 23:01
By ma zaujímalo, čo za trdlo napísalo túto recenziu... Hodinky mám od začiatku predaja, a upozorňujú na neaktivitu... Inak velice slabá recenzia...
Reagovať

RE: Aktivita reakcia na: Aktivita

2.1.2019 09:01
Hodinky som používal takmer dva týždne, a na neaktivitu ma neupozorňovali. Podobne ako čitateľ v komentári nižšie som hľadal, kde sa to dá nastaviť a nenašiel som. V konečnom dôsledku to nevadilo v snahe otestovať za vymedzený čas som aktivitu inicializoval sám Počas 10 dní som schudol 2 kilá takže som bol s hodinkami viac než spokojný. Samozrejme nadšenie z novej veci časom vyprchá a potom by sa upozornenia hodili

Nevyhoda reakcia na: Recenzia: Huawei Watch GT

1.1.2019 20:01
Nedá sa nastaviť slovenčina, dosť nevýhodné, dúfam, že to bude aktualizované.
Reagovať

Hodinky majú aj upozrnenie pri neaktivite reakcia na: Recenzia: Huawei Watch GT

1.1.2019 20:01
vlastním uvedené hodinky, a majú aj upozornenie pri neaktivite. Akurát som nikde nenašiel, kde sa to dá nastaviť. :-(
Reagovať

RE: Hodinky majú aj upozrnenie pri neaktivite reakcia na: Hodinky majú aj upozrnenie pri neaktivite

2.1.2019 04:01
myslím že v aplikácii Health

Rozdiel reakcia na: Recenzia: Huawei Watch GT

1.1.2019 16:01
Aky je rozdiel medzi classic a sport ?
Reagovať

RE: Rozdiel reakcia na: Rozdiel

1.1.2019 23:01
V remienku....

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať