Image
10.2.2020 1 Comments

Razer Viper Ultimate / 20 000 DPI bez kábla na týždeň

Hodnotu a vlastnosti tejto myši by bezprostredne po prvom kontakte správne odhadol asi len málokto. Realizácia vyhotovenia totiž nabáda k horšiemu mieneniu. Nie je to však z dôvodu, že by s konštrukčnou kvalitou niečo nebolo v poriadku.

V prvom rade ide o jednoduchú symetrickú konštrukciu, plnohodnotnú aj pre ľavákov, keďže sú dve tlačidlá vedľa palca i sprava. Myš je prekvapivo ľahká, má iba 74 g, a to ešte neviete, že je bezdrôtová a skrýva v sebe i batériu. Aj táto nižšia hmotnosť zvádza myšlienky k  príslušnosti do lacnejšej triedy, čo rýchlo zruší rozbor tela s vysokou pevnosťou i odolnosťou. Nech myš stlačíte kdekoľvek, nikde nič nevŕzga ani sa neprehýba, tlačidlá sú dokonca lepšie zapasované ako na ešte drahšej Mambe, kde bočné trochu hrkajú. Oddelenie hlavných tlačidiel od chrbta a ich spoľahlivé reakcie i v zadnej časti umožňujú i techniku claw-grip. Na uchopenie medzi prsty bez opory v dlani je myš optimálna pre každého a s menšími rukami sa nebudete sťažovať ani na palm grip. S väčšími však už budete viac či menej krčiť prsty, keďže so 128 mm Viper Ultimate nepatrí medzi najdlhšie modely.


Myš je bezdrôtová, dobíjať je ju možné cez dokovaciu stanicu alebo i priamo káblom, takže po jej vybití nemusíte na nič čakať.

Pozoruhodná je povrchová úprava, ktorá ­takisto nepôsobí zvlášť prémiovo. Pri detailnom pohľade si však možno všimnúť, že inak čierny materiál je potiahnutý tenkým, príjemne zdrsneným, ale najmä transparentným filmom. Vďaka tomu nevidieť vyšúchanie ani na miestach, kde dochádza k najintenzívnejšiemu treniu. Pomôcť tomu, aby sa zub času na myške podpísal čo najmenej, majú i teflónové podložky ponechané v prirodzenej farbe. Z bielej škrabance až tak nekričia.

Naspodku myši je toho viac než len optika špičkového snímača a tlačidlo na zapínanie/vypínanie. A síce prepínač medzi piatimi možnými profilmi DPI, šikovná šachta na prijímač Wi-Fi v prípade, že používate káblové pripojenie (žiaľ, bluetooth nepodporuje), a kontakty k dokovacej stanici na dobíjanie.

Vzhľadom na pomerne nízku kapacitu 500 mAh batérie je obdivuhodné, že myš so špičkovým snímačom, akým najnovší Focus+ (vyrobený PixArtom) je, vydrží viac než 40 hodín. Uvádzaných 70 hodín je však už príliš, minimálne pri najvyššom rozlíšení 20 000 DPI a so zapnutým RGB LED. Na čo najrýchlejšie reakcie hlavných tlačidiel sú namiesto tradičných mechanických spínačov na báze IR žiarenia. Kvalita bezdrôtového prenosu je výborná, input lag nie je vyšší ako s káblom. K výpadkom signálu počas posledných piatich hodín prevádzky by však dochádzať nemuselo.


V používateľskom rozhraní ovládačov Synapse si môžete jednoducho preprogramovať jednotlivé tlačidlá, upraviť krokovanie DPI, nastaviť správanie sa úsporných funkcií v nečinnosti či zvoliť vyhovujúcu vzdialenosť snímania od podložky. Podľa svojej chuti môžete regulovať i osvetlenie/efekty RGB LED.

A nakoniec neustále zlepšovanie možno pozorovať i na kábli, ten je i napriek väčšiemu prierezu mäkkosťou na úrovni šnúrky z topánok.

„V mnohých smeroch inovatívna myš, ktorá vzhľadom na takýto výkonný snímač vydrží na batériu nezvyčajne dlho.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový snímač s vysokým rozlíšením, vďaka nízkej hmotnosti lepšia obratnosť, dlhá výdrž na jedno nabitie, pevná konštrukcia, odolná povrchová úprava, prvotriedny kábel, výborný obslužný softvér Synapse
- Veľmi vysoká cena, občasné výpadky v posledných hodinách pred vybitím, nepodporuje bluetooth

HODNOTENIE:

Ergonómia: 90 %
Vyhotovenie: 100 %
Funkcionalita: 90 %
Snímač: 100 %
Celkovo: 95 %

Cena: 130 EUR

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Microsoft Surface Laptop 3 s procesorom AMD Ryzen

20.02.2020 00:00

Zariadenia Surface sú už tradične pokusom Microsoftu o dosiahnutie synergie medzi hardvérom a softvérom, takže sa považujú za akési etalóny zariadení s operačným systémom Windows. Zatiaľ čo Surface La ...

Recenzie 1

Canon 90D - vlajková zrkadlovka so snímačom APS-C

18.02.2020 00:10

Nová zrkadlovka Canon EOS 90 D sa môže pýšiť prívlastkom vlajkový model, samozrejme, v kategórii zrkadloviek so snímačom APS-C. Podľa číselného označenia je nástupcom populárneho modelu EOS 80D, no zd ...

Recenzie

Saramonic Blink 500 B2 / Splnené túžby

06.02.2020 13:54

V novinárskej praxi sa často ocitáme v situáciách, keď chceme zaznamenať rozhovor dvoch osôb. Často je to však na rôznych akciách či výstavách, kde je redaktor sám a potrebuje optimalizovať veľkosť a ...

1 Comments

 1. Teflónové podložky reakcia na: Razer Viper Ultimate / 20 000 DPI bez kábla na týždeň
  19.2.2020 16:02
  Presne potial som cital "teflónové podložky". Teflonove podlozky su presne ako plastove a v tej cenovej kategorii je to uplne pod uroven.
  Mal som moznost odskusat teflonove a aj hlinikove podlozky (alluminium sliders). Z mojho pohladu su teflonove stale malo hladke oproti hlinikovym podlozkam. Jednoducho s nimi nie je pohyb taky hladky.
  Preto za mna znacne lacnejsia, avsak aj znacne lepsia volba je A4 Tech Bloody akakolvek bezdrotova varianta a k tomu A4 Tech latkova podlozka pod mys. Podlozka je velmi hladka, pohyb je teda plynuly a nenarocny na silu.

  V tejto cenovej kategorii ocakavam hlinikove podlozky.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Gopas .Net DevDays 2020 - 24.4.2020

Najnovšie videá