Image
21.4.2016 2 Comments

RÚ pridelil spoločnosti Slovanet tri frekvencie

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) pridelil spoločnosti Slovanet, a. s. tri frekvenčné úseky z frekvenčného pásma 3 400 až 3 600 megahertzov (MHz) pre celé územie Slovenskej republiky dva 2x3 MHz a jeden 2x1 MHz (FDD, TDD). Ako vysvetlil hovorca RÚ Roman Vavro, sú to úseky, ktoré vznikli implementovaním novej medzinárodnej harmonizácie, čo okrem iného znamená aj prechod zo 7 MHz na 5 MHz kanálový raster.

"Spoločnosť Slovanet je povinná do 14 dní od nadobudnutia právoplatnosti povolenia zaplatiť jednorazovú úhradu 73 tisíc eur za pridelené frekvencie," upozornil Vavro. Povolenie nadobudlo právoplatnosť 14. apríla. Firma je najneskôr od 1. januára 2020, do konca platnosti individuálneho povolenia, povinná v súlade s Digitálnou agendou EÚ 2020 zabezpečiť pre všetkých svojich koncových užívateľov prístup k poskytovaným širokopásmovým službám.

"Za prístup k poskytovaným širokopásmovým službám sa považuje poskytovanie aspoň jednej dátovej služby, pri ktorej bude mať každý koncový užívateľ pre konkrétnu ním určenú geografickú polohu rezervovaný dátový kanál s garantovanou prenosovou rýchlosťou kanála v zostupnom smere minimálne 30 megabitov za sekundu (Mbit/s)," dodal Vavro.

Regulačný úrad zverejnil 15. februára tohto roka vo svojom vestníku a na webe výzvu na predloženie ponúk do výberového konania. Predmetom výberového konania boli tri frekvenčné úseky pre celé územie Slovenskej republiky. Regulačný úrad určil vyvolávaciu cenu 70 tisíc eur za všetky ponúkané frekvenčné úseky. Spoločnosť Slovanet bola jediná, ktorá predložila ponuku do výberového konania.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 1

Huawei nemôže oficiálne používať karty microSD vo svojich telefónoch

27.05.2019 12:54

Dôsledky zápisu Huawei na čiernu listinu amerického ministerstva obchodu sa množia, čínska spoločnosť bola vylúčená z organizácie SD Association (obchodná skupina, ktorá odsúhlasuje štandardizované šp ...

q

2 Comments

 1. Ziadny problem reakcia na: RÚ pridelil spoločnosti Slovanet tri frekvencie
  26.4.2016 15:04
  myslim ze nebude problem aby zabezpecili pre vsetkych svojich koncovych pristup k sirokopasmovym sluzbam :).
  Reagovať
 2. Rýchlosť reakcia na: RÚ pridelil spoločnosti Slovanet tri frekvencie
  25.4.2016 16:04
  garantovaná prenosová rýchlosť - to sa mi páči!
  Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá