Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

RIM flexi FX 1104 / Kancelárska stolička ohľaduplná k zdraviu

0

Pohodlná kancelárska stolička od spoločnosti Rim z radu Flexi so širokým spektrom nastavení chce predstavovať možnosť zdravšieho sedenia. Stolička má moderný, nadčasový dizajn. Elegantný dojem získava vďaka ergonomickému sieťovému operadlu na chrbát, rôznorodo nastaviteľnému látkovému sedadlu a plastovým opierkam na ruky. Stabilitu stoličke zabezpečuje čierna plastová konzola s veľkými kolieskami. Za príplatok sa dá dokúpiť rozšírené vybavenie v podobe opierky hlavy, bedrovej opierky chrbta a rôznych nadštandardných možností nastavenia. Ocenila som napríklad dodatočný náklon sedadla či rozšírené funkcie pri opierkach na ruky na pohodlnejšie sedenie. Pozitívne hodnotím vešiak na bundu alebo sako, pripevnený zozadu k stoličke. Stolička je vhodná pre osoby vysoké približne 160 až 200 cm.

Prvý dojem pri sadnutí na ňu bol taký, že je veľmi tvrdá. Na druhej strane však musím povedať, že pri dlhodobej práci som vôbec nevnímala tvrdosť sedadla, práve naopak, sedelo sa mi veľmi pohodlne. Sieťovina na chrbtovom operadle poskytuje dobrú oporu pre chrbát a umožňuje cirkuláciu vzduchu ako prevenciu proti poteniu. Stolička ponúka široké množstvo nastavení na mieru, aby si mohol sediaci vytvoriť príjemné podmienky na dlhodobé sedenie. Využíva synchrónnu mechaniku ST1, zabezpečujúcu používateľovi dynamické sedenie spolu s bočným nastavením tuhosti hojdania, pričom možno prispôsobiť pohyb sediaceho v piatich polohách. Nastavenie stoličky však zaberie istý čas, keďže pod sedadlom sa nachádza množstvo nastavovacích páčok. Sedák je vyrobený z PUR peny a jej koniec je zrezaný tak, aby nebránil dostatočnému prekrveniu končatín. Používateľ si nastavuje posun sedadla podľa vlastných preferencí. Rovnako je možné výškové nastavenie chrbtovej opierky pomocou systému Easy-Touch, vďaka čomu sa opierka môže posúvať v rozmedzí 6 cm. Nastavenia pokračovali určením si výšky sedenia, výšky opierok na ruky, pričom som si mohla nastaviť aj smer a vzdialenosť opierok od stoličky.

Prispôsobiť si stoličku sa dá naozaj do detailov, no osobne nemám pocit, že by som potrebovala všetky nastavenia.

Parametre:

• Výška stoličky bez opierky na hlavu: 103 – 121 cm, výška chrbtovej ­opierky: 61 – 67 cm, výška po sedadlo: 42 – 54 cm, šírka × hĺbka × hrúbka: 50 × 42 až 48 × 5 (cm), výška opierky na hlavu: 18 – 24 cm, priemer koliesok: 65 mm, nosnosť: do 135 kg, počet páčok v kompletnom vybavení: 5

• Cena: 311 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Varianty nastavenia na mieru, šetrná pre telo
- Tvrdšie sedadlo (pri nasadnutí)

HODNOTENIE:

Dizajn:  98 %
Pohodlie:90 %
Materiál: 95 %
Celkovo: 94 %

Radka Holíková

Všetky autorove články
RIM flexi stolicka

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať