Qualcomm sa dohodol s výrobcami počítačov. Windows PC s procesorom Snapdragon 835 bude robiť ASUS, HP aj Lenovo

0

Qualcomm a Microsoft na Computexe v Taipei ohlásili ďalšie kroky, ktoré chcú podniknúť pre svoju stratégiu Windows na Snapdragone. Ako už obe spoločnosti prv oznámili, spolupracujú na emulovaní x86 na SoC Snapdragon 835 tak, aby zariadenie s Windows/ARM mohlo spúšťať aplikácie x86 pre Windows. Tento projekt sa dostal do bodu, keď je pripravený na to, aby sa prvé takéto zariadenia dostali na trh.

Prvými OEM výrobcami, ktorí prijmú túto platformu, budú ASUS, HP a Lenovo. To znamená, že sa stretneme so zariadeniami (notebooky, zariadenia 2 v 1) s operačným systémom Windows 10  bežiacimi na procesore ARM.

Qualcomm poznamenáva, že pre súčasné počítače je dôležitá všadeprítomná konektivita na spôsob smartfónov. V oficiálnej tlačovej správe sa uvádza, že pôjde o „elegantné, tenké počítače bez ventilátorov, ktoré ponúknu používateľské zážitky Windows 10“ na 10 nm SoC. Z toho vyplýva, že mieria o niečo vyššie ako základné chromebooky. Qualcomm chce dostať svoj prémiový SoC Snapdragon 835 do špičkových vysokovýkonných zariadení. Výrobcovia by mohli profitovať zo skutočnosti, že tento SoC má menší pôdorys PCB – takto vzniknutý extra priestor by sa dal využiť na väčšiu batériu. Qualcomm hovorí, že by to mohlo byť „skutočné always on“ zariadenie, kde by aktualizácie mohli bežať na pozadí, keď je systém v režime spánku.

Qualcomm na tlačovom podujatí ukázal aj príklad referenčného dizajnu PCB, ktorý by bol vhodný do týchto zariadení.

Na ľavej strane je riešenie spoločnosti Intel a na pravej strane riešenie Qualcommu  S 835: rozdiel je 96,1 cm2 oproti 50,4 cm2. Vzhľadom na to, že Snapdragon 835 podporuje modem X16 LTE, spotrebitelia budú môcť prvýkrát využívať gigabitové bezdrôtové rýchlosti na svojich počítačoch so systémom Windows.

Pri pohľade na riešenie Qualcommu vidieť  vpravo hore SoC; úložisko a pamäť sú vľavo. Na pravej strane je pripojenie USB typu C, ktoré poslúži na napájanie a pripojenie iných zariadení. Nie je tu SIM karta, pretože Qualcomm integroval eSIM s podporou viacerých regiónov. Bude aktivovaný pri nákupe zariadenia.

Zdroj: AnandtechMspoweruser

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Qualcomm Windows Microsoft

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať