Image
31.1.2019 0 Comments

Recenzia: HP OMEN Reactor 2VP02AA - Neobyčajná hráčska myš

Počítačová myš OMEN Reactor patrí medzi zariadenia, prostredníctvom ktorých si firma HP hľadá miesto na hráčskom trhu. Hneď v úvode však treba uviesť, že testovanú myšku si nemusí kúpiť iba hráč. Ide totiž o zariadenie, ktoré vie veľa ponúknuť aj ostatným používateľom. Jej veľmi slušné DPI, opierka zápästia a palca, no najmä jemné spínače ju predurčujú na využitie všade tam, kde sa ergonómia spája s presnosťou.

Konštrukcia
Myš je rovnako ako všetky zariadenia radu OMEN elegantnej čiernej farby s veľkým bledým logom OMEN, umiestneným na nastaviteľnej opierke zápästia. Jej výšku, resp. sklon možno nastaviť v piatich úrovniach posunutím aretačného tlačidla na pravej strane myšky. Pod opierkou je veľká kovová pružina červenej farby, ktorá je spolu s pevnou opierkou palca pravej ruky výrazným dizajnovým, ale aj ergonomickým prvkom tohto modelu. Spodná plocha myšky je mimoriadne rovná, s viacerými šmykľavými plôškami, zabezpečujúcimi jej hladký pohyb po rôznych povrchoch. Napriek tomu sa odporúča dokúpiť špeciálnu podložku OMEN, pomocou ktorej sa dá plnohodnotnejšie využiť jej vysoké DPI.

Prípojný kábel má dĺžku dva metre, koncovku USB Type-A, a čo je najdôležitejšie, je opletený kovovým pásikom. Ten bráni zamotávaniu kábla a navyše prispieva k hladkému pohybu myši po stole. Myška disponuje dvoma základnými tlačidlami (pravé je programovateľné M1), doplnenými o štandardné stredové koliesko (programovateľné tlačidlo M2). K štandardným tlačidlám sú ešte pridané programovateľné tlačidlá M3 a M4. Za stredovým kolieskom sa ďalej nachádza tlačidlo určené na zmenu DPI.

Funkcie
Funkcionalita ovládania pravej i ľavej strany je implementovaná priamo v operačnom systéme. Ani k tlačidlu na zmenu DPI netreba inštalovať dodatočný softvér, i v rámci OS Linux funguje automaticky. Čo robí tento model výnimočným, sú rovnako ako v prípade klávesnice opticko-mechanické spínače. Tlačidlá reagujú presne a rýchlo.

Práca s myšou bola bezproblémová. V ruke sedela dobre, pohyb po stole bol plynulý, tlačidlá rýchle a jemné. V OMEN Command Centre sa dajú nastaviť nadštandardné funkcie. V prvom rade detailné nastavenie RGB podsvietenia (statické/animované/závislé od použitého DPI). Vo všetkých troch prípadoch nastavujeme farbu podsvietenia stredového kolieska alebo farbu loga OMEN. Pri režime DPI dochádza k zmenám farieb na základe práve aktívneho DPI.

Farebné schémy používané počas animácií sú vopred definované, no systém umožňuje pripraviť si aj vlastnú schému. Druhá možnosť, ako využiť doplnkovú funkcionalitu myši, sú makrá, ktoré sa dajú priradiť k programovateľným tlačidlám M1 až M4. V rámci posledného bloku nastavení sa dá upravovať citlivosť myšky v rozsahu 400 – 16 000 DPI, vzorkovacia frekvencia v rozsahu 125 až 1000 Hz a tzv. vzdialenosť zdvihu myšky LiftOffDistance v dvoch úrovniach Low a High.

Verdikt
HP OMEN Reactor 2VP02AA je efektná herná myška, ktorej citlivosť a ergonómiu možno využiť nielen pri hraní hier.

Parametre:
Určená pre pravákov, opticko-mechanické spínače s reakčným časom 0,2 ms, výdrž 50 miliónov stlačení, RGB podsvietenie, kovový opletaný prípojný kábel dĺžky 2 m s USB Type-A, 4 programovateľné tlačidlá, optický senzor s rozlíšením až 16 000 DPI, tlačidlo na zmenu DPI, vzorkovacia frekvencia až 1 kHz, nastaviteľné LOD, nastaviteľná opierka zápästia, pevná opierka palca, rozmery: 123 × 80 × 42 mm, hmotnosť: 161 g

Cena: 49 EUR

Plusy a mínusy:

+ Vysoké DPI, citlivosť, rýchlosť tlačidiel, opierka na palec, nastaviteľná opierka zápästia
- Určená pre pravákov

Hodnotenie:
Konštrukcia: 98 %
Funkcionalita: 95 %
Použitie: 98 %
Celkovo: 97%

Zobrazit Galériu
Autor: Marek Sopko

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Arctic Z2-3D / Keď pôvodné stojany nestačia

15.07.2019 10:23

Možnosti polohovania monitorov LCD bývajú viac či menej obmedzené. Tak, ako ich kúpite, v lepšom prípade zvládnu zmenu výšky a pretočenie na vertikálne zobrazenie. Mnohé však končia iba pri miernom na ...

Recenzie

DJI Mavic 2 Pro + Smart Controller / Filmujte ako profesionál

11.07.2019 11:08

Spoločnosť DJI sa počas niekoľkých rokov prepracovala na špičku vo výrobe dronov a stabilizátorov obrazu a v súčasnosti jej sortiment uspokojí širokú škálu používateľov od začiatočníkov až po filmové ...

Recenzie

Sony Alpha A7 III / Full frame za dobrú cenu

11.07.2019 10:33

A7 III je minuloročná novinka a najnovší prírastok v rade full frame bezzrkadloviek Sony. Tieto prístroje sú hlavne medzi fotografmi veľmi obľúbené vďaka rýchlemu zaostrovaniu, výbornej stabilizácii a ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá