Image
30.5.2017 0 Comments

Recenzia: Asus ROG Strix Impact – vysvietený elegán

Súčasťou nevyhnutnej výbavy každého hráča je kvalitná myš. Asus ROG Strix Impact ocenia najmä milovníci jednoduchého dizajnu. Tento kúsok má matný povrch odolný proti potu, po bokoch a na koliesku zaujímavý dojem dotvára nenápadný mayský vzor. Jemný sklon chrbta myšky poskytuje pohodlné uchopenie, ľahko sa s ňou manévruje a v rámci klikania je pohotová. Symetrické vyhotovenie je vhodné pre pravákov i ľavákov. Veľkosťou sa zaraďuje skôr medzi menšie herné myši - bez kábla má totiž hmotnosť len 91 gramov. Pokiaľ máte skúsenosť s nepríjemne polámaným či pokrúteným káblom, v prípade tohto produktu sa netreba obávať, výrobcovia ho vybavili odolným pogumovaným káblom s nízkym trením.

Ocenili sme aj teflonové klzné plochy, tzv. klzáky. Slúžia na zníženie trenia medzi myšou a plochou, po ktorej sa pohybuje. Dôležité je aj umiestnenie teflonových podložiek - keďže ťažisko je pre tlak dlane umiestnené v zadnej časti zariadenia, najväčšiu plochu by mali klzáky pokrývať práve na spodnej strane zadnej časti. Asus Rog Strix Impact takto využíva tri teflonové plôšky, čím umožňuje ľahší posun po podložke.

Na prvý pohľad nás upútalo podsvietené logo na vrchnej strane zariadenia, ktorému prostredníctvom technológie Aura Sync možno priradiť až štyri svetelné režimy: statický, reakčný (reaguje na kliknutie), "dýchajúci" (zosilnenie a následné zoslabnutie jednej vybranej farby) a farebný cyklus. Takisto možno efekty RGB synchronizovať s ďalším hardvérovým príslušenstvom značky Asus (kompatibilným s technológiou Aura).  

Na stránke výrobcu je dostupný prehľadný ovládací softvér ROG Armoury, na ktorého použitie nie je potrebná registrácia. Ovládač zariadenia ponúka aj možnosť prednastaviť dve hodnoty citlivosti senzora z rozsahu 50 - 5000 dpi. Pod prepínačom dpi sa nachádza svetelná dióda indikujúca, akú citlivosť práve používame (defaultne svieti pri 400 dpi a vypnutý režim prislúcha hodnote 1600 dpi). Táto funkcia sa nám osvedčila najmä pri hraní hier FPS, keď stačil jeden krátky pohľad a bolo jasné, aká citlivosť je aktuálne nastavená. Hráčov rovnako poteší nastavenie obnovovacej frekvencie v rozmedzí 125 – 1000 Hz a zmena latencie tlačidiel. V prípade 1000 Hz je teda oneskorenie medzi hrou a kurzorom nepostrehnuteľné, myška sa pohybuje plynulo.

Čo sa týka negatív tohto polohovacieho zariadenia, azda najväčšie mínus je absencia akýchkoľvek prídavných tlačidiel, takže môžete zabudnúť na funkciu späť/dopredu pri používaní webového prehliadača alebo iné "zlepšováky", na ktoré ste pri hraní či práci zvyknutí. Keďže pri vybaľovaní zo škatule sme nanašli ovládače k myške, museli sme si ich nainštalovať z oficiálnej stránky výrobcu. Softvér ovládača ponúka uloženie len jedného profilu nastavenia, a hoci sa dajú vytvárať makrá pre jednotlivé tlačidlá, v danom prípade je to viac-menej nevyužiteľné (okrem prepínača dpi bolo pre nás ťažké nájsť tlačidlá, ktorých funkcionalita by nám pri bežnej práci s PC nechýbala). Chýbala nám aj opierka palca/malíčka či možnosť pridať závažia a zvýšiť tak hmotnosť myšky. Sklamaní budú zrejme aj používatelia s veľkými dlaňami, keďže im nemusí vyhovovať menej robustné telo myšky, vhodné skôr do stredne veľkej ruky.

Verdikt
Kvalitné senzory ROG Strix Impact s citlivosťou až 5000 dpi plne postačia pri hraní akejkoľvek hry. Obnovovacia frekvencia je rovnako vyhovujúca, oceňujeme veľmi pohodlné ovládanie myši, čo je citeľné najmä pri klikaní. Bonusom je jej dizajn a vyhotovenie, pri kúpe však treba zvážiť, či si vystačíme bez prídavných tlačidiel a opierky prstov.

Parametre:

•  Kábel USB 2.0, typ: optická, ovládanie: tri tlačidlá, rozlíšenie: až 5000 dpi, rozmery 62 × 36 × 115 mm, hmotnosť 112 g

Cena: od 48 EUR

Plusy, mínusy:

+ Kvalitné vyhotovenie, pohodlné ovládanie, dizajn, jednoduchý a prehľadný ovládací softvér
- Žiadne prídavné tlačidlá, bez opierky prstov

Hodnotenie:

Ergonómia: 80 %
Dizajn: 90 %
Funkcionalita: 70 %
Celkovo: 93 %
 

 

 

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie 1

Recenzia: Huawei Y6 Prime: Štýlový spoločník s výbornou cenovkou

01.08.2018 00:10

Rad Y od Huawei sa od svojho počiatku zameriava na zariadenia, ktoré držia cenovku naozaj nízko, aby boli dostupné mladým používateľom (Y v názve odkazuje na slovo young, teda mladý). Keď je kov z pl ...

Recenzie

Navitel RE900: Navigátor aj kamera v jednom

25.07.2018 11:46

Multifunkčný prístroj 2v1, kombinujúci funkciu záznamovej kamery do auta s GPS navigáciou. Navitel RE900 vyzerá na prvý pohľad ako typická automobilová navigácia. Telo má z pogumovaného plastu, a pre ...

Recenzie

Keď máte na skrinku nízky rozpočet

15.07.2018 13:29

Lacné skrinky bývajú sprevádzané rôznymi nedostatkami a ich konštrukcie sú plné kompromisov. Vyčarovať z minima maximum je vždy umenie a aj v tomto prípade to ide každému výrobcovi inak. Niektorí však ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button