Image
16.10.2019 0 Comments

Razer predstavil prvú optickú klávesnicu pre notebook na svete

V týchto dňoch Razer uviedol na trh novú iteráciu svojho herného notebooku Blade 15 Advanced s niekoľkými zlepšeniami. Najvýraznejší rozdiel oproti predchodcovi vydanému začiatkom tohto roka je nová klávesnica, ktorá sa pri registrácii vstupov spolieha na svetelné senzory namiesto fyzických spínačov. Klávesy majú dráhu hlbšiu o 50 % (1,7 mm).

Hráčov to možno znepokojí, pretože hlbšia dráha by mohla viesť k vyššej miere chybovosti pri registrácii rýchlych stlačení klávesov. Razer to chce zmierniť dvoma spôsobmi. Po prvé, klávesy majú 1 mm aktivačný bod, vyžadujú teda iba stlačenie o niečo viac ako do polovice, aby boli rozpoznané.

Navyše Razer implementoval do každého klávesu optické spínače (to znamená, že sa na registráciu vstupov namiesto tradičného fyzického kontaktu využíva svetlo), čo by malo viesť k rýchlejšiemu a presnejšiemu rozpoznaniu každého stlačenia klávesu. Rozloženie klávesnice zostalo rovnaké ako pri poslednom modeli, šípka nahor je stále naľavo od pravého klávesu shift.

Klávesnica obsahuje aj N-Key Rollover (NKRO) s anti-ghostingom, keď rýchlo stlačíte viac klávesov. Razer tvrdí, že v roku 2020 ponúkne viac konfigurácií svojho notebooku, no dnes je k dispozícii iba jedna, ktorá v USA stojí 2649 dolárov.

Notebook je vybavený 15,6-palcovým displejom s rozlíšením full HD (1080p), s pomerom strán 16:9 a obnovovacou frekvenciou 240 Hz. Obsahuje šesťjadrový procesor Intel Core  i7-9750H, GPU NVIDIA GeForce RTX 2070, 16 GB RAM DDR4 a 512 GB úložisko SSD.

Zdroj: theverge.compress.razer.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Fotovoltická plachta s výbornými vlastnosťami poskytne nový zdroj solárnej energie

23.01.2020 00:15

Britská spoločnosť Solivus plánuje pokryť strechy veľkých priemyselných budov, ako sú sklady supermarketov a distribučné strediská dodávkových spoločností fotovoltickou plachtou. Cieľom je vytvoriť lo ...

Inovácie

Toshiba tvrdí, že jej nový algoritmus porazí kvantové počítače pomocou štandardného hardvéru

23.01.2020 00:05

Niektoré problémy, ktoré treba riešiť v podnikovej sfére, si vyžadujú spracovanie veľkého množstva údajov a nájdenie najlepšieho možného riešenia vzhľadom na množstvo faktorov a požiadaviek, pričom mn ...

Inovácie

Okuliare Focals 2.0 vyzerajú úplne obyčajne, ale sú nielen smart

23.01.2020 00:03

Inteligentné okuliare môžu byť na nerozoznanie od tých bežných. Svedčí o tom prototyp Focals 2.0 kanadskej spoločnosti North, ktorá ho vystavovala na CES 2020. Navyše môžu tieto okuliare nahradiť aj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá