Image
18.9.2017 0 Comments

Recenzia: BML IP kamera – otáčajúca sa bezpečnostná kamera do interiéru

Ste na dovolenke či návšteve, prípadne v práci a zrazu si spomeniete, že ste možno zabudli zavrieť okno či azda nechali pootvorené dvere na terasu? Niečo také vie poriadne pokaziť a aj výrazne skrátiť váš pobyt mimo domu. V takomto prípade by sa vám určite zišla možnosť skontrolovať si váš príbytok na diaľku.

Firma BML vydala súpravu na zabezpečenie domácnosti, ktorá obsahuje aj otáčajúcu sa IP kameru so senzorom pohybu. Kameru možno pripojiť cez kábel LAN alebo Wi-Fi do siete a následne máte domácnosť pod dohľadom pomocou aplikácie vo vašom smartfóne.

V balení prichádza aj držiak, pomocou ktorého môžete kameru pripevniť na stenu. Inštalácia je jednoduchá a  podarilo sa ju bezproblémovo pripojiť k aplikácii hneď na prvýkrát. Vďaka pohyblivej hlavici sa kamera môže na diaľku otáčať vodorovne aj zvisle okolo svojej osi. Možno ju ovládať pomocou aplikácie, ktorá  funguje nielen na smartfónoch a tabletoch, ale je dostupná aj verzia pre PC.

Jednotlivé polohy kamery sa dajú nakonfigurovať tak, aby kamera sledovala automaticky len tie body, ktoré chceme, napríklad dvere a okná v miestnosti. Veľmi kladne hodnotím infračervené LED diódy, ktoré umožňujú kamere vidieť aj v noci, a funkciu pre-recording.  Tá zachytí sledovanú oblasť aj pár sekúnd pred detekciou pohybu. Na zadnej strane sa nachádza slot na kartu microSD, na ktorú možno nahrávať. Kamera je vybavená aj obojsmerným audiom, takže cez ňu môžete komunikovať.

Verdikt:
Jediné, čo by sa dalo vytknúť kamere, je jej veľkosť a pomalšie otáčanie hlavy. Inak ide o naozaj slušnú interiérovú bezpečnostnú kameru za dobrú cenu.

Parametre:
Snímač: 720P 1.0M CMOS, systém: PAL/NTSC, rozlíšenie: PAL/NTSC, snímková frekvencia: 25 fps, zhotovenie snímok: áno, nočné videnie: 11 IR LED Diód (dosah 10 m), reproduktor: integrovaný, mikrofón: integrovaný, karta microSD: max. 64 GB, technológie pripojenia: Wi-Fi, eternet, podporovaný systém: iOS, Android, PC, rozmery (š × v × h): 111 × 128 × 126 mm

Cena: za celú súpravu BML HomeSet 110 € (obsahuje IP kameru, 2× magnetický senzor na dvere, dymový senzor a pohybový senzor)

Plusy a Mínusy:

+ Jednoduché nastavenie, dobrý obraz aj v noci, otáčajúca hlava
- Veľkosť, pomalšia reakcia otáčania cez aplikáciu

Hodnotenie:

 Dizajn:  ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■  100 %
 Funkcionalita:  ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■  90 %
 Aplikácia:  ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■  100 %

Celkovo: 90 %

 

 
 

 

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: Spoločník na cesty: Panasonic RP HTX90N

02.08.2019 09:35

Spoločnosť Panasonic má v portfóliu viacero typov slúchadiel, miniatúrnych do uší aj veľkých uzatvorených. Testovaná novinka patrí medzi druhé menované a nahrádza starší model HTX80B. Dizajn zostáva v ...

Recenzie

Arctic Z2-3D / Keď pôvodné stojany nestačia

15.07.2019 10:23

Možnosti polohovania monitorov LCD bývajú viac či menej obmedzené. Tak ako ich kúpite, v lepšom prípade zvládnu zmenu výšky a pretočenie na vertikálne zobrazenie. Mnohé však končia iba pri miernom nak ...

Recenzie

Recenzia: DJI Mavic 2 Pro + Smart Controller / Filmujte ako profesionál

01.08.2019 00:00

Spoločnosť DJI sa počas niekoľkých rokov prepracovala na špičku vo výrobe dronov a stabilizátorov obrazu a v súčasnosti jej sortiment uspokojí širokú škálu používateľov od začiatočníkov až po filmové ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá