Image
6.11.2017 0 Comments

Razer uvedie na trh herný smartfón. Bude to najvýkonnejší mobil na svete

Spoločnosť Razer je známa  svojimi hernými počítačmi, ale po akvizícii startupu Nextbit zameraného na smartfóny chce preniknúť aj do oblasti mobilných telefónov. A tak bolo len otázkou času, kedy Razer predstaví svoj prvý smartfón určený pre hráčov. Hoci sa o to snažilo už niekoľko výrobcov, ako napr. Sony a Motorola, nezaznamenali väčší úspech. Razer však zvolil trochu iný prístup.

Nový Razer Phone, ktorý sa dostane na trh 17. novembra s cenou 699 dolárov (v Európe by sa mal predávať za 750 eur), príde s niekoľkými fascinujúcimi hardvérovými funkciami. A hoci ide v prvom rade o herný telefón, nemusíte byť hráčom, aby ste ich ocenili.

Možno si niektorí ešte spomenú na prvotinu Nextbitu, model Robin s telom z eloxovaného hliníka a čistým a elegantným dizajnom. Na túto tradíciu nadväzuje Razer Phone, ktorý je však väčší a pevnejší ako pôvodný Robin. Výrobca tento extra priestor dobre využíva - vnútri je batéria s kapacitou 4000 mAh a nad a pod displejom je dvojica predných reproduktorov. A tie sú skutočne hlasné a vynikajúce. Žiaľ, chýba slúchadlový konektor, jeho miesto zaujme port USB-C, ktorý podporuje aj analógový výstup. Mimochodom, 24-bitový digitálno-analógový prevodník (DAC) má certifikáciu THX.

Razer Phone má 5,7-palcový LCD displej s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov a s panelom IGZO, ktorého obnovovacie frekvencia je 120 Hz (rovnako ako na iPad Pro). Ide o prvý globálne dostupný smartfón tohto kalibru. Chýbať nemôže ani výkonný procesor. V tomto prípade je to Snapdragon 835 s ôsmimi jadrami, spárovaný s GPU Adreno 540 a Razer pridal 8 GB pamäte RAM. Kapacita úložiska je 64 GB, pomocou karty microSD možno pridať až 2 TB navyše.

Pokiaľ ide o operačný systém, na telefóne beží takmer čistá verzia Androidu Nougat (na jar je prisľúbená aktualizácia na Oreo) s predinštalovaným spúšťačom Nova Prime, čo dáva používateľom rozsiahle možnosti prispôsobenia. V porovnaní s inými vlajkovými modelmi však smartfónu chýba odolnosť proti prachu a vode. Duálny fotoaparát s rozlíšením 12 megapixelov takisto neoslní. Pre zamýšľané publikum však tieto nedostatky zrejme nebudú veľmi obmedzujúce.

Zdroj: Engadget 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť Lenovo prináša na Slovensko novinky predstavené na tohoročnej IFA 2018

23.11.2018 14:09

Vo trojici najnovších spotrebiteľských zariadení nájdu užívatelia konvertibilné notebooky z rodiny Yoga a aj druhú generáciu zariadenia Yoga Book C930. Lenovo Yoga Book C930 je štýlové zariadenie s ...

Produkty

Spoločnosť NAY oslavuje 20 rokov a zákazníci dostali darček v podobe nového konceptu predajne

11.11.2018 21:37

Najväčšia sieť špecializovaných predajní s elektronikou NAY oslavuje v tomto roku 20 rokov a jej prvou veľkoplošnou predajňou bola tá na Tuhovskej ulici na Zlatých Pieskoch v Bratislave. V čase svojho ...

Produkty

Synology prichádza s DSM 7.0. Nový dizajn, nové možnosti, rýchlejšia práca a viac bezpečia

11.10.2018 23:22

Spoločnosť Synology predstavila nový operačný systém pre svoje NAS zariadenia verzie DSM 7.0 a viacero nových služieb a vylepšení. <iframe width="560" height="315" src="https: ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button