Image
6.11.2017 0 Comments

Razer uvedie na trh herný smartfón. Bude to najvýkonnejší mobil na svete

Spoločnosť Razer je známa  svojimi hernými počítačmi, ale po akvizícii startupu Nextbit zameraného na smartfóny chce preniknúť aj do oblasti mobilných telefónov. A tak bolo len otázkou času, kedy Razer predstaví svoj prvý smartfón určený pre hráčov. Hoci sa o to snažilo už niekoľko výrobcov, ako napr. Sony a Motorola, nezaznamenali väčší úspech. Razer však zvolil trochu iný prístup.

Nový Razer Phone, ktorý sa dostane na trh 17. novembra s cenou 699 dolárov (v Európe by sa mal predávať za 750 eur), príde s niekoľkými fascinujúcimi hardvérovými funkciami. A hoci ide v prvom rade o herný telefón, nemusíte byť hráčom, aby ste ich ocenili.

Možno si niektorí ešte spomenú na prvotinu Nextbitu, model Robin s telom z eloxovaného hliníka a čistým a elegantným dizajnom. Na túto tradíciu nadväzuje Razer Phone, ktorý je však väčší a pevnejší ako pôvodný Robin. Výrobca tento extra priestor dobre využíva - vnútri je batéria s kapacitou 4000 mAh a nad a pod displejom je dvojica predných reproduktorov. A tie sú skutočne hlasné a vynikajúce. Žiaľ, chýba slúchadlový konektor, jeho miesto zaujme port USB-C, ktorý podporuje aj analógový výstup. Mimochodom, 24-bitový digitálno-analógový prevodník (DAC) má certifikáciu THX.

Razer Phone má 5,7-palcový LCD displej s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov a s panelom IGZO, ktorého obnovovacie frekvencia je 120 Hz (rovnako ako na iPad Pro). Ide o prvý globálne dostupný smartfón tohto kalibru. Chýbať nemôže ani výkonný procesor. V tomto prípade je to Snapdragon 835 s ôsmimi jadrami, spárovaný s GPU Adreno 540 a Razer pridal 8 GB pamäte RAM. Kapacita úložiska je 64 GB, pomocou karty microSD možno pridať až 2 TB navyše.

Pokiaľ ide o operačný systém, na telefóne beží takmer čistá verzia Androidu Nougat (na jar je prisľúbená aktualizácia na Oreo) s predinštalovaným spúšťačom Nova Prime, čo dáva používateľom rozsiahle možnosti prispôsobenia. V porovnaní s inými vlajkovými modelmi však smartfónu chýba odolnosť proti prachu a vode. Duálny fotoaparát s rozlíšením 12 megapixelov takisto neoslní. Pre zamýšľané publikum však tieto nedostatky zrejme nebudú veľmi obmedzujúce.

Zdroj: Engadget 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Novinky Sony pre rok 2018: Nové OLED, fotoaparáty, slúchadlá aj audiosystémy

22.02.2018 10:56

Po predstavení na tohoročnom CES 2018 usporiadala spoločnosť Sony prezentáciu nových produktov pre európskych novinárov a obchodných partnerov vo Viedni. Mohli sme si pozrieť najnovšie modely 4K telev ...

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá