Image
18.2.2019 0 Comments

Recenzia: Honor Watch Magic - Elegancia pre športovcov

Honor pri príležitosti uvedenia svojho vlajkového smartfónu Honor View 20 v Paríži predstavil aj inteligentné hodinky Watch Magic. Ich dizajn aj funkcie vychádzajú z modelu Huawei Watch GT a v Číne boli predstavené už koncom minulého roka. Od spomínaného modelu sa odlišujú hlavne menšími rozmermi a o niečo chudobnejšou výbavou. 

Watch Magic prichádza s 1,2"displejom AMOLED s rozlíšením 390 × 390 bodov. O pohon sa stará procesor ARM Cortex M4, podporovaný 16 MB RAM a 128 MB úložiskom. Používateľské prostredie má na starosti dedikovaný operačný systém LightOS. Konektivitu zabezpečuje bluetooth 4.2, Wi-Fi a NFC. Príjem až troch navigačných systémov (GPS, Glonass a Galileo) má zabezpečiť presné zaznamenanie trasy. Funkcia TrueSleep zobrazí informácie o fázach vášho spánku.

Zo senzorov tu nájdete barometer, gyroskop a akcelerometer. Hodinky vás upozornia na prichádzajúce hovory, správy, udalosti z kalendára, Facebooku a podobne. Podporujú operačné systémy Android 4.4 alebo iOS 9.0 a vyššie. Spĺňajú certifikáciu 5ATM, ktorá znamená odolnosť proti tlaku 5 atmosfér, čo zodpovedá hĺbke asi 50 m. Táto odolnosť však znamená ponorenie do 50-metrovej hĺbky v laboratórnych podmienkach. V praxi hodinky môžete používať pri plávaní a raftovaní, nie však pri šnorchlovaní či potápaní.

V menu nájdete predvoľby na plávanie v bazéne alebo na otvorenej vode. Hodinky rozpoznajú plavecký štýl, zaznamenajú odplávané dĺžky a snímač tepu srdca bude sledovať váš tep. Okrem vodných športov je tu množstvo prednastavení na rôzne športy a nájdete tu aj štyroch sprievodcov cvičením. Tep srdca sa meria priebežne a môžete si pozrieť celodenný graf jeho priebehu. 

Vďaka LightOS majú hodinky dostatočnú výdrž, na druhej strane v podstate neumožňujú inštaláciu žiadnych aplikácií a vzhľadom na malú pamäť sa veľké zmeny v tomto smere nedajú očakávať. Okrem notifikácií a počasia tu nájdete barometer, kompas, stopky a časovač. Ciferníkov je na výber osem a väčšina zobrazuje športové údaje, takže veľa personalizácie a aplikácií ako u konkurencie rozhodne nečakajte. Pre spotrebu hodinky neumožňujú ani Always-on zobrazenie. Sú tak prioritne určené pre milovníkov športovania, ktorým poskytnú služby vyspelého fitnes náramku v oveľa krajšom vyhotovení. 

Displej AMOLED je zasadený do štýlového tela z kombinácie kovu a plastu. Sklíčko je zapustené pod úrovňou rámika, čím je dostatočne chránené. Ovládanie sa vykonáva dvojicou tlačidiel na pravej strane a dotykovým displejom. Nabíjanie nie je bezdrôtové, vyžaduje magnetickú podložku s konektorom USB-C. Gumový remienok je príjemný na nosenie a možno ho veľmi jednoducho vymeniť. 

Displej má dostatočný jas aj za slnečného dňa a vyzerá veľmi efektne. Dizajn sa výrobcovi veľmi vydaril a poteší aj prijateľná cena. Hodinky sú dostupné v dvoch farebných variantoch, testovanom Lava Black s gumovým remienkom čiernej farby zvrchu a červenej zospodu a Moonlight Silver s koženým náramkom.

Verdikt
Výborná voľba pre tých, ktorí hľadajú fitnes funkcie v krajšom dizajne.

Špecifikácie:
Procesor: ARM Cortex M4, OS: LightOS, displej: 1,2'', AMOLED, 390 × 390 bodov, pamäť: 128 MB + 16 MB RAM, konektivita: bluetooth 4.2, Wi-Fi, NFC, senzory: GPS, Galileo, Glonass, akcelerometer, gyroskop, barometer, snímač tepu, rozpoznávanie aktivít, vstavaná batéria: 178 mAh, zvýšená odolnosť proti vode (5 ATM), rozmery: 42,8 × 42,8 × 9,8 mm, hmotnosť: 32,5 g

Cena: testovaný Lava Black – 179,90 EUR, Moonlight Silver – 199,90 EUR

Hodnotenie:
Displej: 100
Výkon: 90
Výbava: 60
Ovládanie: 80
Vyhotovenie: 100

+ Výdrž na batériu, kvalitný displej, vodotesnosť, dizajn 
- Nemožno rozširovať funkcie

Celkovo: 86

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Panasonic Lumix S1R / Profesionál bez kompromisov

14.05.2019 12:35

Panasonic so svojimi modelmi Lumix S1 a S1R spôsobil medzi fotografmi veľký rozruch. My sme sa obom modelom venovali už v marcovom čísle PC REVUE, kde som vám prístroje podrobne opísal a priniesol prv ...

Recenzie

Univerzálne USB nabíjačky s rýchlym nabíjaním

14.05.2019 11:10

Nové modely rýchlych nabíjačiek Hama s výstupom USB-C sú naozaj univerzálne, podporujú obe používané technológie – Qualcomm Quick Charge 3.0 aj USB Power Delivery. To ich predurčuje na to, aby boli vh ...

Recenzie

Samsung 860 QVO (1 TB) / Prvé SSD s QLC NAND Začiatok konca HDD?

15.05.2019 10:55

Magnetické disky drží pri živote najmä nízka cena za gigabajt vyšších kapacitných variantov. Tá je stále podstatne výhodnejšia než pri vysokokapacitných SSD. Ukazuje sa však spôsob, ako už aj tak výra ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

FORPSI 042019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button