Qualcomm odhalil detaily o čipe Snapdragon 845. Bude inteligentnejší, bezpečnejší a výkonnejší

Technológie
1

Spoločnosť Qualcomm zverejnila prehľad o ďalšej generácii svojich SoC, ktorá bude napájať vlajkové modely telefónov v roku 2018.

Snapdragon 845 bude postavený na druhej generácii 10 nm procesu LPP FinFET Samsungu a bude vybavený CPU Kryo 385, čo je upgrade modelu Kryo 280. Bude mať naďalej 8 jadier, no štyri výkonné budú teraz taktované na 2,8 GHz, štyri úsporné jadrá budú dosahovať 1,80 GHz.

Zlepšenie oproti Snapdragon 835 teda predstavuje 30 % pri výkonných jadrách a 15 % pri jadrách s nízkym výkonom. Qualcomm sľubuje aj o 30 % vyššiu energetickú účinnosť, pokiaľ ide o náročné úlohy, ako je zachytávanie videa, hry či zmiešaná realita.

Grafické jadro Adreno 540 bude nahradené novým grafickým procesorom Adreno 630, ktorý takisto prináša zvýšenie výkonu o 30 percent.

Jeden z najzaujímavejších prvkov Snapdragonu 845 bude obrazový signálový procesor Spectra 280, ktorý dokáže pracovať so 16 Mpx obrázkami pri rýchlosti 60 snímok za sekundu, ako aj so spomaleným videom s vysokým rozlíšením pri 480 FPS a zachytiť 64-krát viac farebných informácií HDR v porovnaní s Snapdragonom 835.

Okrem toho Snapdragon 845 bude obsahovať „bezpečnú procesorovú jednotku“ (secure processing unit), čo je izolované jadro s vlastným CPU, zabudovanou privátnou pamäťou RAM, kryptografickým enginom, generátorom náhodných čísel a zdrojom napájania, ktoré sa postará o lepšiu podporu biometrie a šifrovania.

Modem LTE X16 bude nahradený variantom X20, ktorý prinesie podporu pre 5-násobnú agregáciu nosných vĺn a najvyššie rýchlosti na úrovni 1,2 Gb/s. Podporuje pripojenie dual SIM.

Medzi ďalšie pozoruhodné vlastnosti patrí podpora Quick Charge 4+, čo umožňuje nabitie batérie na 50 percent za 15 minút. Zvýšená pozornosť sa venovala aj technológiám AR a VR a zlepšila sa aj umelá inteligencia vďaka použitiu 3. generácie Hexagon Vector DSP.

Zdroj: techspot.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Qualcomm Snapdragon

1 komentár

„bezpečnú procesorovú jednotku“ reakcia na: Qualcomm odhalil detaily o čipe Snapdragon 845. Bude inteligentnejší, bezpečnejší a výkonnejší

11.12.2017 19:12
Okrem toho Snapdragon 845 bude obsahovať „bezpečnú procesorovú jednotku“ Network Smart Assistent (tzv. NSA core), čo je izolované jadro s vlastným CPU, zabudovanou privátnou pamäťou RAM, zabezpčujúce bezdrôtové zasielanie údajov z telefónu aj vo vypnutom stave, bez potreby uživateľa tieto prenosy akokoľvek riadiť.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať