Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Prvý televízor od Honoru bude mať vyskakovaciu kameru

0

Počas posledného roka sa pop-up kamery objavovali v rôznych smartfónoch, a to nielen na prémiových či vlajkových zariadeniach, ale aj na mnohých ďalších zo strednej kategórie, kam patrí aj Honor 9X. Hoci doteraz sa tento trend obmedzoval na smartfóny, značka Honor patriaca Huawei chce takúto kameru pridať na svoj prvý smart televízor.

Honor nedávno oznámil, že vstúpi do segmentu inteligentných TV a jeho prvý model bude predstavený 10. augusta počas podujatia Huawei Developer Conference. Prezident Honor George Zhao naznačil aj niektoré kľúčové podrobnosti o novom televízore. Bude sa volať jednoducho Smart Screen a bude obsahovať čip Hongjun 818, ktorý vyvinul Huawei v spolupráci s Baidu a je špeciálne navrhnutý pre inteligentné displeje.

Jeho cieľom je poskytovať vysokokvalitný zvukový a obrazový výstup. Je postavený na osemjadrovej architektúre a podporuje prehrávanie 8K videa pri 30 fps alebo 4K pri 120 fps. Okrem toho čip podporuje dekódovanie 64 Mpx snímok, HDR, redukciu šumu, DCI a lokálne stmievanie. Podľa ohlásenia čip podporuje aj hlasové povely, takže Honor Smart Screen príde s najväčšou pravdepodobnosťou s hlasovým asistentom a táto funkcia by mala pracovať bez diaľkového ovládača prostredníctvom zabudovaného mikrofónu.

Presný účel pop-up kamery nie je jasný, no vyzerá to tak, že by mohla slúžiť na snímanie pohybu pri príkazoch využívajúcich gestá a pre aplikácie a hry ovládané pohybom. Čínsky web JD.com uvádza aj veľkosť uhlopriečky 55 palcov a cenu 9999 čínskych jüanov. Presnejšie informácie sa dozvieme už čoskoro pri oficiálnom predstavení.

Zdroj: xda-developers.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
televizor TV Honor smart domacnost kamera foto video zabava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať