Razer Nommo Pro: Oválna reprosústava nielen na hry

0

Po Nommo Chroma (z minuloročného testu) sa nám podarilo dostať aj k modelu Nommo Pro, čo sú trikrát drahšie a podstatne vyspelejšie reproduktory. Sú už dvojpásmové, majú obrovský, viac než 22-litrový subwoofer a charakterizuje ich aj mimoriadne pestrá konektivita. Konštrukcia tubusovitých ozvučníc je z hliníka (obruče) a z plastu (zátky). Kovové sú i nohy, kruhová podstava potom kombinuje plast s gumou lemovanou svetlovodom LED RGB.

Ovládač na zmenu hlasitosti a zdrojového zariadenia, je pripevnený nemotorne na 2,5 m tuhom káblom. Nainštalovať ho napevno do subwoofera by bolo elegantnejšie 

Razer znovu tají výkon, no v bežnej izbe budete hlasitosť výrazne tlmiť. Z metra hlukomer hlási zhruba 100 dBA. A to s bass boostom, resp. aktivitou subwoofera stlmenou na 0. V takomto nastavení pekne vyniknú basy, ktoré sú na trojpalcové reproduktory prekvapivo mohutné. Do 90 % je zvuk čistý, neskreslený bez ohľadu na to, čo práve počúvate. Aj keď treba zdôrazniť, že Nommo Pro sú vhodné najmä pre hráčov či na sledovanie filmov a na počúvanie hudby až na poslednom mieste. Štúdiové monitory (2.0) za tieto peniaze sú na hudbu úplne iný kaliber.

Okrem prednastavených režimov možno jednotlivé frekvenčné pásma upravovať po jemných krokoch. To cez ekvalizér z prostredia ovládačov Synapse. Teda pokiaľ máte reproduktory pripojené cez rozhranie USB alebo bluetooth (4.2), čo bude mať minimálne väčšina hráčov, pretože kvalita výstupu bude vždy lepšia než z integrovaných riešení základných dosiek. Nakoniec sa nájde možno i zopár nadšencov s poriadnymi zvukovými kartami, ktorých bude lákať optický vstup. Ten táto súprava ako jedna z mála 2.1 takisto má.

Panel na pripojenie všetkého „káblového“ na zadnej strane subwoofera

Nommo Pro sú akési všestranné reproduktory, ktoré dobre zapadnú do modernej domácnosti. Či už vizuálnym, alebo funkčným dizajnom a rýchlym prepínaním medzi viacerými zariadeniami (vrátane smartfónu) pomocou otočného ovládača. Vďaka širokému rozpätiu (3,5 m) káblov nebudete mať ťažkosti ani s použitím k väčšiemu televízoru a vôbec so situovaním v obývačke.

„Medzi konfiguráciami 2.1 nadštandardný zvuk i možnosti pripojenia.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vysoký výkon (na použitie doma/v byte), veľmi slušné basy, poriadny subwoofer, široká konektivita, výborný obslužný softvér, pútavý vzhľad, robustné vyhotovenie
- Prestrelená cena, trochu nešikovný káblový ovládač (mohol byť zabudovaný do subwoofera)

HODNOTENIE:

Výkon: 90 %
Prednes: 90 %
Vyhotovenie: 90 %
Ovládanie: 90 %
Celkovo: 90 %

• Cena: 485 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Razer Nommo Pro

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať