Image
28.2.2019 0 Comments

Recenzia: Corsair M65 RGB Elite - Originál s extrémnymi 18 000 DPI

Púta sa seba pozornosť tak unikátnymi črtami, ako i mimoriadne vysokým rozlíšením snímača. Corsair s touto myšou mieri na Olymp.

Na prvý pohľad telo s rozšírenou opierkou na palec ešte zvláštne nevyzerá. Punc netradičnosti dodáva až hliníkový podvozok, ktorý sa smerom dozadu postupne zužuje. Zvrchu je, naopak, zadná časť najširšia, a tak medzi kovovou základňou a gripmi vznikajú zospodu pomerne veľké medzery. Takáto otvorená konštrukcia v kombinácii s prvotriednym spracovaním vytvára skvelý prvý dojem. Navyše keď je všetko skalopevné a povrchová úprava, najmä v prípade „pieskovaných“ gripov, prvotriedna. K tomu sa ponúka i možnosť prispôsobenia si hmotnosti v rozsahu 20 g (97 – 117 g), a to ešte môžete kalkulovať  s tým, či uberiete zozadu alebo spredu. Záleží na tom, ktoré závažia (ne)použijete.

Za pochvalu stojí i mäkký kábel a pozornosti nemôže uniknúť ani odstreľovacie tlačidlo pod palcom, ktoré je charakteristické pre túto myš. Pri jeho stlačení (a držaní) v hre prepína do režimu s nižším DPI, vďaka čomu sa pri mierení zníži citlivosť a na cieľ tak možno rýchlejšie a presnejšie zamieriť. Naozaj to funguje a na bojisku zvýhodňuje oproti protihráčom (testované v Battlefield V).

Jedinú výhradu mám k tomu, že myš vnucuje „claw grip“, keď má používateľ v miestach nad spínačmi tlačiť špičkami prstov. Na tradičnejší úchop s natiahnutými prstami, dotláčajúc tlačidlá bruškami, je táto myš doslova nevhodná. Jednak preto, že hlavné tlačidlá smerom ku koncom už nepríjemne perujú (a stisk je neistý), navyše v kombinácii s dlhšími prstami bude prikrátke i 116-milimetrové telo. Takže napriek tomu, že má M65 mnoho predpokladov i na profesionálne, respektíve neherné použitie, priľne zrejme iba k rukám hráčov.

Inak sú všade prémiové spínače Omron, na ktorých reakcie sa môžete spoľahnúť. Vyzdvihnúť treba i stabilné koliesko, ktoré sa vôbec nekýva do strán.

Hlavná hviezda večera je optický snímač Pixart PMW3391. Z komplexného pohľadu ide o to najlepšie, čo je dnes dostupné. Výbornú presnosť dosahuje už pri nízkych DPI (od 2000) a nijako nestráca ani pri konečných 18 000 DPI. Takéto vysoké rozlíšenie príde vhod najmä v zobrazovacích sústavách s viacerými monitormi 4K a podobne.

Porovnanie jemnosti pri kreslení v skicári. Rozdiel medzi 4000 DPI (vľavo) a 18 000 DPI (vpravo)

K špičke patrí i rýchly softvér Corsair iCUE. Aj keď funkčne je stále chudobnejší než konkurenčný Swarm (Roccat) či Synapse (Razer). Túto myš však nijako neobmedzuje, a pokiaľ bolo cieľom výrobcu zostrojiť jednoúčelovú myš na strieľačky z prvej osoby, podarilo sa mu to na výbornú.

Perfektná myš, ktorá by nemala uniknúť hráčom FPS.“

Plusy/mínusy

+ Špičkový snímač s vysokým rozlíšením, hmotnostné prispôsobenie, pevná konštrukcia, skvelá ergonómia, odolný povrch, príjemný na dotyk, regulovateľné osvetlenie RGB
- Optimalizovaní na jeden typ držania - jednoúčelovosť

Cena: 75 EUR

Hodnotenie:

Ergonómia: 90 %
Vyhotovenie: 90 %
Funkcionalita: 95 %
Optika: 100 %

Celkovo: 89 %

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie 2

Recenzia: Samsung QE65Q90R - Vlajkový QLED s brilantným obrazom

25.06.2019 00:00

Produktová rodina nových QLED televízorov od Samsungu Q90R zahŕňa viac modelov. Ako vyplýva z číselného označenia, na testovanie som mal k dispozícii model s uhlopriečkou obrazovky 65 palcov. Koncepci ...

Recenzie

MSI GTX 1650 Gaming X: Tichá a hlavne úsporná grafika

20.06.2019 13:05

NVIDIA v rýchlom tempe vydáva jednu grafickú kartu za druhou. Najčerstvejšia GTX 1650 však zostane nejaký čas na dne low-endu a bude najlacnejším modelom v ponuke „zelených“. Na rozdiel od GTX 1660 a ...

Recenzie

MSI Infinite S: Malý počítač na veľké akcie

20.06.2019 12:58

O tom, že i herné desktopy môžu byť spratné zariadenia, sem-tam píšeme. A extra priestor na miniaturizáciu je najmä pri hotových návrhoch na mieru, ako je i koncept Infinity S. Ten má objem iba desať ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá