Image
19.3.2019 0 Comments

Recenzia: AVACOM HomeRay S10 - Skúste to bez drôtov

Bezdrôtové nabíjanie na vlajkových lodiach s Androidom nájdete už niekoľko rokov a podporujú ho už aj novšie modely Apple. Najrozšírenejší štandard je v tomto smere Qi. Keďže staršie modely s týmto štandardom už možno dostať vo výpredajoch na zaujímavé ceny a nájdete ho aj v niektorých modeloch strednej triedy, so zvýšeným dopytom pribúda aj nabíjačiek, ako je testovaný model AVACOM HomeRay S10.

Hlavná výhoda bezdrôtového nabíjania je jednoduchá a pohodlná obsluha, čo sa vyžaduje aj od nabíjačky. K telefónu už nemusíte pripájať káble, stačí ho umiestniť na nabíjací stojan. HomeRay S10 je v prvom rade domáca nabíjačka, ktorú môžete mať trvale položenú na stole. Keď na ňu položíte mobil, automaticky sa spustí nabíjanie. Nabíjačka je vybavená dvojicou cievok, takže nezáleží na tom, či ho postavíte vertikálne, alebo položíte horizontálne. Horizontálna poloha sa hodí napríklad pri sledovaní videa.

Nabíjanie funguje na princípe elektromagnetickej indukcie, takže pri položení mobilu na nabíjačku sa uzavrie medzi oboma cievkami magnetický obvod a indukovaný prúd z prijímacej cievky telefónu nabíja batériu. Nabíjané zariadenie, samozrejme, musí podporovať štandard Qi. Telo nabíjačky je z matného čierneho plastu a je napevno vytvarované ako stojan so sklonom asi 30°. To je trochu nepraktické, keby ste ho chceli prenášať, ale nabíjačka je prioritne určená na použitie doma alebo na pracovisku. Mobil je vo vzpriamenej polohe, takže dobre vidíte na displej pri prichádzajúcom hovore alebo správe.

Na dolnej opornej doštičke je efektný tenký LED pásik, ktorý farbou indikuje stav nabíjania či pripojenia. Jas je zvolený dobre, takže ani v noci neosvetľuje celú miestnosť. Zariadenie podporuje zrýchlené nabíjanie výkonom do 10 W, pokiaľ pripojíte nabíjačku s technológiou Quick Charge. Nabíjačka sa k zariadeniu nedodáva, môžete využiť tú od mobilu.

Trochu však zamrzí, že je použitý starší konektor micro USB, kábel USB/micro USB našťastie nájdete v balení. Nabíjací stojan obsahuje aj ochranné prvky proti preťaženiu, prehriatiu, prepätiu, prebitiu alebo vloženiu cudzieho predmetu. Nabíjací stojan sme testovali so smartfónom Samsung Galaxy Note 8 s originálnou nabíjačkou. Nabíjanie prebiehalo maximálnym prúdom 1,8 A. Nabíjací stojan po priložení správne zdetegoval mobil a spustil nabíjanie.

Verdikt: Výborný doplnok k vášmu mobilu s bezdrôtovým nabíjaním.

Technická špecifikácia: Vstup: 5 V/2 A alebo QC 9 V/1,8 A, výstup: max. 10 W

Cena: 25 EUR

+ Zrýchlené nabíjanie, signalizácia LED pásom, dvojcievkové vyhotovenie
- Zastaraný konektor micro USB

Celkovo: 85

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Canon 90D - vlajková zrkadlovka so snímačom APS-C

18.02.2020 00:10

Nová zrkadlovka Canon EOS 90 D sa môže pýšiť prívlastkom vlajkový model, samozrejme, v kategórii zrkadloviek so snímačom APS-C. Podľa číselného označenia je nástupcom populárneho modelu EOS 80D, no zd ...

Recenzie

Saramonic Blink 500 B2 / Splnené túžby

06.02.2020 13:54

V novinárskej praxi sa často ocitáme v situáciách, keď chceme zaznamenať rozhovor dvoch osôb. Často je to však na rôznych akciách či výstavách, kde je redaktor sám a potrebuje optimalizovať veľkosť a ...

Recenzie

Creative Sound Blaster AE-7 / Keď integrovaná zvukovka nestačí

10.02.2020 14:15

Samostatné zvukové karty sú, vyjadrené terminológiou živočíšnej ríše, „ohrozeným druhom“, svoje opodstatnenie však stále majú. Nič na tom nemení ani fakt, že k najvyspelejšiemu čipu Realteku (ALC1220) ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá