Recenzia: Honor Play COR-L29 - Smartfón, ktorý plní úlohy bez akéhokoľvek rešpektu

1

Herný model smartfónu disponuje technológiou Smart Shock a grafickým procesorom Turbo, prinášajúcim zlepšenie výkonu, zníženie spotreby energie a takmer úplnú stabilitu FPS a FPS vo veľkých hrách.

Prvé dojmy
Mal som na testovanie sympatický model červenej farby s jemným gravírovaním, ktorý na prvý pohľad zaujal veľkým 6,3" FullView FHD+ displejom, prekrývajúcim takmer celú prednú stranu. 

Telo smartfónu je veľmi elegantné, pevné a aj napriek väčším rozmerom displeja pomerne ľahké. Jeho hrúbka je necelých 7,5 mm, má zaoblené rohy a obsahuje všetky základné prvky: slot na vloženie dvoch SIM v kombinácii s rozširujúcou kartou SD, audio jack, port USB Type-C, ktorý sa čoraz viac stáva štandardom, mikrofón, tlačidlo zapnutia a ovládania hlasitosti a jeden reproduktor. Je škoda, že je iba jeden, lebo od smartfónu, ktorý sa hlási k hráčskemu segmentu, by sme automaticky čakali hráčske stereofónne reproduktory. 

Obrazovka smartfónu má už klasicky výbornú kvalitu, pričom na hornej strane obchádza výrez, v ktorom je umiestnená kamera, reproduktor a svetelný senzor. Smartfón umožňuje nastaviť vertikálny rozmer obrazovky tak, aby tá využívala celý priestor alebo sa zmenšila tak, aby sa jej vrchná časť zarovnala. Režim vyplnenia celého priestoru je však výhoda, pretože na inak prázdnom mieste sa zobrazujú stavové ikony. Jednotlivé aplikácie sa aj tak k výrezu správajú po svojom, takže nie je dôvod ho štandardne obchádzať. Trochu na škodu je nevyužitie spodnej strany smartfónu, kde sa v čiernom páse, širokom približne 5 mm, nachádza logo Honor.

Dojmy z testovania 
Na odblokovanie telefónu sa použije buď odtlačok prsta, funkcia odomknutia tvárou, alebo tzv. odomknutie prostredníctvom bluetooth a smart zariadení. Android Oreo 8.1.0 a rozhranie EMUI verzie 8.2.0 obsahujú množstvo výborných funkcií, ktoré absentovali v predošlých verziách. Ide napr. o funkciu nazvanú rozhranie jednou rukou, pri ktorej sa zmenší obrazovka, aby sa telefón dal ovládať jednou rukou.

Ďalšie užitočné funkcie sú: ochrana zraku (filtrovanie modrého svetla na zmiernenie únavy očí), inteligentné otáčanie (otáčanie obrazovky podľa otočenia tváre), ovládanie pohybom (reakcie smartfónu závislé od jeho pohybov), jednoduchý režim (minimalistická a čistá domovská obrazovka s jednoduchým rozložením a veľkými ikonami), Huawei Share (zdieľanie údajov medzi zariadeniami Huawei a počítačmi), rozlíšenie obrazovky (možnosť zmeny rozlíšenia obrazovky medzi HD+ a FHD+), PrivateSpace (vytvorenie osobitného miesta, ku ktorému je samostatný chránený prístup), systémová navigácia (navigácia jedným/tromi tlačidlami/navigačným dokom).

Veľmi kladne musím hodnotiť aplikáciu Translator, pomocou ktorej sa dajú prekladať texty z veľkého počtu jazykov. Vstupný text sa zadáva prostredníctvom klávesnice, mikrofónu alebo zosnímaním pomocou fotoaparátu. Navyše možno smartfón zahrnúť do tzv. viacjazykovej konverzácie. Všetky uvedené funkcie pracovali na výbornú.

Fotoaparáty
Na zadnej strane tela prístroja sa nachádza duálna zadná kamera, blesk a čítačka odtlačkov prstov.Honor Play má 16 Mpx predný aj zadný fotoaparát s podporou umelej inteligencie a rozpoznávania tváre. Môžete ním zhotoviť vynikajúce fotografie nielen za denného svetla, ale aj v šere a v noci. Okrem toho disponuje širokou škálou doplnkových funkcií, ktoré z neho robia príjemný nástroj pre kreatívnych ľudí. Za zmienku stojí napr. vytváranie 3D modelov tvárí a 3D panorám. Nadšenci ocenia aj funkciu detekcie pohybu, podporenú umelou inteligenciou a inteligentným rozlišovaním.

Zábava
Honor Play ponúka prelomovú technológiu na grafické spracovanie Smart Shock,ktorá rozpozná 30 rôznych herných scenárov a inteligentne ich dopĺňa o vibrácie ako pri hraní na hernej konzole. Celkový dojem potom podčiarknu 3D zvukové efekty sprostredkované audiotechnológiou Histen 3D, ultraširoké 3D zvukové pole, ktoré hráčom ponúka efekty blízke kinu aj s jedným reproduktorom, a vibrácie na báze umelej inteligencie. Sú upravené pre najpopulárnejšie hry a prispôsobené tak, aby pripomínali objekty a scenáre v hre.

Výkon a výdrž
Huawei zvolil zaujímavý prístup k riešeniu benchmarkových testov. V prípade ich spustenia odomyká tzv. škrtiace klapky (throttle) a necháva hardvér bežať na maximum. Smartfón tak dosahuje výnimočne vysoké bodové hodnotenie, ktoré ho radí medzi špičku na trhu. Nevýhodné je, že takto zaťažený hardvér sa dosť podstatne zahrieva. Pri testoch vystúpila teplota CPU až na úctyhodných 50 ºC. Zaujímavé by bolo spustiť záťažový test na priamom slnku počas horúceho letného dňa. Po niekoľkých po sebe vykonaných testoch však smartfón po chvíli vychladol a ďalej fungoval bez akejkoľvek zmeny.

Veľmi zaujímavá je aj výdrž batérie. Pri bežnej nenáročnej práci, zahŕňajúcej pripojenie k sieti operátora vrátane dátového prenosu, sporadické využívanie Wi-Fi, prezeranie menu, internetu, pošty a občasné hranie jednoduchých hier, vydržala plne nabitá batéria viac ako 48 hodín. Samozrejme, ak rátame, že tento model je určený na hranie aj náročnejších hier, nemôžeme počítať s viac než jednodňovou výdržou. Pri hraní vydrží batéria 4,5 hodiny.

Čo sa týka hardvéru, procesoru Kirin 970 sekunduje 4 GB RAM. Interná pamäť telefónu je 64 GB a možno ju rozšíriť o 256 GB kartou microSD.

Verdikt
Honor Play je veľmi podarený smartfón, ktorý poteší každého hráča.Napriek jeho nízkej cene ide o silný stroj, ktorý plnil všetky úlohy svižne a bez najmenších problémov. Má výbornú konštrukciu, vynikajúci fotoaparát a viacero užitočných funkcií, ktoré sa očakávajú od moderného smartfónu.

Parametre:
HiSilicon Kirin 970 Octa-core 4× ARM Cortex-A73 2,36 GHz + 4× ARM Cortex-A53 1,84 GHz, Mali-G72 MP12, Android 8.1 Oreo, 4 GB RAM, 64 GB interné úložisko, 16 Mpx f/2,2 + 2 Mpx f/2,4 zadný, 16 Mpx f/2,0 predný AI fotoaparát, IPS LCD 6,3“ 1080 × 2340, 19,5:9, multidotykový, Dual nanoSIM/microSD, USB 2.0 Type-C, 3,5 mm audio jack, GPS, NFC, Wi-Fi, bluetooth, senzory: čítačka odtlačkov prstov, akcelerometer, rotácie, významného pohybu, gravitácie, osvetlenia, magnetického poľa, proximity, gyroskop, kompas, počítač krokov, herné vibrovanie Smart Shock, Li-Pol batéria, rozmery: 157,91 × 74,27 × 7,48 mm, hmotnosť: 176 g, benchmark testy: AnTuTu 208278, 3DMark Sling Shot Extreme 3007/3302, PCMark 7626.

Cena: 307,86 EUR

Plusy a mínusy:
+ Cena, pevné, odolné, elegantné telo, výkon
- Nadmerné zahrievanie mobilu počas syntetických testov

Hodnotenie:
Konštrukcia a vzhľad: 91 %
Funkcionalita: 91 %
Výkon: 89 %
Výdrž: 87 %
Celkovo: 89 %

Zobrazit Galériu

Marek Sopko

Všetky autorove články

1 komentár

Honor reakcia na: Recenzia: Honor Play COR-L29: Smartfón, ktorý plní úlohy bez akéhokoľvek rešpektu

4.12.2018 20:12
Pred par rokmi som mal Honor 6 a bol som s nim velmi spokojny. Neskor som presiel na znacku Xiaomi ktoru mam doteraz tiez spokojnost. Rad by som presiel znovu na Honor je to celkom sympaticka znacka ani raz sa mi nestalo aby mobil zamrzol isiel vzdy plynulo...tak zvazoval by som aj nad tymto mobilom :) odporucujem vyuzit.... https://www.kuponyzdarma.sk/ :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať