Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Prvý domáci test na koronavírus s 94% presnosťou správnej identifikácie

0

Americký Úrad pre potraviny a liečivá (FDA) povolil prvý domáci test na koronavírus dostupný na lekársky predpis. Test vyvinutý spoločnosťou Lucira Health môžu použiť ľudia, ktorí majú najmenej 14 rokov a je u nich podozrenie, že majú COVID-19. Test možno použiť aj u mladších osôb, ale v takom prípade musí vzorku odobrať poskytovateľ zdravotnej starostlivosti. 

Test si vyžaduje výter z vnútornej strany nosa, vloženie tampónu do nádobky a jej otáčanie pred vložením do „testovacej jednotky“. Tento postup poskytne výsledky za 30 minút alebo menej. Domáci test dokázal podľa štúdie Luciry správne identifikovať 94 percent pozitívnych vzoriek a 98 percent negatívnych vzoriek diagnostikovaných pomocou citlivejšieho laboratórneho testu.

Domáci test Lucira Health by mohol zmierniť tlak na preťažené testovacie laboratóriá a rýchlo identifikovať nové infekcie. Nie je jasné, ako rýchlo bude Lucira schopná rozvinúť výrobu svojho testu. Na firemnej webovej stránke uvádza, že test má „stáť menej ako 50 dolárov“.  

Zdroj: politico.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať