SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Recenzia: Acer Predator Thronos - Futuristický kokpit pre ultimátnych hráčov

3

Klasická procesná schéma z izby či kútika náruživého hráča – usadnutie do štýlového kresla na kolieskach a zasunutie sa aj s kreslom čo najtesnejšie k stolu, úprava výšky kresla, posunutie klávesnice do najergonomickejšej polohy... Toto všetko patrí nenávratne do minulosti. Toľko zbytočnej fyzickej aktivity, o staromódnom dizajne herného kútika ani nehovoriac. 

Herná divízia Acer už predstavila niekoľko produktov, ktorých primárny účel je upútať pozornosť na produktovú rodinu Predator, a Thronos do tejto kategórie rozhodne patrí. Nie je ľahké vymyslieť pre toto zariadenie výstižné pomenovanie. Pojem motorizované herné kreslo ani zďaleka nevystihuje komplexnosť a monumentálnosť Thronosu. Pri pohľade zvnútra sa ponúka názov herný kokpit alebo herná jaskyňa, niektorým hráčom by sa možno najviac páčilo pomenovanie hráčsky brloh, pri pohľade zvonku je asi najvýstižnejšie pomenovanie herný trón.

Ak odmyslíme cenu a u mnohých oprávnené námietky, že Thronos odbremení hráča sediaceho dlhé hodiny v kresle ešte aj o tie nepatrné pohybové aktivity súvisiace s usadením do kresla, má toto zariadenie už len samé výhody. Na prvý pohľad vás zaujme veľkosť, ale pre hráčov, ktorí nemajú na hranie k dispozícii vlastnú miestnosť, zaberie Thronos paradoxne menej priestoru v obývačke než klasický stôl s kreslom. Kreslo je umiestnené v oblúkovitej konštrukcii na masívnom podstavci.

Oblúk má vyrezané ornamentové vzory, ktoré sú farebne podsvietené, a podsvietené je aj logo Predator na koncovej časti oblúka medzi monitormi. Ornamenty na oblúku evokujú vzory na tele škorpióna, preto sa oblúk označuje  Scorpion Arch. Ovládací panel kresla je integrovaný do pravej opierky. Na ovládanie farieb a rytmu blikania podsvietenia slúži samostatný ovládač. V rámci už spomínaného oblúka, ktorý je dominantným dizajnovým aj funkčným prvkom, možno kreslo sklápať v rozsahu až 140°.

Tlačidlo inicializujúce sklopenie kresla s hráčom do takmer ležiacej polohy má označenie „zero gravity“. Toto označenie je výstižné, presne v takejto polohe sú kozmonauti pri štarte kozmických lodí. Počas sklápania kresla sa zároveň na pantografickej konštrukcii vysúva podložka pod nohy, takže v sklopenej polohe hráč takmer leží. 

Jediným tlačidlom aktivujete prispôsobenie kresla, aby sa doň mohol hráč pohodlne usadiť. Smerom nahor sa odklopí oblúková konzola, na konci ktorej je upevnená trojica 27-palcových monitorov Predator Z271U so 4K rozlíšením, obnovovacou frekvenciou 144 Hz, technológiou G-SYNC s rozlíšením WQHD (2560 × 1440), a zároveň sa smerom do strany odklopí stolík s klávesnicou.

Po usadnutí sa monitory priklopia, čím oddelia hráča od vnemov okolitého sveta, a prisunie sa klávesnica. K ergonomickému komfortu prispieva aj možnosť nastavenia úrovne hmatovej spätnej väzby Deep Impact. Aby majitelia Thronosov nemuseli čakať, kým vývojári hier pridajú do svojich produktov haptickú spätnú väzbu pre kreslo, sú vibrácie, ktoré hráč cíti prostredníctvo kresla, odvodené od sprievodného zvuku hry. Prakticky celým telom tak ucítite nielen vibrácie pri streľbe, ale aj v prípade, ak hráč zakrádajúci sa zradným terénom v absolútnom tichu stúpi na vetvičku.

Na reprodukciu zvuku počas hry sa využívajú slúchadlá. Trojica zaoblených monitorov vytvára pred hráčom takmer 140° panorámu s celkovým rozlíšením 7680 × 1440. Panel monitorov zároveň hráča oddelí od zvyšku miestnosti, takže sa ocitne v pomyselnej jaskyni, v ktorej ho nič nebude rušiť a môže sa naplno sústrediť na hranie.

Technické parametre
Vonkajšie rozmery 160 × 100 × 174 cm, hmotnosť kresla 180 kg, príkon kresla 180 W

Cena: Samotné kreslo stojí 9000 EUR, s úplnou výbavou vrátane monitorov a herného počítača Orion sa cena vyšplhá na 14 900 EUR

Motorizované herné kreslo je typ produktu, ktorého funkcie sa len ťažko dajú opísať, preto sme pripravili video ukazujúce jeho fungovanie:

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Acer pocitac Gaming hry zabava gamer monitor displej

3 komentáre

Viete Potvrdiť tú cnu čo tvrdíte ? reakcia na: Recenyia: Acer Predator Thronos - Futuristický kokpit pre ultimátnych hráčov

13.1.2020 07:01
Uvádzate v článku určité ceny chcel by som vedieť Kam ste k nim prišiel na stránkach acer.com je pre slovenský trh určená cena 18 990 eur.
Ak viete o lepších cenách poprosím keby ste uviedol zdroj ceny.
Reagovať

A co lavaci? reakcia na: Recenyia: Acer Predator Thronos - Futuristický kokpit pre ultimátnych hráčov

6.5.2019 01:05
Je tento system vhodny aj pre lavakov?
Reagovať

RE: A co lavaci? reakcia na: A co lavaci?

6.5.2019 07:05
Nad tým som sa nezamýšľal, ale dobrou analógiou by mohlo byť auto. Ani autá sa nevyrábajú pre ľavákov a predsa na nich ľaváci jazdia. Ovládací panel mechanizmov kresla zvládne obslúžiť aj nedominantná ruka a klávesnicu a iné ovládače na pultíku si každý usporiada tak ako mu najlepšie vyhovuje
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať