Image
13.11.2018 0 Comments

Razer Mamba a Firefly HyperFlux: Bezdrôtová myš, ktorej nedôjde batéria

Večný problém myšiek, ktoré poháňa akumulátor, je obmedzený čas pracovného cyklu. Lacné kancelárske modely síce vydržia na jedno nabitie pokojne i pol roka, ale pri zložitejších herných je to podstatne menej – niektoré zvládnu iba deň intenzívnej prevádzky a podobne. Obslužný procesor, výkonný snímač a všadeprítomné podsvietenie významne odčerpávajú energiu. Poprední výrobcovia však už prichádzajú s alternatívnym spôsobom dobíjania pomocou elektromagnetickej indukcie. K tej dochádza v podložke, ktorá dobíja kondenzátor vnútri myši. To je i prípad modelu Razer Mamba s prívlastkom HyperFlux. Implementácia spomínanej technológie funguje v tomto prípade na výbornú. Kapacita kondenzátora je natoľko vysoká, že myš mimo podložky je schopná fungovať v závislosti od používania až 20 – 30 sekúnd. Nemusíte mať tak najmenšie obavy, že by pri oddialení od podložky myš vypadávala. Všetko funguje so stopercentnou spoľahlivosťou.

Jediná funkčná nevýhoda oproti konvenčným riešeniam je fixácia na jedinú podložku. Konkrétne ide o Firefly HyperFlux, ktorá sa dodáva spolu s touto špeciálnou Mambou. Úžitkovú plochu má 342 × 237 mm, k celkovým rozmerom treba pripočítať ešte zopár milimetrov na okraje zvyšnej konštrukcie. K optimalizácii klzných plôch nemám najmenšie vý­hrady, trenie je hladké a snímanie presné. Ibaže štruktúra tvorená jemnou tkaninou veľmi efektívne chytá nečistoty a zároveň sa ťažko čistí. Inak je to skvelá podložka. Vyhotovenie je prvotriedne, na stole drží ako pribitá a decentne je realizované i podsvietenie RGB LED. Nesvieti do tváre, ale do stola a lemuje obvod. Azda jediná vec, ktorá môže niekomu prekážať, je formátovanie podložky (mimochodom, má hrúbku 4 mm). 


Používateľské prostredie obslužného softvéru Synapse 3.0 je funkčne nabité a pritom prehľadné

Myš kopíruje tradičné tvary Mamby. Má teda pravorukú ergonómiu a počas dlhej evolúcie tejto série sa trošičku skrátila. Pri dĺžke 124 mm i prsty stredne veľkej ruky dočiahnu, kam treba. Konštrukcia je robustná, iba bočné tlačidlá majú trošičku vôľu. Je to však detail v rámci normy.

Použitý snímač PixArt PMW 3389 má rozsah 100 – 16 000 DPI. Výsledky testov v aplikácii MouseTester poukazujú na špičkové vlastnosti. Trajektória je vždy plynulá a nikdy nestráca stopu, a to bez ohľadu na rýchlosť pohybu. Nebolo zaznamenané ani žiadne roztrasenie, všetko je hladké, pritom do toho nezasahuje žiadna predikcia, vďaka čomu je snímač naozaj presný. Vhodný je nielen na herné použitie, ale i pre tvorcov obsahu, ktorí pri práci vyžadujú maximálnu presnosť optiky.

Všetky superlatívy nakoniec úspešne zabíja cena. Konkurenčná súprava od ­Logitechu (myš G903 Lightspeed a podložka Powerplay) však vychádza takisto na viac než dve stovky. Takáto mimoriadne krutá je teraz daň za náhradu tradičných batérií. Azda sa to časom vďaka väčšiemu rozmachu upraví.

 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový snímač s vysokým rozlíšením, priebežné dobíjanie elektromagnetickou indukciou, pevná konštrukcia, výborný obslužný softvér (Synapse 3.0)
- Extrémne vysoká cena, podložku podľa seba si nevyberiete

HODNOTENIE:

Ergonómia: 90 %
Spracovanie: 90 %
Funkcionalita: 100 %
Cena/hodnota: 70 %
Celkovo: 88 %

• Cena: 225 EUR 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Sony Cyber-shot DSC - RX10 IV / Univerzálny rýchlik foto/video v tretej generácii

12.06.2019 12:38

Sony DSC - RX10 IV je už štvrtá generácia legendárnej bridge kamery s 1" snímačom. Prvá a druhá generácia boli prioritne zamerané na video a vynikali výborným objektívom 24-200mm f2.8 s konštantnou sv ...

Recenzie

Sigma 28mm F1.4 DG HS M Art pre Canon / Mierne širokouhlý objektív s vynikajúcou kresbou

12.06.2019 11:35

Prvý dojem z tohto vysoko svetelného objektívu je vďaka robustnej kovovej konštrukcii veľmi priaznivý. Ešte viac ho umocňuje slnečná clona s pogumovaným povrchom a poistkou proti uvoľneniu. Optickú sú ...

Recenzie

Zyxel Multy U s ocenením iF DESIGN AWARD 2019

12.06.2019 11:05

Model Multy U získal za svoj dizajn renomované ocenenie v kategórii telekomunikačných zariadení. Zariadenie Multy U, trojpásmový systém Wi-Fi štandardu AC2100, ­získalo cenu iF DESIGN AWARD, ktorá pat ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá