Image
10.8.2018 0 Comments

Qin: Tlačidlový telefón s funkciou AI a podporou 4G sietí len za 30 dolárov

V rámci crowdfundingovej kampane Xiaomi bol predstavený mobilný telefón Qin (vyslovuje sa ako „šin“), ktorý prichádza s prístupom k AI, 4G anténou a portom USB-C. A to všetko s cenou už od 199 čínskych jüanov, čo je v prepočte asi 30 dolárov.

Qin je vybavený klávesnicou T9, 2,8-palcovým displejom s rozlíšením 320 × 240 a retro dizajnom, ktorý vás vráti do zlatého veku telefónu Nokia 8810. Niektoré modely budú disponovať niekoľkými funkciami umelej inteligencie (vrátane prekladu v reálnom čase), technológiou bluetooth, Wi-Fi a 4G konektivitou.

Qin má dve verzie – tá nižšia s názvom Qin 1 bude vybavená čipovou súpravou MediaTek MT6260A s jediným procesorovým jadrom ARM7, 8 MB RAM a 16 MB pamäte flash. Tento variant bude mať prístup iba do sietí 2G a nebude disponovať GPS ani pripojením LTE, ale zato bude mať konektivitu Wi-Fi a bluetooth 4.2. Bude bežať na operačnom systéme nazvanom Nucleus.

Výkonnejšia verzia Qin 1s využíva čipovú súpravu Spreadtrum SC9820, má dve jadrá Cortex-A53 s frekvenciou 1,2 GHz, 256 MB RAM a 512 MB úložného priestoru. Qin 1s má prístup k 4G sieťam a GPS a bude fungovať na operačnom systéme MOCOR5. Qin 1s bude stáť 299 jüanov (45 dolárov).

Obidva varianty obsahujú batériu s kapacitou 1480 mA, o ktorej výrobca tvrdí, že bude mať výdrž až 15 dní. Oba majú takisto port USB-C a podporujú dve SIM karty, disponujú infraportom na ovládanie spotrebičov a množstvom ďalších funkcií.

Najväčší rozdiel oproti ostatným telefónom je v tom, že žiadny Qin nemá fotoaparát ani konektor na slúchadlá. To sú dosť podstatné odlišnosti a je zaujímavé,  že výrobca mal pocit, že nie sú potrebné.

Qin je zatiaľ k dispozícii len v rámci zmienenej kampane a pravdepodobne sa nikdy nedostane mimo čínskeho trhu. O jeho úspechu však svedčí skutočnosť, že v priebehu jednej hodiny po spustení sa v kampani vyzbieral 1 milión jüanov (asi 146 000 dolárov).

A ešte jedna zaujímavosť: Hoci telefóny Qin 1 a Qin 1s boli prezentované na platforme Xiaomi, ich výrobcom je spoločnosť Shenzhen Duoqin Technology. Crowdfundingová platforma Xiaomi je totiž otvorená mnohým značkám tretích strán. Ako povedal hovorca Xiaomi, „Qin 1 a Qin 1s nie sú súčasťou sortimentu mobilných zariadení spoločnosti Xiaomi, ale využívajú hlasového asistenta Xiao Ai na inteligentné interakcie.“ Dodávky oboch telefónov sa majú začať 15. septembra.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Dvojnohé roboty môžu pomôcť ľuďom znovu chodiť. Teraz sa učia udržať rovnováhu a chodiť v piesku či snehu

14.12.2018 00:10

Na univerzite Caltech v Kalifornii sa nachádza AMBER Lab (Advanced Mechanical Bipedal Experimental Robotics Lab), kde sa venujú výskumu dvojnohých robotov, ktoré by mohli v blízkej budúcnosti pomôcť p ...

Technológie 1

Sen každého chlapa realitou. Automat HomeBrew na domácu výrobu piva z kapsúl

13.12.2018 00:30

Spoločnosť LG ohlásila „systém na remeselnú výrobu piva“. Pritom remeselná výroba tu znamená len jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Prístroj sa nazýva LG HomeBrew a bude predstavený na budúcoročne ...

Technológie

17-palcový Gram od LG je „najľahší“ notebook na svete. Váži len 1,34 kg

13.12.2018 00:20

Spoločnosť LG predstaví na veľtrhu CES 2019 dve nové zariadenia z ultraľahkého radu Gram - 17-palcový notebook pre tých, ktorí uprednostňujú veľké displeje, a konvertibilné zariadenie 2-v-1. Nový 17- ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

OKI_122018

Najnovšie videáPC forum button