Recenzia: CorelDRAW Graphics Suite 2019 - Corel dobíja ďalšie platformy

0

Softvér Corel Draw pozná asi každý grafik, už 30 rokov patrí k štandardu na trhu, a pokiaľ nepracujete s jeho najväčším konkurentom Adobe Ilustrator, najskôr používate práve Corel Draw. Počas 30 rokov, čo je na trhu, vyrástol z jednoduchého vektorového grafického editora na monumentálnu súpravu nástrojov, s ktorou zvládnete akúkoľvek prácu od jednoduchej tvorby textových nápisov cez kreslenie a maľovanie pomocou tabletu, úpravu fotografií až po grafiku s využitím 3D modelov. Počas celej svojej histórie bol pre Corel domácim prostredím jedine Windows. Vo svojej tridsiatke sa však vydáva na cestu na ďalšie platformy.

Súprava CorelDRAW Graphics Suite 2019 je po prvýkrát dostupná aj pre Mac OS a prichádza aj s novou webovou aplikáciou CorelDRAW.app. Tá je určená na jednoduchú tvorbu grafických návrhov na cestách a budú ju obsahovať obe verzie CorelDRAW Graphics Suite – pre Windows aj Mac OS. Túto novú webovú aplikáciu, ktorá dopĺňa pracovné postupy pri tvorbe grafických návrhov, môžete použiť na prístup k súborom CorelDRAW uloženým v cloude, pridávanie poznámok a prvkov návrhu alebo na začatie nového projektu na ľubovoľnom zariadení.

Súprava CorelDRAW Graphics Suite 2019 prichádza na Mac v novom prostredí, navrhnutom špecificky pre tento OS. Prináša tak celú paletu nástrojov, ktoré sú dôverne známe používateľom z verzie pre Windows. Rovnako ako v systéme Windows nájdete v súprave CorelDRAW Graphic Suite 2019 aplikáciu CorelDRAW na vektorovú grafiku, ilustrácie a sadzbu, aplikáciu Corel PHOTO-PAINT na úpravu fotografií, Corel Font Manager na indexovanie a organizáciu knižníc písiem, AfterShot 3 HDR na spracovanie súborov vo formáte RAW aj novú aplikáciu CorelDRAW.app na vzdialený prístup ku grafickým nástrojom a veľa ďalšieho.

Prostredie na vektorové kreslenie poskytuje rovnaké pocity ako pri kreslení na papier v aplikácii LiveSketch, ktorá je prvým nástrojom na vektorovú grafiku v odbore využívajúcim neurónové siete. Vďaka nim umožňuje inteligentnú interpretáciu ťahov pri kreslení od ruky, ich úpravu a kombinovanie s existujúcimi vektorovými krivkami. Môžete tak veľmi jednoducho skicovať aj kresliť zložité vektorové tvary priamo na zariadení s perom.

Súprava obsahuje aj podporu tmavého režimu Mac OS Mojave a Touch Baru na MacBooku Pro. Nezabudlo sa však ani na verziu pre Windows a tu súprava CorelDRAW Graphics Suite 2019 prináša viacero noviniek:

• Ukotviteľný panel Objekty: Úplne prepracovaný ukotviteľný panel Objekty ponúka priamu kontrolu nad štruktúrou dokumentu a rýchly prístup k jeho prvkom umožňujúci zrýchlenie projektov.
• Nedeštruktívne efekty: V programe CorelDRAW môžete používať a upravovať efekty a experimentovať s nimi pri vektorových aj rastrových objektoch, to všetko bez zmien pôvodného obrázka alebo objektu.
• Pracovné postupy presné na pixel: Umožňuje zarovnanie pixelovej mriežky k okraju stránky, aby exportovaná grafika mala ostré okraje, pribudlo nové tlačidlo Zarovnať k pixelovej mriežke na jednoduché opravy tvarov.
• Moderné šablóny: Vďaka širokej škále nových profesionálne navrhnutých šablón dostupných v prepracovanom dialógovom okne Nový zo šablóny môžete vždy dodať profesionálne výsledky. Šablóny sa dajú ľahko prispôsobiť a vytvoriť jedinečné návrhy.

Okrem úplných noviniek bol zlepšený vzhľad, výkon aj používateľské rozhranie na ľahšiu navigáciu a zvýšenie produktivity. Skrátil sa čas spustenia a nahrávania dokumentov, zrýchlilo sa vykresľovanie grafiky a ďalšie.

Súpravu CorelDRAW Graphics Suite 2019 môžete kúpiť s trvalou licenciou bez ďalších poplatkov alebo vo forme predplatného. V čase jeho platnosti máte prístup k najnovším verziám softvéru. Výhodné je to, že keď aplikáciu nepotrebujete, predplatné môžete zrušiť. Na stránke výrobcu je navyše dostupná 15-dňová plnofunkčná verzia softvéru na vyskúšanie.

Súpravy CorelDRAW Graphics Suite 2019 pre Windows a CorelDRAW Graphics Suite 2019 pre Mac sú teraz dostupné v slovenčine, angličtine, nemčine, taliančine, francúzštine, španielčine, brazílskej portugalčine, holandčine, poľštine, ruštine, zjednodušenej čínštine, tradičnej čínštine, turečtine a japončine. Cena úplnej verzie každej zo súprav je 699 eur. Registrovaní používatelia ktorejkoľvek predchádzajúcej verzie balíka CorelDRAW Graphics Suite môžu získať upgrade na súpravu pre Windows za 349 eur (neplatí pre verzie NFR, OEM a Academic). Ročné predplatné je 239,40 eura, čo je 19,95 eura mesačne.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
web dizajn grafika Digital dáta intenet app aplikácia softver Windows Apple MacBook notebook pocitac Microsoft

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať