Image
25.3.2019 0 Comments

Recenzia: Canon Pixma TS705 - Menšie rozmery a viac funkcií

Novinka od Canonu je najmenšia atramentová tlačiareň s piatimi atramentmi v ponuke výrobcu. Pixma TS705 mieri predovšetkým k domácim používateľom, ale využitie nájde aj v malých kanceláriách. 

Oproti staršiemu modelu PIXMA iP7250 je novinka až o 18 % menšia a prichádza s množstvom zmien. Tá hlavná je bohatá konektivita, ktorá zahŕňa USB, eternet 10/100 Mb/s aj Wi-Fi, vďaka čomu tlačiareň podporuje spoluprácu s hlasovými asistentmi Amazon Alexa a Google Home aj tlač a skenovanie zo smartfónov. Na zlepšenie produktivity hlavne pri použití vo firme sú užitočné dva zásobníky papiera na 250 a 100 listov.

Podávač papiera je dvojcestný, predný využijete hlavne na bežné papiere A4, zadný si poradí so všetkými druhmi papiera vrátane matného aj lesklého, a to od veľkosti 8,9 × 8,9 cm až po formát A4. Veľa používateľov poteší aj tlač na CD médiá, ktorú Canon ponúka ako jeden z mála. Tlačiareň využíva päť samostatných atramentov, k základným CMYK je pridaná čierna pigmentová. To zabezpečuje kvalitnejšiu tlač fotiek s jemnejšími odtieňmi sivej, ale aj veľmi kvalitnú tlač dokumentov i v úspornom režime. Oddelené zásobníky umožňujú meniť iba farbu, ktorá sa skutočne minula. V ponuke sú aj voliteľné atramentové kazety XL a XXL, ktoré zabezpečia viac výtlačkov pri menších výdavkoch za atrament.

Ovládanie je možné priamo pomocou 8 tlačidiel na prednom paneli, kde je umiestnený aj dvojriadkový LCD displej. Dobrý nápad, žiaľ, displej nie je podsvietený, a ak nemáte tlačiareň natočenú proti oknu alebo inému zdroju svetla, veľa na ňom neuvidíte. Takže nakoniec aj tak budete všetko ovládať cez rozhranie v PC. Tlačiareň, samozrejme, umožňuje priamu tlač zo smart zariadení prostredníctvom Wi-Fi, pomocou aplikácie Canon PRINT, ktorá je k dispozícii pre operačné systémy iOS a Android. Aplikácia umožňuje mobilom naskenovať dokument a previesť ho do formátu PDF alebo ho priamo vytlačiť. Vďaka tomu môžete vlastne tlačiareň využívať aj ako kopírku. 

Používatelia majú prístup aj k službe PIXMA Cloud Link, a tak môžu tlačiť dokumenty aj fotografie z rôznych cloudových služieb, ako napríklad Facebook, Instagram, Google Drive či Dropbox. PIXMA TS705 je takisto kompatibilná s technológiami AirPrint (iOS) a Mopria (pre Android), ktoré umožňujú priamu tlač zo smart zariadení bez nutnosti využívať špeciálne aplikácie. Na znižovanie nákladov a ochranu životného prostredia ponúka tlačiareň možnosť automatického zapnutia a vypnutia, ktoré možno nastaviť podľa pracovného času alebo podľa potrieb členov domácnosti, ako aj automatickú duplexnú tlač na úsporu papiera.

Hlavne pre domácich používateľov je určená aplikácia Easy-PhotoPrint Editor, ktorá umožňuje personalizovanú tlač fotografií, vlastných upravených kalendárov, koláží alebo samolepiek. Tie sa dajú tlačiť na množstvo typov médií vrátane materiálov s magnetickým podložím, odnímateľných samolepiek a fotografického papiera štvorcového formátu 8,9 × 8,9 cm. Trochu uletená špecialita je aplikácia Canon Nail Sticker Creator s viac ako 200 šablónami na tlač vlastných nálepiek na nechty. 

Tlačiareň som testoval s eternetovým pripojením. Príjemné prekvapenie bola veľmi rýchla inštalácia bez potreby akýchkoľvek nastavení. Po pripojení tlačiarne a inštalácii ovládača celý proces prebehol iba s výberom toho, aké pripojenie chcem. To považujem práve pri domácich zariadeniach za veľmi dôležité. Tlačiareň si bez problémov poradila s obojstrannou automatickou tlačou aj s tlačou fotiek. Na test kancelárskej tlače som používal papiere HP Colorlok. Čierna aj farebné tlač je v štandardnom režime výborná, písmo je veľmi dobre vykreslené a ostré.

Grafika má dostatočnú farebnosť a ostrosť. V kvalite konceptu sú farby bledšie, ale písmo zostáva veľmi dobre čitateľné a ostré. Ani pri väčších plochách sa neprejavujú žiadne artefakty alebo páskovanie. Pri nastavení vysokej kvality je tlač vynikajúca, farby sú živé a písmo ostré a výrazné. Tlač fotografií je možná bezokrajovo až do formátu A4. Tlač na špeciálne fotopapiere vyhovuje vysokým nárokom na domáce použitie. 

Verdikt: Výborná tlačiareň na doma aj do kancelárie s množstvom funkcií, kvalitnými výstupmi a malými rozmermi.

Špecifikácie: 
Rozlíšenie tlače až 4800 × 1200 dpi, technológia tlače: 5 samostatných atramentových kaziet (pigmentový čierny, čierny, azúrový, purpurový, žltý), atramenty ChromaLife100, bezokrajová tlač 10 × 15 asi 21 sekúnd, bezokrajová tlač na formáty A4, Letter, 20 × 25 cm, 13 × 18 cm, 10 × 15 cm, 13 × 13 cm, 8,9 × 8,9 cm, 10 × 10 cm, automatická obojstranná tlač A4, A5, B5, Letter, potlač CD, zadný zásobník 20 listov fotopapier alebo 100 listov kanc. papier, predný zásobník 250 listov, viacúčelový zásobník: vytlačiteľné nálepky na nechty (NL-101)/1, potlačiteľné disky CD, DVD alebo Blu-ray, pripojenie USB, eternet 10/100, Wi-Fi IEEE802.11 b/g/n/a 2,4 GHz, hmotnosť asi 5,4 kg, rozmery 372 × 365 × 158 mm

Cena: 74,90 EUR

+ Kvalita tlače, automatický duplex, potlač CD, bezokrajová tlač do A4
- Ťažko čitateľný displej

Hodnotenie: 
Kvalita tlače: 90
Rýchlosť: 75
Výbava: 95
Ovládanie: 90
Vyhotovenie: 90
Celkovo: 88

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

MSI Clutch GM30 / Obojručná, pevná a osvetlená

04.12.2019 12:40

Ergonómia myši je symetrická, to znamená, že sa nebude priečiť ani v rukách ľavákov. Tým budú sprava chýbať iba bočné tlačidlá nad palcom, ktoré sú dostupné len pre pravákov. Rozmerovo je Clutch GM30 ...

Recenzie 1

Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G / Radeon, ktorý deklasuje GeForce

04.12.2019 10:43

Medzi konkurujúcimi si grafickými kartami panuje zvláštna situácia. Je ťažké proti sebe do priameho porovnania postaviť také modely, aby proti výberu nemali výhrady ani AMD, ani NVIDIA. Na náš októbro ...

Recenzie

NVIDIA RTX 2080 Super Founders Edition / Highendové GPU Turing na doraz

04.12.2019 10:32

GeForce RTX 2080 Super je najvýkonnejšia grafika z rodiny Super, v rámci ktorej NVIDIA poodomykala niekoľko blokov (SM) s výpočtovými jednotkami. V tomto prípade „iba“ dva (pripomeňme si, že RTX 2060 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá