Recenzia: Hama uRAGE CYBERBOARD

1

Cenovo dostupná klávesnica do virtuálnych bitiek

Ak máte hlbšie do vrecka, nie ste veľmi náročný a dokážete oželieť programovateľné makro klávesy, vlastnú pamäť alebo opierku na ruky, táto klávesnica vás uspokojí.

Ako je to pri hráčskych klávesniciach už samozrejmosťou, kovová konštrukcia zvyšuje jej hmotnosť a stabilitu na pracovnom stole.  Samotné klávesy sú však plastové a nepôsobia veľmi hodnotným dojmom. Ich matná povrchová úprava bráni zachytávaniu odtlačkov prstov. Klávesnica nie je síce určená na dlhodobé písanie, ale aj tak máme z klávesov pocit, že sú príliš malé, neergonomické a treba si na ne zvyknúť. Túto nevýhodu však kompenzuje ich veľmi vysoký zdvih a príjemný „klikavý“ zvuk.

Z hľadiska dizajnu má klávesnica len zopár extravagantnejších prvkov. Napríklad ostré výstupky na hornej hrane, tri sivé „škrabance“ nad numerickým blokom a gýčovito pôsobiace nápisy uRage a Cyberboard. Na prvý pohľad nič zaujímavé, ale po pripojení  klávesnice k počítaču textilným káblom s pozlátenou USB koncovkou vás ohúri farebná šou. K dispozícii nie je žiaden softvér, žiadne nastavovanie, takže všetko, čo klávesnica dokáže, ovládate priamo na nej. Podsvietenie má tri stupne jasu, sedem rôznych farieb a niekoľko šialených svetelných efektov a špeciálne režimy podsvietenia (blikanie, pulzovanie, viacfarebné podsvietenie). Klávesy F1 až F12 slúžia v kombinácii s FN ako multimediálne ovládače. Zaujímavou funkciou je aj takzvaný Win Lock, teda vypnutie klávesy s logom Windows, aby sa uprostred napínavej prestrelky nestali nepríjemnosti s preskakovaním medzi oknami. Napriek príslušnosti k nižšej cenovej skupine má k dispozícii aj podporu zaznamenania stlačení niekoľkých klávesov súčasne (anti-ghosting). Príjemná je tiež prítomnosť numerického bloku.

Verdikt: Klávesnica uRage Cyberboard je vhodná pre hráča s obmedzeným rozpočtom, ktorý nevyžaduje žiadne doplnkové funkcie drahších príslušenstiev. Klávesy majú výborné mechanické vlastnosti, konštrukcia je kvalitná a podsvietenie môže byť efektným dizajnovým doplnkom k hernej počítačovej zostave.

Parametre:

• Rozmery: 47,5 x 17,5 x 4,3 cm; hmotnosť 1,14 kg

Cena: 33,79 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Podsvietenie, konštrukcia, anti-ghosting, Win Lock
- Žiadne makrá, ani prepínanie profilov, bez pokročilých funkcií

Hodnotenie:

Ergonómia: 70 %
Konštrukcia: 80 %
Funkcionalita: 40 %
Celkovo: 63 %

 

Zobrazit Galériu

Martin Praslička

Všetky autorove články
Hama uRage

1 komentár

Titulok nesmie byť prázdne reakcia na: Recenzia: Hama uRAGE CYBERBOARD

6.4.2017 10:04
plusom je urcite rozdelenie F sekcie na 3 casti - kedysi to bol dobry zvyk a da sa takto ovela rychlejsie najst konkretna klavesa.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať