Razer Orbweaver Chroma: Pomôcka na intuitívnejšie hranie

0

Keypad Orbweaver Chroma vyzerá ako koncentrovaná ľavá časť bežnej klávesnice s klávesmi, ktoré hráči používajú najčastejšie. Skladá sa z troch hlavných súčastí. Prvá je políčko s dvadsiatimi klasickými klávesmi. Presne v strede klávesov sú zvýraznené tie na pohyb v hre. Druhú časť predstavujú tri nastaviteľné ovládače na pravej strane od klávesnice, čo mi ako ľavákovi vyhovovalo a nemyslím si, že je veľa gamerov, ktorí na pohyb v hre používajú pravú ruku. No a posledná tretia časť sú tri opierky na zápästie, ruky a palec, nastaviteľné tak, aby sa používateľ cítil čo najpohodlnejšie.

Časť s klasickými klávesmi je podsvietená v celom spektre farieb RGB a v noci napomáha pre lepšiu orientáciu. Na pohyb v hre sa môžu použiť dve metódy: prvá je klasicky cez klávesy, druhá je pohyb stredným z troch ovládačov v druhej časti zariadenia. Ide o osemsmerový D-Pad (ako joystick). Jediná pripomienka k nemu je tá, že by mohol byť ešte potiahnutý protišmykovou gumou, ako to býva napríklad na ovládačoch Xboxu. Nad stredným ovládačom je tlačidlo na streľbu a pod ním tlačidlo nahrádzajúce Space Bar. Všetko je naozaj intuitívne umiestnené, radosť hrať sa. Klasické klávesy majú príjemný feedback a aj sklon na lepšie dosiahnutie hracieho úmyslu (skoku, streľby... ). Pri hraní som pociťoval výraznú hmatovú spätnú väzbu vo forme jemného zvýraznenia stlačenia a kliknutia. Každý kláves má optimalizovanú silu stlačenia 50 G a skrátenú vzdialenosť 2 mm, vďaka čomu môže rýchlo reagovať na situáciu na obrazovke. Moduly na podopretie dlane a zápästia sú takisto veľmi dobre navrhnuté a potiahnuté protišmykovou gumou.

Proces pripojenia je jednoduchý, stačí keypad pripojiť, počkať, kým sa zariadenie nastaví, a keď je všetko hotové, hurá hrať sa! No keby ste si chceli programovať jednotlivé klávesy podľa vlastnej vôle alebo meniť podsvietenie podľa svojich preferencií, treba si stiahnuť samostatný program zo stránky, ktorá sa nachádza v príručke. Program je naozaj veľmi prehľadný a je jednoduché si všetko nastaviť podľa seba. Potom je k dispozícii až 20 úplne programovateľných mechanických tlačidiel, viac klávesových skratiek a makier.

Razer naozaj premyslel a inovoval spôsob, ako hráme hry. Keypad Orbweaver Chroma predstavuje jednoduchosť, pohodlie a intuitívnosť. Hranie s ním som si užil a viem si predstaviť tento produkt ako úspešný aj na­priek jeho vyššej cene.

Parametre:

• Sila stlačenia 50 G, mechanické klávesy Razer, opierka na ruku, zápästie a palec, osemsmerový D-Pad, systémové požiadavky na pripojenie Windows XP, Vista, 7, 8, 10, Mac OS X 10.8 – 10.10, pripojenie k internetu, 200 MB voľného miesta na disku

• Cena: 135 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Pohodlnosť, inovatívnosť, použité materiály, jednoduchosť   
- Vyššia cena

HODNOTENIE:

Spracovanie: 94 %
Inovatívnosť:  95 %
Intuitívnosť: 97 %
Prepojiteľnosť: 96 %
Cena: 85 %

Celkovo: 90 %

 

Benjamín Mazanka

Všetky autorove články
Razer Orbweaver Chroma

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať