Image
31.1.2019 0 Comments

Recenzia: HP OMEN Reactor 2VP02AA - Neobyčajná hráčska myš

Počítačová myš OMEN Reactor patrí medzi zariadenia, prostredníctvom ktorých si firma HP hľadá miesto na hráčskom trhu. Hneď v úvode však treba uviesť, že testovanú myšku si nemusí kúpiť iba hráč. Ide totiž o zariadenie, ktoré vie veľa ponúknuť aj ostatným používateľom. Jej veľmi slušné DPI, opierka zápästia a palca, no najmä jemné spínače ju predurčujú na využitie všade tam, kde sa ergonómia spája s presnosťou.

Konštrukcia
Myš je rovnako ako všetky zariadenia radu OMEN elegantnej čiernej farby s veľkým bledým logom OMEN, umiestneným na nastaviteľnej opierke zápästia. Jej výšku, resp. sklon možno nastaviť v piatich úrovniach posunutím aretačného tlačidla na pravej strane myšky. Pod opierkou je veľká kovová pružina červenej farby, ktorá je spolu s pevnou opierkou palca pravej ruky výrazným dizajnovým, ale aj ergonomickým prvkom tohto modelu. Spodná plocha myšky je mimoriadne rovná, s viacerými šmykľavými plôškami, zabezpečujúcimi jej hladký pohyb po rôznych povrchoch. Napriek tomu sa odporúča dokúpiť špeciálnu podložku OMEN, pomocou ktorej sa dá plnohodnotnejšie využiť jej vysoké DPI.

Prípojný kábel má dĺžku dva metre, koncovku USB Type-A, a čo je najdôležitejšie, je opletený kovovým pásikom. Ten bráni zamotávaniu kábla a navyše prispieva k hladkému pohybu myši po stole. Myška disponuje dvoma základnými tlačidlami (pravé je programovateľné M1), doplnenými o štandardné stredové koliesko (programovateľné tlačidlo M2). K štandardným tlačidlám sú ešte pridané programovateľné tlačidlá M3 a M4. Za stredovým kolieskom sa ďalej nachádza tlačidlo určené na zmenu DPI.

Funkcie
Funkcionalita ovládania pravej i ľavej strany je implementovaná priamo v operačnom systéme. Ani k tlačidlu na zmenu DPI netreba inštalovať dodatočný softvér, i v rámci OS Linux funguje automaticky. Čo robí tento model výnimočným, sú rovnako ako v prípade klávesnice opticko-mechanické spínače. Tlačidlá reagujú presne a rýchlo.

Práca s myšou bola bezproblémová. V ruke sedela dobre, pohyb po stole bol plynulý, tlačidlá rýchle a jemné. V OMEN Command Centre sa dajú nastaviť nadštandardné funkcie. V prvom rade detailné nastavenie RGB podsvietenia (statické/animované/závislé od použitého DPI). Vo všetkých troch prípadoch nastavujeme farbu podsvietenia stredového kolieska alebo farbu loga OMEN. Pri režime DPI dochádza k zmenám farieb na základe práve aktívneho DPI.

Farebné schémy používané počas animácií sú vopred definované, no systém umožňuje pripraviť si aj vlastnú schému. Druhá možnosť, ako využiť doplnkovú funkcionalitu myši, sú makrá, ktoré sa dajú priradiť k programovateľným tlačidlám M1 až M4. V rámci posledného bloku nastavení sa dá upravovať citlivosť myšky v rozsahu 400 – 16 000 DPI, vzorkovacia frekvencia v rozsahu 125 až 1000 Hz a tzv. vzdialenosť zdvihu myšky LiftOffDistance v dvoch úrovniach Low a High.

Verdikt
HP OMEN Reactor 2VP02AA je efektná herná myška, ktorej citlivosť a ergonómiu možno využiť nielen pri hraní hier.

Parametre:
Určená pre pravákov, opticko-mechanické spínače s reakčným časom 0,2 ms, výdrž 50 miliónov stlačení, RGB podsvietenie, kovový opletaný prípojný kábel dĺžky 2 m s USB Type-A, 4 programovateľné tlačidlá, optický senzor s rozlíšením až 16 000 DPI, tlačidlo na zmenu DPI, vzorkovacia frekvencia až 1 kHz, nastaviteľné LOD, nastaviteľná opierka zápästia, pevná opierka palca, rozmery: 123 × 80 × 42 mm, hmotnosť: 161 g

Cena: 49 EUR

Plusy a mínusy:

+ Vysoké DPI, citlivosť, rýchlosť tlačidiel, opierka na palec, nastaviteľná opierka zápästia
- Určená pre pravákov

Hodnotenie:
Konštrukcia: 98 %
Funkcionalita: 95 %
Použitie: 98 %
Celkovo: 97%

Zobrazit Galériu
Autor: Marek Sopko

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: OKI C844dnw - Najmenšia farebná A3 tlačiareň na trhu vie tlačiť aj bannery

18.09.2019 00:00

V rámci produktovej rodiny OKI C800 sa tejto spoločnosti zameranej na tlač technológiou LED podarilo skĺbiť kompaktnosť s možnosťou tlače na formát A3 a tlače veľkoplošných bannerov a iných rozmerných ...

Recenzie

Recenzia: Rim Stones SE 7766 a SE 7765.01 - Dizajn na prvom mieste

15.09.2019 00:00

Firma Rim, ktorá sa špecializuje na výrobu kancelárskych stoličiek,  vytvorila novinku v podobe taburetiek rôznych tvarov, veľkostí a farieb.  Sú vytvorené prevažne do kancelárskych priestorov, no môž ...

Recenzie

Recenzia: Canon XF705 - Profesionál v každom smere

19.09.2019 00:00

Tip redakcie: Top produkt Kamery Canon dlhý čas odsúvali formát 4K videa na druhú koľaj, a ak ho aj niektorý model podporoval, dočkali sme sa prinajlepšom verzie 4K s maximálnou snímkovou frekvenciou ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019