Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Qin: Tlačidlový telefón s funkciou AI a podporou 4G sietí len za 30 dolárov

Technológie
0

V rámci crowdfundingovej kampane Xiaomi bol predstavený mobilný telefón Qin (vyslovuje sa ako „šin“), ktorý prichádza s prístupom k AI, 4G anténou a portom USB-C. A to všetko s cenou už od 199 čínskych jüanov, čo je v prepočte asi 30 dolárov.

Qin je vybavený klávesnicou T9, 2,8-palcovým displejom s rozlíšením 320 × 240 a retro dizajnom, ktorý vás vráti do zlatého veku telefónu Nokia 8810. Niektoré modely budú disponovať niekoľkými funkciami umelej inteligencie (vrátane prekladu v reálnom čase), technológiou bluetooth, Wi-Fi a 4G konektivitou.

Qin má dve verzie – tá nižšia s názvom Qin 1 bude vybavená čipovou súpravou MediaTek MT6260A s jediným procesorovým jadrom ARM7, 8 MB RAM a 16 MB pamäte flash. Tento variant bude mať prístup iba do sietí 2G a nebude disponovať GPS ani pripojením LTE, ale zato bude mať konektivitu Wi-Fi a bluetooth 4.2. Bude bežať na operačnom systéme nazvanom Nucleus.

Výkonnejšia verzia Qin 1s využíva čipovú súpravu Spreadtrum SC9820, má dve jadrá Cortex-A53 s frekvenciou 1,2 GHz, 256 MB RAM a 512 MB úložného priestoru. Qin 1s má prístup k 4G sieťam a GPS a bude fungovať na operačnom systéme MOCOR5. Qin 1s bude stáť 299 jüanov (45 dolárov).

Obidva varianty obsahujú batériu s kapacitou 1480 mA, o ktorej výrobca tvrdí, že bude mať výdrž až 15 dní. Oba majú takisto port USB-C a podporujú dve SIM karty, disponujú infraportom na ovládanie spotrebičov a množstvom ďalších funkcií.

Najväčší rozdiel oproti ostatným telefónom je v tom, že žiadny Qin nemá fotoaparát ani konektor na slúchadlá. To sú dosť podstatné odlišnosti a je zaujímavé,  že výrobca mal pocit, že nie sú potrebné.

Qin je zatiaľ k dispozícii len v rámci zmienenej kampane a pravdepodobne sa nikdy nedostane mimo čínskeho trhu. O jeho úspechu však svedčí skutočnosť, že v priebehu jednej hodiny po spustení sa v kampani vyzbieral 1 milión jüanov (asi 146 000 dolárov).

A ešte jedna zaujímavosť: Hoci telefóny Qin 1 a Qin 1s boli prezentované na platforme Xiaomi, ich výrobcom je spoločnosť Shenzhen Duoqin Technology. Crowdfundingová platforma Xiaomi je totiž otvorená mnohým značkám tretích strán. Ako povedal hovorca Xiaomi, „Qin 1 a Qin 1s nie sú súčasťou sortimentu mobilných zariadení spoločnosti Xiaomi, ale využívajú hlasového asistenta Xiao Ai na inteligentné interakcie.“ Dodávky oboch telefónov sa majú začať 15. septembra.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
telefon umela intelugencia 4G Xiaomi smartfon mobil siet

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať