Image
13.11.2018 0 Comments

Razer Mamba a Firefly HyperFlux: Bezdrôtová myš, ktorej nedôjde batéria

Večný problém myšiek, ktoré poháňa akumulátor, je obmedzený čas pracovného cyklu. Lacné kancelárske modely síce vydržia na jedno nabitie pokojne i pol roka, ale pri zložitejších herných je to podstatne menej – niektoré zvládnu iba deň intenzívnej prevádzky a podobne. Obslužný procesor, výkonný snímač a všadeprítomné podsvietenie významne odčerpávajú energiu. Poprední výrobcovia však už prichádzajú s alternatívnym spôsobom dobíjania pomocou elektromagnetickej indukcie. K tej dochádza v podložke, ktorá dobíja kondenzátor vnútri myši. To je i prípad modelu Razer Mamba s prívlastkom HyperFlux. Implementácia spomínanej technológie funguje v tomto prípade na výbornú. Kapacita kondenzátora je natoľko vysoká, že myš mimo podložky je schopná fungovať v závislosti od používania až 20 – 30 sekúnd. Nemusíte mať tak najmenšie obavy, že by pri oddialení od podložky myš vypadávala. Všetko funguje so stopercentnou spoľahlivosťou.

Jediná funkčná nevýhoda oproti konvenčným riešeniam je fixácia na jedinú podložku. Konkrétne ide o Firefly HyperFlux, ktorá sa dodáva spolu s touto špeciálnou Mambou. Úžitkovú plochu má 342 × 237 mm, k celkovým rozmerom treba pripočítať ešte zopár milimetrov na okraje zvyšnej konštrukcie. K optimalizácii klzných plôch nemám najmenšie vý­hrady, trenie je hladké a snímanie presné. Ibaže štruktúra tvorená jemnou tkaninou veľmi efektívne chytá nečistoty a zároveň sa ťažko čistí. Inak je to skvelá podložka. Vyhotovenie je prvotriedne, na stole drží ako pribitá a decentne je realizované i podsvietenie RGB LED. Nesvieti do tváre, ale do stola a lemuje obvod. Azda jediná vec, ktorá môže niekomu prekážať, je formátovanie podložky (mimochodom, má hrúbku 4 mm). 


Používateľské prostredie obslužného softvéru Synapse 3.0 je funkčne nabité a pritom prehľadné

Myš kopíruje tradičné tvary Mamby. Má teda pravorukú ergonómiu a počas dlhej evolúcie tejto série sa trošičku skrátila. Pri dĺžke 124 mm i prsty stredne veľkej ruky dočiahnu, kam treba. Konštrukcia je robustná, iba bočné tlačidlá majú trošičku vôľu. Je to však detail v rámci normy.

Použitý snímač PixArt PMW 3389 má rozsah 100 – 16 000 DPI. Výsledky testov v aplikácii MouseTester poukazujú na špičkové vlastnosti. Trajektória je vždy plynulá a nikdy nestráca stopu, a to bez ohľadu na rýchlosť pohybu. Nebolo zaznamenané ani žiadne roztrasenie, všetko je hladké, pritom do toho nezasahuje žiadna predikcia, vďaka čomu je snímač naozaj presný. Vhodný je nielen na herné použitie, ale i pre tvorcov obsahu, ktorí pri práci vyžadujú maximálnu presnosť optiky.

Všetky superlatívy nakoniec úspešne zabíja cena. Konkurenčná súprava od ­Logitechu (myš G903 Lightspeed a podložka Powerplay) však vychádza takisto na viac než dve stovky. Takáto mimoriadne krutá je teraz daň za náhradu tradičných batérií. Azda sa to časom vďaka väčšiemu rozmachu upraví.

 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový snímač s vysokým rozlíšením, priebežné dobíjanie elektromagnetickou indukciou, pevná konštrukcia, výborný obslužný softvér (Synapse 3.0)
- Extrémne vysoká cena, podložku podľa seba si nevyberiete

HODNOTENIE:

Ergonómia: 90 %
Spracovanie: 90 %
Funkcionalita: 100 %
Cena/hodnota: 70 %
Celkovo: 88 %

• Cena: 225 EUR 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: AVACOM HomeRay S10 - Skúste to bez drôtov

19.03.2019 00:00

Bezdrôtové nabíjanie na vlajkových lodiach s Androidom nájdete už niekoľko rokov a podporujú ho už aj novšie modely Apple. Najrozšírenejší štandard je v tomto smere Qi. Keďže staršie modely s týmto št ...

Recenzie

Recenzia: Philips 55OLED803/12: Ultratenký UHD Android OLED TV s ambientným podsvietením

18.03.2019 00:05

Televízory Philips, ktoré vyrába spoločnosť TP Vision, sa od konkurencie líšia technológiou interaktívneho farebného podsvietenia s názvom Ambilight. Označenie recenzovaného modelu 55OLED803/12 jednoz ...

Recenzie

Recenzia: Panasonic Lumix LX100 II - Na kvalitné fotografie z ciest

18.03.2019 00:00

Panasonic predstavil Lumix LX100 už v roku 2014 a v lete minulého roka prišiel na trh jeho nástupca LX 100 II.   Panasonic LX 100 II patrí do kategórie high-end kompaktov a jeho predchodca bol odpove ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button