Image
6.11.2017 0 Comments

Razer uvedie na trh herný smartfón. Bude to najvýkonnejší mobil na svete

Spoločnosť Razer je známa  svojimi hernými počítačmi, ale po akvizícii startupu Nextbit zameraného na smartfóny chce preniknúť aj do oblasti mobilných telefónov. A tak bolo len otázkou času, kedy Razer predstaví svoj prvý smartfón určený pre hráčov. Hoci sa o to snažilo už niekoľko výrobcov, ako napr. Sony a Motorola, nezaznamenali väčší úspech. Razer však zvolil trochu iný prístup.

Nový Razer Phone, ktorý sa dostane na trh 17. novembra s cenou 699 dolárov (v Európe by sa mal predávať za 750 eur), príde s niekoľkými fascinujúcimi hardvérovými funkciami. A hoci ide v prvom rade o herný telefón, nemusíte byť hráčom, aby ste ich ocenili.

Možno si niektorí ešte spomenú na prvotinu Nextbitu, model Robin s telom z eloxovaného hliníka a čistým a elegantným dizajnom. Na túto tradíciu nadväzuje Razer Phone, ktorý je však väčší a pevnejší ako pôvodný Robin. Výrobca tento extra priestor dobre využíva - vnútri je batéria s kapacitou 4000 mAh a nad a pod displejom je dvojica predných reproduktorov. A tie sú skutočne hlasné a vynikajúce. Žiaľ, chýba slúchadlový konektor, jeho miesto zaujme port USB-C, ktorý podporuje aj analógový výstup. Mimochodom, 24-bitový digitálno-analógový prevodník (DAC) má certifikáciu THX.

Razer Phone má 5,7-palcový LCD displej s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov a s panelom IGZO, ktorého obnovovacie frekvencia je 120 Hz (rovnako ako na iPad Pro). Ide o prvý globálne dostupný smartfón tohto kalibru. Chýbať nemôže ani výkonný procesor. V tomto prípade je to Snapdragon 835 s ôsmimi jadrami, spárovaný s GPU Adreno 540 a Razer pridal 8 GB pamäte RAM. Kapacita úložiska je 64 GB, pomocou karty microSD možno pridať až 2 TB navyše.

Pokiaľ ide o operačný systém, na telefóne beží takmer čistá verzia Androidu Nougat (na jar je prisľúbená aktualizácia na Oreo) s predinštalovaným spúšťačom Nova Prime, čo dáva používateľom rozsiahle možnosti prispôsobenia. V porovnaní s inými vlajkovými modelmi však smartfónu chýba odolnosť proti prachu a vode. Duálny fotoaparát s rozlíšením 12 megapixelov takisto neoslní. Pre zamýšľané publikum však tieto nedostatky zrejme nebudú veľmi obmedzujúce.

Zdroj: Engadget 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty 1

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

IWAYDAY_2018

Najnovšie videáPC forum button