Image
18.9.2017 0 Comments

Recenzia: BML IP kamera – otáčajúca sa bezpečnostná kamera do interiéru

Ste na dovolenke či návšteve, prípadne v práci a zrazu si spomeniete, že ste možno zabudli zavrieť okno či azda nechali pootvorené dvere na terasu? Niečo také vie poriadne pokaziť a aj výrazne skrátiť váš pobyt mimo domu. V takomto prípade by sa vám určite zišla možnosť skontrolovať si váš príbytok na diaľku.

Firma BML vydala súpravu na zabezpečenie domácnosti, ktorá obsahuje aj otáčajúcu sa IP kameru so senzorom pohybu. Kameru možno pripojiť cez kábel LAN alebo Wi-Fi do siete a následne máte domácnosť pod dohľadom pomocou aplikácie vo vašom smartfóne.

V balení prichádza aj držiak, pomocou ktorého môžete kameru pripevniť na stenu. Inštalácia je jednoduchá a  podarilo sa ju bezproblémovo pripojiť k aplikácii hneď na prvýkrát. Vďaka pohyblivej hlavici sa kamera môže na diaľku otáčať vodorovne aj zvisle okolo svojej osi. Možno ju ovládať pomocou aplikácie, ktorá  funguje nielen na smartfónoch a tabletoch, ale je dostupná aj verzia pre PC.

Jednotlivé polohy kamery sa dajú nakonfigurovať tak, aby kamera sledovala automaticky len tie body, ktoré chceme, napríklad dvere a okná v miestnosti. Veľmi kladne hodnotím infračervené LED diódy, ktoré umožňujú kamere vidieť aj v noci, a funkciu pre-recording.  Tá zachytí sledovanú oblasť aj pár sekúnd pred detekciou pohybu. Na zadnej strane sa nachádza slot na kartu microSD, na ktorú možno nahrávať. Kamera je vybavená aj obojsmerným audiom, takže cez ňu môžete komunikovať.

Verdikt:
Jediné, čo by sa dalo vytknúť kamere, je jej veľkosť a pomalšie otáčanie hlavy. Inak ide o naozaj slušnú interiérovú bezpečnostnú kameru za dobrú cenu.

Parametre:
Snímač: 720P 1.0M CMOS, systém: PAL/NTSC, rozlíšenie: PAL/NTSC, snímková frekvencia: 25 fps, zhotovenie snímok: áno, nočné videnie: 11 IR LED Diód (dosah 10 m), reproduktor: integrovaný, mikrofón: integrovaný, karta microSD: max. 64 GB, technológie pripojenia: Wi-Fi, eternet, podporovaný systém: iOS, Android, PC, rozmery (š × v × h): 111 × 128 × 126 mm

Cena: za celú súpravu BML HomeSet 110 € (obsahuje IP kameru, 2× magnetický senzor na dvere, dymový senzor a pohybový senzor)

Plusy a Mínusy:

+ Jednoduché nastavenie, dobrý obraz aj v noci, otáčajúca hlava
- Veľkosť, pomalšia reakcia otáčania cez aplikáciu

Hodnotenie:

 Dizajn:  ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■  100 %
 Funkcionalita:  ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■  90 %
 Aplikácia:  ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■  100 %

Celkovo: 90 %

 

 
 

 

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: Najtenší 5TB prenosný externý disk WD My Passport

13.12.2019 00:12

Veľkú kapacitu tohoto kompaktného externého disku ocenia hlavne majitelia notebookov a predovšetkým ultrabookov s SSD diskami. Ich výrobcovia boli nútení urobiť kompromis medzi kapacitou a cenou, takž ...

Recenzie

Budúcnosť atramentovej tlače

10.12.2019 10:08

Špeciálny projekt Tieto tlačiarne po prvýkrát uviedla na trh spoločnosť Epson pod názvom EcoTank v roku 2010 v Indonézii. Odvtedy boli predstavené na trhoch vo viac ako 150 krajinách a regiónoch. Na ...

Recenzie

Kvalitné dizajnové bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 na šport, prechádzky a cestovanie

07.12.2019 00:13

Elegantný a zároveň minimalistický dizajn a špičkové technológie sú hlavnými atribútmi nových bezdrôtových slúchadiel od Huawei patriacich do kategórie true wireless s aktívnym tlmením hluku okolia. T ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá