SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

Quintero One: Takto vyzerá prvá kabína hyperloopu

Technológie
0

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies Inc. predstavila svoju prvú kabínu plnej veľkosti, určenú pre cestujúcich v dopravnom systéme hyperloop. Je dlhá 32 metrov a má hmotnosť 5 ton. Produkt má názov Quintero One, je vyrobený takmer výlučne z kompozitných materiálov a má sa použiť na jednej z prvých komerčných dráh.

S myšlienkou hyperloopu prišiel v roku 2013 miliardár Elon Musk. Medzičasom získala veľkú popularitu a viacero spoločností sa zapojilo do pretekov vo vybudovaní tohto dopravného systému. Predpokladá sa, že kabíny v ňom budú prepravovať cestujúcich rýchlosťou viac ako 1200 km/hcez nízkotlakové rúry, aby sa znížilo trenie. Technológia umožní dosiahnuť vyššie rýchlosti ako súčasné metódy, ako je napr. Maglev, ktorý využíva levitáciu na zdvihnutie súpravy nad koľajnice, aby sa odstránil povrchový odpor.

Ako centrum hyperloopu sa vykryštalizovala oblasť Los Angeles, kde sídlia aj konkurenčné spoločnosti Arrivo a Virgin Hyperloop One. Svoju základňu tu má aj Muskova firma Boring Company. Podľa jeho prvotného nápadu mal systém hyperloop prepraviť ľudí z Los Angeles do San Francisca za pol hodiny.

V júli spoločnosť HyperloopTT založila spoločný podnik na vybudovanie testovacieho systému v horskej juhozápadnej provincii v Číne.

Zdroj: bloomberg.com.

Redakcia

Všetky autorove články
smart city doprava energia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať