Image
13.11.2018 0 Comments

Razer Mamba a Firefly HyperFlux: Bezdrôtová myš, ktorej nedôjde batéria

Večný problém myšiek, ktoré poháňa akumulátor, je obmedzený čas pracovného cyklu. Lacné kancelárske modely síce vydržia na jedno nabitie pokojne i pol roka, ale pri zložitejších herných je to podstatne menej – niektoré zvládnu iba deň intenzívnej prevádzky a podobne. Obslužný procesor, výkonný snímač a všadeprítomné podsvietenie významne odčerpávajú energiu. Poprední výrobcovia však už prichádzajú s alternatívnym spôsobom dobíjania pomocou elektromagnetickej indukcie. K tej dochádza v podložke, ktorá dobíja kondenzátor vnútri myši. To je i prípad modelu Razer Mamba s prívlastkom HyperFlux. Implementácia spomínanej technológie funguje v tomto prípade na výbornú. Kapacita kondenzátora je natoľko vysoká, že myš mimo podložky je schopná fungovať v závislosti od používania až 20 – 30 sekúnd. Nemusíte mať tak najmenšie obavy, že by pri oddialení od podložky myš vypadávala. Všetko funguje so stopercentnou spoľahlivosťou.

Jediná funkčná nevýhoda oproti konvenčným riešeniam je fixácia na jedinú podložku. Konkrétne ide o Firefly HyperFlux, ktorá sa dodáva spolu s touto špeciálnou Mambou. Úžitkovú plochu má 342 × 237 mm, k celkovým rozmerom treba pripočítať ešte zopár milimetrov na okraje zvyšnej konštrukcie. K optimalizácii klzných plôch nemám najmenšie vý­hrady, trenie je hladké a snímanie presné. Ibaže štruktúra tvorená jemnou tkaninou veľmi efektívne chytá nečistoty a zároveň sa ťažko čistí. Inak je to skvelá podložka. Vyhotovenie je prvotriedne, na stole drží ako pribitá a decentne je realizované i podsvietenie RGB LED. Nesvieti do tváre, ale do stola a lemuje obvod. Azda jediná vec, ktorá môže niekomu prekážať, je formátovanie podložky (mimochodom, má hrúbku 4 mm). 


Používateľské prostredie obslužného softvéru Synapse 3.0 je funkčne nabité a pritom prehľadné

Myš kopíruje tradičné tvary Mamby. Má teda pravorukú ergonómiu a počas dlhej evolúcie tejto série sa trošičku skrátila. Pri dĺžke 124 mm i prsty stredne veľkej ruky dočiahnu, kam treba. Konštrukcia je robustná, iba bočné tlačidlá majú trošičku vôľu. Je to však detail v rámci normy.

Použitý snímač PixArt PMW 3389 má rozsah 100 – 16 000 DPI. Výsledky testov v aplikácii MouseTester poukazujú na špičkové vlastnosti. Trajektória je vždy plynulá a nikdy nestráca stopu, a to bez ohľadu na rýchlosť pohybu. Nebolo zaznamenané ani žiadne roztrasenie, všetko je hladké, pritom do toho nezasahuje žiadna predikcia, vďaka čomu je snímač naozaj presný. Vhodný je nielen na herné použitie, ale i pre tvorcov obsahu, ktorí pri práci vyžadujú maximálnu presnosť optiky.

Všetky superlatívy nakoniec úspešne zabíja cena. Konkurenčná súprava od ­Logitechu (myš G903 Lightspeed a podložka Powerplay) však vychádza takisto na viac než dve stovky. Takáto mimoriadne krutá je teraz daň za náhradu tradičných batérií. Azda sa to časom vďaka väčšiemu rozmachu upraví.

 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový snímač s vysokým rozlíšením, priebežné dobíjanie elektromagnetickou indukciou, pevná konštrukcia, výborný obslužný softvér (Synapse 3.0)
- Extrémne vysoká cena, podložku podľa seba si nevyberiete

HODNOTENIE:

Ergonómia: 90 %
Spracovanie: 90 %
Funkcionalita: 100 %
Cena/hodnota: 70 %
Celkovo: 88 %

• Cena: 225 EUR 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Recenzia: Epson Perfection V850 Pro: Profesionálny skener na dokumenty, fotografie a filmy

22.01.2019 00:00

Veľa ľudí potrebuje naskenovať staršie fotografie, aby ich uchovali v maximálnej kvalite v digitálnej podobe, prípadne ich zdieľali s rodinou či na sociálnych sieťach. Na tento účel je na domáce použi ...

Recenzie

Duel: RTX 2070 proti Vega 64

21.01.2019 00:00

Zmysluplné priame porovnanie konkurenčných grafických kariet sa končí vo vyššej strednej triede nVidie, kde je GeForce RTX 2070. Alternatívou sú čipy Radeonov Vega 64, ktoré v čase písania článku stál ...

Recenzie

Recenzia: Panasonic TX-65FZ950 OLED: Najlepšie nakoniec

18.01.2019 00:00

Panasonic si tentoraz príchod svojej vlajkovej lode predstavenej v minulom roku nechal na záver po všetkej konkurencii. Príslovie však hovorí, že na dobré veci sa musí čakať. Ak ste čítali našu recenz ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button